Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

wilhelmhell pisze: 19 wrz 2021, 10:50 Hehe, na szczęście nie, za to jest ukryte kombo przycisków żeby ustawić wycieraczki na środku szyby w położeniu serwisowym.
to jest przerażające, że ludzie nie czytają instrukcji, a potem mają pretensje/męczą się XD Tak jak ten jeden agent z któregoś wątku tutaj, co w wadach napisał, że nie ma podgrzewania lusterek XD Dopiero ktoś mu wyjaśnić musiał, że jest w ogrzewaniu tylnej szyby (jak w prawie każdym aucie). Też praktycznie w każdym aucie teraz jest położenie serwisowe wycieraczek, a przynajmniej ja takie miałem w peugeocie 307, megane coupe i volvo s60, minuta szukania w necie XD
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Brawo dla czytających instrukcje.
mick.w
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2019, 14:03

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: mick.w »

Paweł84 pisze: 26 lis 2019, 23:09 mam już w swojej Kia Proceed 1.6 GT automat przejechane 13 tyś km.
....
- i najbardziej irytujący hałas/stukot wydobywający się z przedniego podszybia (lewa strona , okolice słupka przedniego lub na wysokości kierownicy => ciężko precyzyjnie zlokalizować skąd jest dokładnie stukot ). Tak jakby jakiś plastik stukał o szybę => do zaobserwowania głównie przy gwałtownych skrętach kierownicom i przy dużych nierównościach, jednak niestety ta usterka pojawia się nieregularnie (jednego dnia jest a drugiego nie i tak na przemian - niezależne od warunków atmosferycznych). Niestety podczas ostatniej wizyty w ASO przy okazji wymiany kolumny kierowniczej stukotu w przednim podszybiu jak na złość nie można było zaobserwować a raczej usłyszeć.
Czy ktoś z Was z hałasem/stukotem wydobywającym się z okolic przedniego podszybia spotkał się już?
Mam dokładnie to samo w Ceed SW, czy komuś udało się ten problem rozwiązać?
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

U mnie nie ma tego typu hałasu ale za to zobaczcie pod siedzeniami, szczególnie pasażera. Plastikowe wyloty powietrza z nadmuchów na nogi latają luzno i potrafią niezle hałasować,
Chel
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:55
model samochodu: Stonka 1.4, Prosiak GT
Lokalizacja: Lbn

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Chel »

U mnie również trzeszczenie od strony kierowcy na podszybiu. Jakby szyba ocierała o plastiki. Najbardziej słychać na wzniesieniach i przy skręcaniu.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: dejmieno »

U mnie również dziwne terkotanie, ale to raczej co innego.

Najbardziej słychać na zimnym silniku i na niskich obrotach. Nie wiem może na wyższych też to jest ale dźwięk jest zagłuszany.
Terkotanie słychać przy dodawaniu gazu i ustaje przy odjęciu gazu, raczej jest zależne od obrotów.

W ASO powiedziano mi rok temu że to ponoć jakaś blaszka na turbo i KIA nie zna rozwiązania tego problemu. Mieli mnie poinformować jak będą umieli rozwiązać problemu, ale informacji brak ;).

Ktoś może również boryka się z takim problemem?
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wolkas »

dejmieno pisze: 19 paź 2021, 11:03 U mnie również dziwne terkotanie, ale to raczej co innego.

Najbardziej słychać na zimnym silniku i na niskich obrotach. Nie wiem może na wyższych też to jest ale dźwięk jest zagłuszany.
Terkotanie słychać przy dodawaniu gazu i ustaje przy odjęciu gazu, raczej jest zależne od obrotów.

W ASO powiedziano mi rok temu że to ponoć jakaś blaszka na turbo i KIA nie zna rozwiązania tego problemu. Mieli mnie poinformować jak będą umieli rozwiązać problemu, ale informacji brak ;).

Ktoś może również boryka się z takim problemem?
Wiem o czym mówisz tylko ja bym ten dźwięk bardziej określił nie jako terkotanie a bardziej bzyczenie/brzęczenie. Za dźwięk ten odpowiada pompa. Latem praktycznie tego nie słychać. Zimą póki silnik jest zimny słychać wyraźnie podczas dodawaniu gazu. Po rozgrzaniu dźwięk jest dużo cichszy. Rozwiązania na to nie ma, trzeba się przyzwyczaić że tttm.
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lunarek »

dejmieno pisze: 19 paź 2021, 11:03 U mnie również dziwne terkotanie, ale to raczej co innego.

Najbardziej słychać na zimnym silniku i na niskich obrotach. Nie wiem może na wyższych też to jest ale dźwięk jest zagłuszany.
Terkotanie słychać przy dodawaniu gazu i ustaje przy odjęciu gazu, raczej jest zależne od obrotów.

W ASO powiedziano mi rok temu że to ponoć jakaś blaszka na turbo i KIA nie zna rozwiązania tego problemu. Mieli mnie poinformować jak będą umieli rozwiązać problemu, ale informacji brak ;).

Ktoś może również boryka się z takim problemem?
Miałem to samo. Dźwięk taki bardziej "blaszany" jak by coś poluzowanego było szczególnie jak się dodawało gazu.
Też mi mówili że to pompa GDI i że tak ma być, bo ten typ tak ma.
Serwis sobie poradził bez problemu.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: dejmieno »

Serwis sobie poradził bez problemu.
Czy dobrze rozumiem że udało im się rozwiązać problem? Co było przyczyną? Dzisiaj akurat jadę na przegląd więc mogę im zapodać temat.
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wolkas »

Lunarek pisze: 20 paź 2021, 20:58
dejmieno pisze: 19 paź 2021, 11:03 U mnie również dziwne terkotanie, ale to raczej co innego.

Najbardziej słychać na zimnym silniku i na niskich obrotach. Nie wiem może na wyższych też to jest ale dźwięk jest zagłuszany.
Terkotanie słychać przy dodawaniu gazu i ustaje przy odjęciu gazu, raczej jest zależne od obrotów.

W ASO powiedziano mi rok temu że to ponoć jakaś blaszka na turbo i KIA nie zna rozwiązania tego problemu. Mieli mnie poinformować jak będą umieli rozwiązać problemu, ale informacji brak ;).

Ktoś może również boryka się z takim problemem?
Miałem to samo. Dźwięk taki bardziej "blaszany" jak by coś poluzowanego było szczególnie jak się dodawało gazu.
Też mi mówili że to pompa GDI i że tak ma być, bo ten typ tak ma.
Serwis sobie poradził bez problemu.
No to u Ciebie to było coś innego. Na pewno nie jest to dźwięk blaszany. Poza tym w lecie tego w ogóle nie ma. Pojawia się tylko w okresie gdy jest chłodniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”