Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Sid »

Tak czytał, jak 90% użytkowników :D :oops: . Czy o ten punkt instrukcji koledze chodziło?
I czy jazda na, np. 98 oktanowym paliwie wymaga dolewania czegokolwiek do paliwa?
Załączniki
IMG_20210810_162202.jpg
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: zarathos »

Raczej tak, paliwo 98 nie różni się wiele od 95, ma po prostu wyższą liczbę oktanową. Z paliw premium w Polsce są jakieś AMIC (95 i 98), Shell VP, Total Excelium i chyba tyle. Reszta to standard, tylko z fajnymi nazwami.

Ja do swojej Kijanki dolewam coś co wymianę oleju. Koszt nie jest duży a pozbędę się skroplonej wody z baku i może części osadów z zaworów bo TGDI chyba nie ma pośredniego dotrysku benzyny, w każdym razie nie kojarzę.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Sid »

Dolewasz coś? Czyli...? A jakby co, to ja tylko Shella VP leję. Wiadomo, co wtorek 98 w cenie 95 :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Dzonu
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2020, 16:43
model samochodu: CEED 3 1.4 t-gdi dct

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Dzonu »

Też we wtorki zalewam pełny bak ;) ale VP to nadal 95 :)
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Sid »

Mniejsza o to. Ale czy jest sens jeszcze dawać dodatki do VP?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Kemp pisze: 02 sie 2021, 18:20
Pawell pisze: 02 sie 2021, 13:27 Hej!
czy w Waszych kijankach

1. Też tak wygląda metalowa ramka grila? Tzn czy też ma tyle przebarwień? Tu widok suchego, po trasie (bez deszczu). Myłem go wczoraj.

2. Odpryski na listwie zderzaka. Może ze dwa powstały przez uderzenie kamyczka. Reszta nie wiadomo skąd. Byle większy owad/piasek robi odpryski (ledwie widoczne). Później odpada płatami na myjce ręcznej :( Zderzak nad listwą ma 2-3 widoczne uderzenia od kamieni. Niemożliwe jest, aby listwa wyłapała 30-40 uderzeń, a zderzak centymetr powyżej już nie.

Wstępnie z ASO rozmawiałem ws. pkt 2. Odbyli mnie, że wina niczyja. Normalna eksploatacja. Większe płaty powstały przez odpryski itd
Wygląda żałośnie. Słaby PR dla tego modelu i ogólnie kijanek. Wydawało mi się, że choćby dla renomy ogarną temat, bo na drodze tych aut jest relatywnie mało i przez to wiele osób zwraca na nie uwagę. Zastanawiają się co to za hybryda. Tuning producenta czy garażowy :lol: Już miałem kilka pytań, np. na parkingu czy podczas tankowana na stacji. Wcześniej pytania dotyczyły tego "co to jest?" teraz "co to za odpryski?" :oops:

W detailingu ogarną to za grosze, ale dlaczego mam się z tym bujać osobiście, skoro jest gwarancja? Po drugie mieszając samemu, można utracić gwarancję karoseryjną (i UWAGA/przy okazji - sprawdźcie zagłębienia obok ograniczników klapy bagażnika. Przy tych gumowych stożkach, które często są tematem akcji gwarancyjnej. U mnie pojawiła się rdza w tych miejscach :shock: delikatnie, ale jest... to również będę zgłaszał). Także nie warto dłubać samemu, bo później odwołują się właśnie na samowolkę.

Wracając do listwy. Mi się wydaje natomiast, że ten element został po prostu lipnie przygotowany. Boczne listewki, pod drzwiami (te czerwone) są jakby jakimś tworzywem, ale już chyba barwionym w całości, a ten delikwent z przodu ma na sobie chyba tylko folię :?:

BTW zanim ruszę w ponowne rozmowy z ASO chciałbym poznać Waszą opinię. Może ktoś ma podobnie lub prowadzi już w tej sprawie akcję z ASO i chciałby się podzielić doświadczeniem i tipami? Z góry dzięki ;)
Cześć,
Właśnie 3 dni temu po myjce "odpadł" mi kawałek koloru, podobnie jak u Ciebie na zdjęciu taki prostokąt mam teraz biały. 11.08 mam przegląd i będę to zgłaszał ale co z tego wyjdzie czort wie :roll:

Pozdr

Aktualizacja....
W ASO bez problemu umówili mnie na początek września, mam podjechać, zdemontują czerwony element (będę jeździł parę dni bez :roll: ), polakierują i przyjeżdżam na zamontowanie ;)
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: zarathos »

Sid pisze: 12 sie 2021, 07:22 Mniejsza o to. Ale czy jest sens jeszcze dawać dodatki do VP?
Do każdego tankowania nie, ale warto co wymianę oleju (więc te 15000 km) wlać jakiś dodatek czyszczący, choćby po to żeby pozbyć się wody, przeczyścić filtr benzyny (jest zintegrowany z pompą) i odrobinę wtryski oraz zawory. Koszt w zasadzie minimalny, bo nikt nie każe lać środków za grube hajsy. Większość przyzwoitych dodatków kosztuje 20-50 złotych. Jak ktoś nie chce sam kupować to może w ASO poprosić, powinni mieć TuneUp czy jak to się nazywa. Ale cena pewnie jak to w ASO ;)
marcinek82
Posty: 201
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: marcinek82 »

Ten do diesela przeciw bio-dodatkom od Tunap, kosztowal 70 pare pln w ASO, wiec chyba niewiele wiecej od tych lepszych dostepnych w sklepach czy na stacjach, a do benzyny pewnie bedzie w podobnej cenie.
Lisu
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2021, 14:01
model samochodu: Proceed GT (penta metal)

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lisu »

Część Panowie,
Od nowości jestem posiadaczem Proceeda GT (penta metal). Samochód wyprodukowany pod koniec listopada 2020r. Zaraz po zakupie zauważyłem fałdki na lakierze. Są one widoczne pod odpowiednim kątem na każdym elemencie w świetle dziennym do tego stopnia, że powodują nierównomierne odbicie elementów otoczenia od lakieru (krawędzie odbitego światła są poszarpane, zniekształcone, chropowate). Moje pytanie brzmi czy KIA maluje te samochody pędzlem? ;P bo niestety ale tak to się prezentuje. Wygląda to tak jakby samochód wyjechał od lipnego lakiernika. Mam obawy że salon KIA mnie wyruchał i sprzedał mi ponownie lakierowane auto. Wprawdzie trochę się uspokoiłem, postanowilem porównać stan mojego lakieru z innymi samochodami marki KIA i Hyundai. W mojej ocenie również mają pofaldowania - może nie takie jak w moim przypadku czyli fal Dunaju ale jednak mają. Strasznie niska jakość malowania KIA jak tak. Heniu lakiernik zrobiłby to lepiej ręcznie. Jak jest z Waszymi lakierami? Dodatkowo występują zacieki na krawędziach drzwi - te nie rzucają się tak w oczy. Z niedoróbek w moim egzemplarzu:
-występował problem z systemem kolizji w strefie martwej. Po 3 wizytach przeprowadzili skuteczna kalibrację.
-klapa bagażnika -tarabani jak rozrzutnik albo jakiś błotnik w rowerze Wigry 3. Muszę z tym pojechać do ASO.
-po odpaleniu auta mialem kilka przypadków wygaszenia podświetlenia zegarów i deski rozdzielczej oraz wyswietlenia okna świateł na tablicy rozdzielczej chociaż te byly wyłączone. - teraz tego nie obserwuję, myślę że ASO mnie oleje ponieważ usterka nie do zdiagnozowania.
-parę razy szarpnął przy zmianie biegów podczas dynamicznej jazdy w trybie sport.
-ruszajacy i trzeszczący element do zamykania lewych drzwi kierowcy -to za co się ciągnie :) (podczas zamykania odgina się o około 1cm i trzeszczy) -nie wiem czy zgłaszać bo pourywają mi w ASO zaczepy i będzie gorzej...?
Poza tym autko fajne, dynamiczne i ładne ;) Jak jest z Waszymi lakierami?
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Impress »

U mnie lakier jest spoko. Też miałem obawy czytając takie posty jak Twoje ale jak się okazuje niepotrzebnie. Przód auta mam zabezpieczony folią a na aucie ceramikę i lakier po przeszło 3 miesiącach i ponad 5000km ma perfekcyjny stan. Ceramika dużo daje. Auto trzymam pod chmurką, pod pokrowcem i bardzo go polecam. Nie warto sugerować się opiniami w internecie, że rysuje lakier itp... Jak pokrowiec jest dobrej jakosci to nic nie rysuje. Co do innych popularnych problemów z for u mnie nic nie wystąpiło: ani klapa, ani podłokietnik, ani wtryski. Auto dla mnie ideane i bardzo doracowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”