Zakup ProCEED'a

forum użytkowników modelu ProCeed
x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: x10crmo »

Dlaczego wybrałes akurat ten silnik. Różnica w cenie pomiedzy 1.4 a 1.6 jest nie jakaś duża a o wiele przyjemniej się tym jedzie. Ten 1.4 to trochę zamulony.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: waciach »

Długo się zastanawiałem bo dopłata to chyba tylko 4500 pln ale to ma być zakup na lata oraz nie powinien dużo palić. 1.4 mimo wszystko będzie spalał mniej a do tego będzie niższe ubezpieczenie i skrzynia biegów lepiej to będzie znosiła (DCT nie grzeszą trwałością) a mocy jest w sam raz do rozsądnej jazdy. Miałem dużo obaw ale finalnie dostałem jazdę próbną z taką samą konfiguracją i utwierdziłem się że ta moc w zupełności wystarcza do normalnej dynamicznej jazdy a 1.6 tylko by mnie prowokował do deptania co jeszcze bardziej by podnosiło spalanie. Fajnie mieć taką moc pod butem ale uważam że finalnie jest to nierozsądne do rodzinnego auta na lata, chociaż kto co lubi :)
x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: x10crmo »

Jesteś bardzo rozważny. Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej jazdy przez długie lata.
Qazi
Posty: 13
Rejestracja: 31 lip 2019, 17:30

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Qazi »

Popieram przedmówcę i gratuluję właściwej decyzji :)
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: huri_khan »

Wczoraj zamówiłem Proceeda :)

1.4 MT + Blue Flame + WIN

Odbiór za miesiąc.
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Adrian88 »

Mam rozumieć, że jeśli z tych samych pobudek dokonałem zakupu 1.6 to jestem nierozwazny? Po to ma się silna wolę, żeby nie deptac bez powodu. Duża moc jest potrzebna do sprawnego wyprzedzania (szczególnie jak debilowi, którego wyprzedzasz specjalnie dodaje gazu) i w razie niebezpiecznej sytuacji mieć możliwość uniknięcia kolizji.
Mojej żonie spała między 6,5 do 8,0, a mi między 8,5 a 9,5 na 100 km. W wolnossacej 2.5l mazdzie szwagra jest podobnie, więc spalanie co do mocy jest moim zdaniem akceptowalne.
Jeśli ktoś chce 1.4tgdi w proceedzie rozumiem wolny wybór, ale nie warto byłoby lepiej zastanowić się nad ceedem sw z tym silnikiem. Ma o 30l większy bagażnik lepiej zestopniowany manual (3k obrotów przy 140km/h na 6, z kolei gt 120km/h na 6 biegu). Poza tym pakiet bezpieczeństwa naprawdę świetna sprawa.
P. S. Moja konfiguracja to 1.6 z manualem plus pakiet bezpieczeństwa, premium i zimowy w track Red.
Pozdrawiam 😊
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: waciach »

Nie, każdy dokonuje swojego subiektywnego wyboru i każdy wybór jest dobry na swój sposób bo każdy z nas jest inny. Ja doszedłem do wniosku że 1.6 da mi więcej minusów niż plusów a skoro 1.4 zaspokaja w pełni moje potrzeby to będzie to wybór optymalny. Ponadto czytałem że 1.6 ma głośniejszy wydech i twardsze zawieszenie (nie wiem czy to prawda) a to są dla mnie tylko kolejne minusy.
Co do SW to nieee, bo jest najzwyczajniej w świecie brzydszy :) a manual mnie nie interesuje.
Pakiet bezpieczeństwa to fajny bajer ale mi osobiście zależało tylko na dohamowaniu i ewentualnie monitorowaniu martwego pola a skoro pierwsze mam w podstawie to stwierdziłem że 4500 za martwe pole to trochę dużo i odpuściłem, nie wiem czy słusznie, staram się myśleć że tak :)
x10crmo
Posty: 8
Rejestracja: 04 wrz 2019, 16:29

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: x10crmo »

Adrian88 pisze: 05 wrz 2019, 08:43 Mam rozumieć, że jeśli z tych samych pobudek dokonałem zakupu 1.6 to jestem nierozwazny?
Nie że nierozważny. Po prostu każdy podchodzi do tego tematu inaczej. Widać, że kolega rozważył wszystkie plusy i minusy i wyszło mu iż dla jego rodziny lepiej jest kupić taką właśnie wersję.
Ja osobiście będę brał tylko 1.6. U mnie 1.4 nie wchodzi w grę. I też nie uważam siebie za nierozważnego :) ale tak jak piszę, każdy ma prawo wyboru.

Ps. Ja tylko obawiam się tego głosnego wydechu. Czesto jeżdżę z małym dzieckiem. Fajnie jak by nie było to za głośne w trybie normalnym.
Qazi
Posty: 13
Rejestracja: 31 lip 2019, 17:30

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: Qazi »

Adrian88 pisze: 05 wrz 2019, 08:43 Mam rozumieć, że jeśli z tych samych pobudek dokonałem zakupu 1.6 to jestem nierozwazny?
Proszę się nie obrażać.
Teraz trzeba się tłumaczyć, że wybór każdego jest jego indywidualną decyzją. Każdy dobiera sobie zabawki (narzędzia) do swoich upodobań i potrzeb.
I tyle, każdy jest wolny w podejmowaniu decyzji. To trzeba uszanować :)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Zakup ProCEED'a

Post autor: waciach »

huri_khan pisze: 05 wrz 2019, 08:34 Wczoraj zamówiłem Proceeda :)

1.4 MT + Blue Flame + WIN

Odbiór za miesiąc.
Jak to za miesiąc ? Brałeś gotowy model z uprzednio planowanej produkcji ?
Ja zamówiłem ciut ponad miesiąc temu (do produkcji) i otrzymałem informację że najprawdopodobniej będzie jako prezent pod choinkę (mam dostać info jak auto wejdzie w plan produkcyjny i jeszcze nie wszedł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”