Zakup ProCEED'a

forum użytkowników modelu ProCeed
huri_khan
Posty: 218
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Zakup ProCEED'a

Post autor: huri_khan »

Witam
Planuję zakup Proceeda
Wstępnie wybrałem silnik 1,4 (manual) + lakier metalik + pakiet zimowy.

Pytanie czy jest sens dopłacać 4500 za KIA Navi System ? Audiofilem nie jestem
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Fahrenheit »

Moim zdaniem nie warto jeśli będziesz zadowolony z AppleCar lub Android auto i Google maps. Niedogodniść jest taka, że telefon trzeba podłączać po kablu za każdym razem. Ja, chociaż wole Google maps, to czasami odpalam to Kia Navi tomtoma bo szybciej i telefon nie jest uwiązany.
Co do audio, to JBL choć przyjemnie gra, moim zdaniem szału nie robi. Na twoim miejscu sprawdziłbym (posłuchał) w salonie autka z tym audio i bez. Stracisz też ładowarkę indukcyjną nie wybierając Kia Navi system jeśli to cię interesuje.
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: greggoor »

Ja mam podobnie też częściej uzywam map KIA bo nie zawszę chce mi sie podłączać telefon i działa to calkiem spoko.
Co do audio to fakt JBL moze szalu nie robi ale zwykłe nagłośnienie jest makabryczne...
huri_khan
Posty: 218
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: huri_khan »

Większość czasu telefon w samochodzie mam podpięty do ładowarki. Więc podłączenie pod Android Auto nie stanowi problemu. Czy możecie potwierdzić, że podłączenie kablem pod AA powoduje, że telefon też jest ładowany ?

Co do głośników to muszę sprawdzić czy standardowy zestaw rzeczywiście gra tak tragicznie. Zawsze można wymienić głośniki i wyciszyć drzwi, wyjdzie taniej niż 4500 zł :mrgreen:
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Fahrenheit »

Tak, podłaczenie kablem pod AA ładuje cały czas telefon. Z tym nie ma problemu.
Wymiana, czy ulepszenie audio może równać się z utratą gwarancji. To też jedna z przyczyn, dlczego ostatecznie zdecydowałem się na ten KIA Navi system i tego JBLa. Ale generalnie, w miarę możliwośći polecam odwiedzić salon i poprosić o udostępwnienie Ceeda w obojętnej wersji nadwozia bez JBLa, Przekonać się na własne ucho :-) Osobiscie nie miałem okazji porównać.
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Adrian88 »

Android auto wystarczy, wierz mi. Proponowałbym raczej dokupić pakiet bezpieczeństwa. U mnie jest gt z pakietem zimowym, bezpieczeństwa i premium w track Red w manualu. 😎
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: GrzesB »

Ale dlaczego ma Ci uwierzyć? ;) :lol: W mojej ocenie GMaps czy Waze, które są dostępne w AA to bardzo przeciętne nawigacje. Stanowczo wolę tą, którą dostarcza KIA - podaje informacje o stacjach benzynowych, miejscach odpoczynku, odległości do najbliższego korka, itp. Reasumując pozwala lepiej planować podróż. Możesz oczywiście się ze mną nie zgodzić, ale to oznacza tylko, że każdy powinien sam ocenić nie oglądając się na opinie innych użytkowników.
Optima GT (2018)
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Adrian88 »

Nikt nie broni być ateistą. Nawet Tobie 8-)
huri_khan
Posty: 218
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: huri_khan »

W konfiguratorze na stronie jest opcja "Hak holowniczy odczepiany automatycznie" za 2008 zł. natomiast w salonie sprzedawca powiedział że to jest sam hak. Dodatkowo około 500zł muszę doliczyć za wiązkę i montaż.

Czy ktoś może potwierdzić że cena z konfiguratora nie zawiera wiązki i jej montażu ?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: waciach »

Na wstępie witam wszystkich. Nie jestem (jeszcze) posiadaczem proceeda ale oczekuję na realizację zamówienia :)

Co do haka - jak odbrze pamiętam to w katalogu jest on uwzględniony jako akcesorium a nie opcjonalny element wyposażenia, więc na logikę to akcesorium do dokupienia z podaną ceną do którego należy dodać cenę montarzu ASO (pewności nie mam bo nie intersował mnie hak)

Co do JBL - Cena jest wysoka ale dostajemy za to większy ekran, audio, 7 aktualizacji map plus indukcję i z tych rzeczy mnie interesowało audio a moją lubą natomiast raził w oko tandetny wyświetlacz i sposób w jaki rozwiązano "zaklejenie" brakującego cala i tym sposobem doszliśmy do porozumienia :) Co do audio - jest przeciętne ale nadal lepsze od standardu a sam system ma wiekszą moc, poprowadzone wszystkie wyjścia więc kiedyś może wymienię głośniki i będzie cacy.

Osobiście wziąłem 1.4 DCT w białym metaliku z wszystkimi dostępnymi opcjami poza pakietem bezpieczeństwa. Już nie mogę się doczekać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”