JBL Audio

forum użytkowników modelu ProCeed
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

JBL Audio

Post autor: Fahrenheit »

Cześć,
To w zasadzie mój pierwszy post tutaj także serdecznie witam się z wszystkimi klubowiczami.

Poszukuję kogoś kto potwiedzi (lub nie) problem jaki mam z audio JBL w Proceedzie. A chodzi o rezonujące drzwi, głównie od strony pasażera. Kiedy w utworze pojawia się bass a głośności jest ustawiona na mniej więcej 15 do 25 w skali, to drzwi pasażera zaczynają wibrować i nieprzyjemnie brzęczeć. Efekt ten występuje też trochę na głośnikach deski rozdzielczej.
Co do ustawień to aktualnie mam pozycjonowanie dzwięku przesunięte o dwa oczka na tył. Miałem wrażenie, że przód był za głośno. Te 3 głosniki z przodu zagłuszały całą resztę. Tony niskie podbite mam na +2, średnie i wysokie są w pozycji 0 na tym wbudowanym korektorze.

300Watt, niby lepsza jakość sygnowana JBL, a granie zupełnie nie wytrzymuje basu. Mam wrażenie, że nie było tak pierwszego dnia, ale tego mogę już nie pamiętać. Czy ten typ tak ma i nie ma co wykłucać się z ASO? Ktoś współdzieli może moje odczucia lub może wykonać test?
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: JBL Audio

Post autor: colin23 »

Potwierdzam. Chyba o tym pisałem. Jeździłem testówką 3 dni i strasznie mnie to irytowało. Nowy samochód a strasznie rezonował. Strach pomyśleć co będzie po 3 latach.
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JBL Audio

Post autor: Kemp »

Cześć,
Też tak mam a dodatkowo jest mega różnica w dzwięku między radiem a "resztą". Mimo JBL Suba itd. gra poprostu zwyczajnie.
Awatar użytkownika
pszczola26
Posty: 54
Rejestracja: 13 paź 2019, 13:39
model samochodu: Kia Xceed 1.4 t-gdi, MT, XL, QY

Re: JBL Audio

Post autor: pszczola26 »

Witam, mam pytanie do użytkowników, mianowicie czy oba gniazda USB odtwarzają multimedia, czy te po prawej stronie służy tylko do ładowania telefonu. Chodzi mi o to czy korzystając z android auto zajmuję jedno USB, a w drugim chciałbym odtwarzać muzykę z pendriva.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: JBL Audio

Post autor: Piotrek »

Jest tylko jedno gniazdo do przesyłu danych. Pozostałe służą jedynie do ładowania.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
huri_khan
Posty: 218
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: JBL Audio

Post autor: huri_khan »

A nie lepiej zawartość tego pendrive przenieść do pamięci telefonu i problem z głowy ?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: JBL Audio

Post autor: waciach »

pszczola26 pisze: 14 paź 2019, 10:54 Witam, mam pytanie do użytkowników, mianowicie czy oba gniazda USB odtwarzają multimedia, czy te po prawej stronie służy tylko do ładowania telefonu. Chodzi mi o to czy korzystając z android auto zajmuję jedno USB, a w drugim chciałbym odtwarzać muzykę z pendriva.
Takie użytkowanie jest uciążliwe bo system zwykle wykrywa źródło aktywnego dźwięku a telefon podpięty przez android auto co jakiś czas aktywuje sygnał na wyjściu (nawet jeżeli multimedia są wyciszone) co powoduje że system przestawia się na wejście audio z androida i w tym wypadku co innego zaczyna być problemem. Spotkałem się juz z autami gdzie mając włączone android auto i słuchając radia, system przestawiał się co jakiś czas na telefon i nie wracał do radia co było bardzo uciążliwe.
Robas
Posty: 137
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:08
model samochodu: Proceed GT max

Re: JBL Audio

Post autor: Robas »

jbl w proceed narobilo sobie wstydu haha :D
babypanamera
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:08
model samochodu: Proceed 204hp (full spec)
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: JBL Audio

Post autor: babypanamera »

- potwierdzam jakieś wibry na drzwiach
- potwierdzam również moc przodu vs tył (warto przerzucić parę oczek do tyłu)
- nie polecam twardych klamotów w kieszeniach drzwi
- potwierdzam, że radio gra zwyczajnie
- polecam źródło w stylu Tidal (HiFi czy master) już na BT robi robotę, ale na 3mm jest ogień (pamiętajcie, żeby wymaksowować głośność źródła)
- ja jestem zadowolony, może taki egzemplarz (słucham house, rock)
:arrow: 11000 km | 6-m | brak usterek :ugeek:
M3ntoR
Posty: 74
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:39
model samochodu: ProCeed GT 1.6
Lokalizacja: Rokietnica

Re: JBL Audio

Post autor: M3ntoR »

Ja w swoim egzemplarzu stwierdzam:
-mega doskonały dźwięk po BT aptX, głęboki bas, bardzo szeroki zakres
-na Android Auto też gra wyśmienicie, ale minimalnie ciszej, mniej zbasowanie.
-potwierdzam, żeby lepiej nie wozić twardych rzeczy w schowkach drzwi ;) lubią sobie poskakać

Co do drgań, sprawdźcie czy nie drga Wam cykorka (ta łapka do trzymania się :P ) od strony pasażera. U mnie ona jest jakby lekko niedochodząca do podsufitki. Włożyłem między nią a podsufitkę czapkę i już nic nie drga ! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”