Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Na upartego to i można zakupić 4 Grolshe, będą i podkładki i piwko pod robotę ;)
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Ani to usterka ale trochę niedoróbka. Gaszę silnik, okno otwarte… i siedząc w środku nie mogę już zamknąć okna. Słabe, bardzo. Trzeba nacisnąć start bez sprzęgła czyli zapłon by zamknąć. Drugie - kolega na fotelu pasażera odpiął pasy jak samochód się jeszcze toczył na parkingu. Pika niezapietosc pasa. Zatrzymuje się - pika dalej, zaciągam ręczny pika dalej on otwiera drzwi pika dalej musiałem go zgasić by przestał. Słabe. Mam taki garaż ciasny na dwa auta wjeżdżam 1 tyłem do lewej krawędzi i wychodzę przez drzwi pasażera. Gaszę ją radio gra. Wychodzę od pasażera radio gra. Zamykam centralny zamek …..radio gra czyli radio wyłącza się tylko po otwarciu drzwi kierowcy. Te przykłady świadczą o tej taniości Kii. Kurcze, pojezdzilem wczoraj nowa A klasa tylko 160 kM. Jest niestety różnica. Teraz wiem skąd ta cena. Trochę mi się emocje wystudziły.
tomkiewicz.mateusz
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2020, 15:24
model samochodu: ProCeed GT MY'19

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: tomkiewicz.mateusz »

Co do otwartego okna po zgaszeniu samochodu, to jeśli przytrzymasz przycisk na kluczyku od zamykania auta to szyba się zamknie.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

Ale na przykład szyberdach się nie zamknie - i to jest mega lipa. Niestety w 100% zgadzam się ze to auto jest tańsze bo jest… niedopracowane w wielu drobnych szczegółach które nie zrobiłyby różnicy w cenie
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Phaust »

Marek3003 pisze: 11 maja 2021, 02:19 Słabe. Mam taki garaż ciasny na dwa auta wjeżdżam 1 tyłem do lewej krawędzi i wychodzę przez drzwi pasażera. Gaszę ją radio gra. Wychodzę od pasażera radio gra. Zamykam centralny zamek …..radio gra czyli radio wyłącza się tylko po otwarciu drzwi kierowcy. Te przykłady świadczą o tej taniości Kii.
To jak działa samochód w tym przypadku jest logicznie :lol: Jakby radio się wyłączało kiedy drzwi otwierane po lewej stronie to było by nie logicznie
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Impress »

Phaust pisze: 11 maja 2021, 10:00
Marek3003 pisze: 11 maja 2021, 02:19 Słabe. Mam taki garaż ciasny na dwa auta wjeżdżam 1 tyłem do lewej krawędzi i wychodzę przez drzwi pasażera. Gaszę ją radio gra. Wychodzę od pasażera radio gra. Zamykam centralny zamek …..radio gra czyli radio wyłącza się tylko po otwarciu drzwi kierowcy. Te przykłady świadczą o tej taniości Kii.
To jak działa samochód w tym przypadku jest logicznie :lol: Jakby radio się wyłączało kiedy drzwi otwierane po lewej stronie to było by nie logicznie
Dokładnie tak miałem w Volvo i było to bardzo wkurzające. Jak wychodziłem np. zatankować to radio się wyłączało i reszta pasażerów musiała ponownie wciskać włącznik.
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 134
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12
model samochodu: Jest: Kia ProCeed 1.6 T-GDI DCT + TEC + AEB + PRE + SRF
Był: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT LINE + RED + TEC + ECS + SRF

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: geegles »

Również myślę, że to nie niedoróbki, a zaplanowane działanie. Każde auto działa trochę inaczej, według pewnej specyfiki marki. U jednych auto hold działa od razu, u innych nie, itd. Nie posądzałbym koreańczyków o brak logiki, w końcu robią najlepszą elektronikę na świecie, więc akurat na tym polu zrezygnowałbym ze słowa "niedoróbka".
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Ryba »

Wg to mnie to jednak niedoróbki z powodu cięcia kosztów - u mnie np nie da się domknąć szyby z kluczyka, ani otworzyć. Do tego w samym sofcie/elektronice widzę mnóstwo 'niedoróbek' spowodowanych cięciem kosztów i robieniem po tzw taniości. Niestety stosunkowo niska cena nie wzięłą się z kosmosu albo z dobroci koncernu Kia :-)

Oprócz tego co już zostało wspomniane, brakuje np opcji wyłączenia ESG, a to teoretycznie jeden IF w kodzie oraz checkbox w UI, brak zmiany motywów/kolorów wyświetlaczy (obu), brak customizacji wielu teoretycznie przydatnych rzeczy na ekranach, niedpracowana, niespójna grafika we właściwie całym UI, brak grzania lusterek po termostacie (albo kolejnym ifie w kodzie), a jedynie po przycisku (masakra), automatyczne wycieraczki pozostawiające wieeeele do życzenia, np w innych markach wycieraczka, jeśli akurat działa, zawsze przetrze szybę po ruszeniu ze świateł (po wciśnieciu gazu), w Kijance niestety przez 10-20m jedziesz bez widoczności, itp itd.

Ale jednak patrząc na całokształt zakupu nie żałowałem nawet przez sekundę :D
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Pyjter »

Ryba pisze: 11 maja 2021, 13:37brakuje np opcji wyłączenia ESG, a to teoretycznie jeden IF w kodzie oraz checkbox w UI
To nie jest kwestia paru linii kodu, bo moduł ESG nie gada z resztą po CAN, stąd bezproblemowo możesz wywalić wtyczkę z modułu za prawą kratką nawiewu i nic błędów nie zgłasza.
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Phaust »

Ryba pisze: 11 maja 2021, 13:37 Wg to mnie to jednak niedoróbki z powodu cięcia kosztów - u mnie np nie da się domknąć szyby z kluczyka, ani otworzyć. Do tego w samym sofcie/elektronice widzę mnóstwo 'niedoróbek' spowodowanych cięciem kosztów i robieniem po tzw taniości.
Niska cena to nie zawsze dobry kryterium oceny dla towaru. Sam fakt ze porównujemy Kia do samochodów segmentu premium jak to Volvo czy Mercedes to już komplement dla Kia
Z mojej strony to największa problemu tego samochodu - to mały pojemnik na paliwo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”