Zakup ProCEED'a

forum użytkowników modelu ProCeed
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: huri_khan »

Akurat taki jest jest na stocku, muszą go tylko doposażyć (hak, projektory).
Mogłem go mieć za dwa tygodnie ale to w październiku będę potrzebował większe koszty.
x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: x10crmo »

Udało Wam się dużo zbić cenę?
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: huri_khan »

x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: x10crmo »

Dlaczego akurat 1.4 w manualu? Nie lubisz automatów?
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: huri_khan »

Miałem na weekend automat do testów i jego kultura pozostawia wiele do życzenia.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: waciach »

x10crmo pisze: 05 wrz 2019, 12:18 Udało Wam się dużo zbić cenę?
Ja z katalogowych 120 dostałem w jednym salonie 115 co daje rabat 4% i to jest absolutny maks jaki uzyskałem jako osoba prywatna (rabat jest liczony od ceny bazowej, dodatki nie są rabatowane)
Z ciekawostek pokazano mi w jednym salonie ich tabelę sprzedażową z której jasno wynika że całkowita marża salonu na proceeda to 5%, jeżeli dają 5% to znaczy że odsprzedają go za darmo więc nie ma co liczyć że ktoś da 5 % (w tym salonie sprzedawca był też największym cwaniakiem, wyłożył wszystkie karty i na pewniaka powiedział dając 3% że on ma tą "dobrą sytuację że pytanie brzmi nie komu a kiedy sprzedam bo sprzedam na pewno"). Oczywiście nie uwzględniam rabatu, który może dać centrala za zawód lub działalność bo to pomija salonową marżę. Podsumowując to nawet nie ma się co targować z KIA bo oni doskonale wiedzą że te auta idą jak ciepłe bułeczki i najlepiej jest (jako os. fizyczna) wysłać trochę zapytań i wziąć najlepszą propozycję bo osoba fizyczna ma absolutnie najgorszą pozycję zakupową (zero przychylności producenta, tylko dobra wola salonu). Przy zakupie na firmę można jeszcze pokombinować.
Edit/
Nie wiem czy zamawialiście i ile płaciliście ale dodatkowo policzyli mnie 700pln za deaktywację Start/Stop (dodatkowe urządzenie) doliczone jako obsługa przedsprzedażowa (podobno tak mogą to wykonać najtaniej)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: waciach »

huri_khan pisze: 05 wrz 2019, 13:34 Miałem na weekend automat do testów i jego kultura pozostawia wiele do życzenia.
Ja akurat musiałem wziąć z względu na partnerkę, która średnio ogarnia skrzynię manualną ale też sam chciałem się uwolnić od biegów. Niestety potwierdzam że działa średnio a w dodatku jest wykonana w technologii suchej. Z tego powody bałem się też jak będzie znosiła przeciążenia 1.6 bo czytałem wiele komentarzy że ta skrzynia szła do wymiany na gwarancji ale były też przypadki że gwarancji nie uznawano co już bolało. Jak będzie to czas pokaże ale jeżeli te skrzynie będą się sypały to 1.6 pewnie nie zostanie hitem drugiej ręki, zobaczymy :)
x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: x10crmo »

To w 1.6 montują te same skrzynie?
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Adrian88 »

Ok. To teraz zrozumiałem. Nie focham się.
P. S. Wydech mojej 2letniej córce nie przeszkadza. Tyle, że ja już w łonie matki puszczalem dźwięki sportowych fur😊 Na trasie 400km zniosła dobrze jak nie jechało się jak kamikaze,a nawet w trybie sport spała 😎
Jano
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:28
model samochodu: KIA PROCEED1,4 GT LINE

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Jano »

mam proceeda 1.4 w automacie od kwietnia i nie mogę narzekać na skrzynię Po 2500 km wymieniłem olej tak zalecano ASO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”