Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Impress »

Marek3003 pisze: 01 wrz 2021, 18:47Powyżej 180 km/h praktycznie w bólach ledwo chodzą. Silnik jest zdecydowanie za słaby. Pomyślę o jakiejś chemicznej niewidzialnej wycieraczce,
Ło Panieeee... przy 180km/h to już opory powietrza są konkretne i silnik wycieraczek ma z czym walczyć także nic dziwnego, że mają ciężko. Spróbuj przy tej prędkości wystawić rękę za szybę i pomachać. Swoją drogą to niezły ryzykant z Ciebie :P Tyle gnać na mokrym...
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: hitman047 »

A co to są wycieraczki? :mrgreen:
Ja od samego początku (luty 2020) gdy odebrałem auto używam tylko powłok hydrofobowych na szyby i sprawdza się super 8-)
Tylnej wycieraczki nie użyłem nigdy (czasem tylko podniosę wycieraczkę i włączę żeby silniczek pracował :lol: ).
Wycieraczki z przodu to używam w drodze wyjątku w mega ulewie w korku i potwierdzam ogólnie są kiepskie.
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Jakich powłok używasz? Soft99? Gtechniq?
marcinek82
Posty: 201
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: marcinek82 »

hitman047 pisze: 04 wrz 2021, 08:52 Ja od samego początku (luty 2020) gdy odebrałem auto używam tylko powłok hydrofobowych na szyby i sprawdza się super 8-)
Mieszkasz przy wjezdzie na jakas A lub S i jedzisz tylko do MOPow przy tychze? Zeby nie bylo, nie nabijam sie tylko nie wyobrazam sobie jazdy w ruchu miejskim, szczegolnie za innym autem, bez uzywania wycieraczek. Powietrze zaczyna robic robote dopiero od ok 80km/h. Rowniez jestem ciekaw co na szybe kladziesz.
hitman047
Posty: 97
Rejestracja: 22 gru 2019, 09:34
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: hitman047 »

Jako "bazę" mam na szybach ceramikę z FX'a , przy każdym "przeglądzie" ceramiki mam odświeżana hydrofobe i przyznam nie wiem czym, ale od 50 km/h już zrzuca wodę i wszystko widzę. W korkach używam wycieraczek, ale bardzo sporadycznie bo dzięki hydrofobie szyba jest ładnie w kropelkach to i tak wszystko widać. Oczywiście warunek to mycie auta ręczne raz w tygodniu bo inaczej powłoka się "zapycha" i już tak wody nie zrzuca.
fooo
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2021, 20:04

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: fooo »

Ceed 3, co tak pyka https://drive.google.com/file/d/1leRPC3 ... sp=sharing ? Występuje od czasu do czasu przy skręcie w prawo i ruszaniu (puszczanie sprzęgła). Załączam nagranie, niestety tylko w takiej jakości kamerka to nagrała, w rzeczywistości słychać to bardzo dobrze (brzmi jak jakieś pukanie o plastik czy drganie czegoś, mam nadzieję że to wychwycicie). Częściej zauważyłem po postoju auta. Jak jadę prosto zdarza się usłyszeć ten sam odgłos ale jako pojedynczy pyk, nie kilkukrotny jak na nagraniu.
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Mam podobne odgłosy w Tiguanie. To może być wszystko od amorów, sprężyn. Nie wiem czy to typowa usterka Ceeda. Dziś zmieniłem wycieraczki szyby. Co za dureń tak je umieścił ? Gratulacje. Powodzenia dla wymieniających
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wilhelmhell »

Przed wymianą piór wycieraczek warto przeczytać w instrukcji rozdzial o piórach wycieraczek (8-45).
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Dziękuje bardzo. Przeczytam z ciekawości. Mam nadzieje ze nie każą zdjąć pokrywy silnika bo ja nie ściągałem.
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wilhelmhell »

Hehe, na szczęście nie, za to jest ukryte kombo przycisków żeby ustawić wycieraczki na środku szyby w położeniu serwisowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”