Spalanie 1.4 T, 7DCT

forum użytkowników modelu ProCeed
2410filip
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2019, 06:24
model samochodu: Kia Proceed

Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: 2410filip »

Cześć,
przejechałem swoim Proceedem 1.4 do tej pory 700 kilometrów, większość po mieście i średnie spalanie przy spokojnej jeździe to mniej więcej 7.5 do 8 litrów. Jak to wygląda u Was? Czy po "dotarciu" spalanie trochę się zmniejsza?
Drugą sprawą jest wymiana oleju na początku. W jednym serwisie powiedzieli, że wymiana normalnie po 15 tysiącach, w drugim sugerują żeby wymienić po około 1500 km. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: Eryk93 »

Temat wymiany oleju w silniku po dotarciu to temat rzeka i każdy ma swoją rację, natomiast ja wymieniłem w swoim aucie.
Tutaj może filmik da ci do myślenia https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo&t=538s
Co do spalania to nie liczyłbym na to, że po dotarciu się zmieni
saw
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2019, 22:33
model samochodu: Kia ProCeed 2019

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: saw »

Witam
Przejechałem swoim ProCeedem 1,4 T-GDI 12tys. km .
Jeśli twoje spalenie to to z komputera samochodu to trzeba dodać minimum 1 do 1,5l i wtedy będzie realny wynik.
U mnie jazda głównie po mieście trochę poza miasto.Spalanie liczę z przeliczenia zatankowanego paliwa do przejechanych kilometrów.
Zaraz po zakupie auta wyniki obliczone z zatankowanych litrów to 8,76l i 9,78l a wyniki z sierpnia (czyli przejechane już kilkanaście tys. km) to 9,5 i 8,54.
Widać , że nie są to jakieś kolosalne różnice.Z moich obserwacji widać, iż przy tym silniku obciążenie klimatyzacji przy wysokich temperaturach ma duży wpływ na spalanie .Gdy były temperatury rzędu 35 stopni największe spalanie jakie osiągnąłem to 10,53l/100km ( z przeliczenia nie z komputera).
Kia ProCeed 2019 1,4 T-GDI 7DCT 18" Michelin Pilot Sport 4 Infra Red
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: Fahrenheit »

Polecam wymianę oleju przy okolo 2000km.
Ja przy silniku 1.6t-gdi aktualnie spalanie średnie mam na poziomie 9,3l - jazda od lipca, 1800km przebiegu. 70% miasto a 30% spokojna trasa. Jestem pozytywnie zaskoczony tym wynikiem.
Subaru
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2020, 13:17
model samochodu: Proceed GT Line

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: Subaru »

Może się to dla kogoś okazać istotną informacją więc dzielę się spostrzeżeniami. Trasa 2 tysiące kilometrów autostradami Polski, Niemiec i Francji. I powrót ponowne 2 tysiące. Dwie osoby i duży bagaż. Prędkość na aktywnym tempomacie 140 km/h Polska i Niemcy a 130 Francja.
2,5 tysiąca z platformą i dwoma rowerami na haku. Po awarii platformy (zsunęła się z haka) dalsza jazda bez plecaka.
Spalanie z rowerami (ustalone z dystrybutora) 9,3 l/100 km, bez rowerów 7,4 l/100 km.
Przekłamanie komputera w stosunku do wskazań z dystrybutorów -0,3 l.
Wskazania prędkościomierza w stosunku do GPS + 1 km/h. Opony 18 calowe.
piomic
Posty: 55
Rejestracja: 21 lut 2020, 22:53
model samochodu: ProCeed
Lokalizacja: Kielce

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: piomic »

Subaru pisze: 03 sie 2020, 19:23 Po awarii platformy (zsunęła się z haka)
Przy jakiej prędkości zrzuciłeś balast?
Subaru
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2020, 13:17
model samochodu: Proceed GT Line

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: Subaru »

Zero. Zauważyłem w lusterku wstecznym. Zdjąłem rowery i po ich rozłożeniu upchnąłem w aucie. Platforma zablokowała się na haku. Zdjąłem razem z hakiem i również zmieściła się w aucie (platforma składana).
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: waciach »

Mi komputer pokazuje całkowite średnie spalanie na poziomie 8,6 a liczone z dystrybutora na podstawie paragonów z kilku tys pokazało 8,9, aż sam się zdziwiłem że tak mała różnica wyszła. Auta nie depczę mocno ale jeżdżę dynamicznie i czasem jak auto jest dobrze dogrzane to odpalam sporta i cisnę go na maksa żeby silnik trochę popracował w pełnym zakresie. Olej zmieniałem przed osiągnięciem 2K km, czy polecam, nie wiem, zmieniłem bo to nie jest duży koszt a jak nie pomoże to na pewno też nie zaszkodzi.

Co do samego spalania to jest nieźle, na trasie można mieć spokojnie 6 litrów ale trzeba wolno jechać. Powyżej 120 wskaźnik zaczyna się coraz żwawiej zapuszczać w prawą stronę. Przy 170 to już mi pokazuje 13-14 litrów a przy 200 to prawie cała skala.

Generalnie jak to w uturbionej benzynie, jak się jeździ spokojnie to pali spoko ale jak wkręcimy obroty to spalanie drastycznie wzrasta
Subaru
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2020, 13:17
model samochodu: Proceed GT Line

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: Subaru »

Warszawa - wyspa Pag na Chorwacji i powrót. 2 623 km. 4 osoby dorosłe i bagażnik załadowany po dach (sprzęt na rejs). 90% autostrada. Tempomat aktywny ustawiony na maksymalnie dozwolone prędkości. Średnie spalanie z podróży (faktyczne z dystrybutorów) 7,7 litra.
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Spalanie 1.4 T, 7DCT

Post autor: hitman047 »

Powiem Wam że słabo z tym spalaniem w 1.4. Różnica gdy chodzi o osiągi pomiędzy 1.4 a 1.6 to przepaść, a w 1.6 przy normalnej jeździe mam średnią 8.7 (czasem jeżdżę po lekku, czasem mocno depne). Dodatkowo przy każdym tankowaniu jak przeliczam to wychodzi spalanie mniejsze o 0.5 litra w stosunku do tego co pokazuje komputer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”