Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: SławekH »

Panowie jak z tym ściąganiem w prawy przy przyspieszaniu przy większych prędkościach ? normalne to jest ?
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

SławekH pisze: 31 paź 2021, 21:36 Panowie jak z tym ściąganiem w prawy przy przyspieszaniu przy większych prędkościach ? normalne to jest ?
Nie, to nigdy nie jest normalne, w żadnym aucie. Zawieszenie/opony do sprawdzenia, bo coś jest nie tak
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: SławekH »

Jeżeli zbieżność sam sobie zrobie poza serwisem to tracę gwarancję?
Pozdro
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Oczywiście, że nie utracisz. U mnie było ściąganie na prawo...jest nadal może trochę, zaraz po kupnie w listopadzie założyłem inne felgi z oponami zimowymi. Felgi używane ale jakieś do Kii bez pierścieni centrujących. Opony nowe Bridgestone LM 005 czyli trochę droższe. Ściągało go jak cholera w prawo. W ASO stwierdzili że jest jakieś tam przestawienie...nie dali mi niestety wydruku, poprawili i było o niebo lepiej. Na letnich oryginalnych kołach w zasadzie było całe lato super. Teraz znowu po zmianie jakbym coś czuł ale nie wiem czy to nie pochylenie generalne jezdni bo wydaje się że Proceed jest bardzo czuły. Ale ręka nie boli jak na początku na trasie od kontrowania w lewo. Więc zbieżność niech ASO sprawdzi a jak nie to porządny fachowiec. Podkreślam fachowiec ze sprzętem a nie tylko drogi warsztat super sprzęt i...uczeń czytający na ekranie co ma robić.
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Pytanie co zrobić z pasem bezpieczeństwa? Sam nie wraca na miejsce, plącze się. Czy w nowym aucie trzeba smarować silikonem pasy? Czy to tylko u mnie tak jest? Za każdym razem po puszczeniu poprawiać pasy?
ahez01

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: ahez01 »

Marek3003 pisze: 28 lis 2021, 22:18 Pytanie co zrobić z pasem bezpieczeństwa? Sam nie wraca na miejsce, plącze się. Czy w nowym aucie trzeba smarować silikonem pasy? Czy to tylko u mnie tak jest? Za każdym razem po puszczeniu poprawiać pasy?
U mnie nie ma takiego problemu. Mam przebieg ~24tys. i samochód ma prawie 2 lata. Zgłoś to w ASO. A przynajmniej próbuj.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Ja mam tak samo. Pas po odpięciu się w pewnym momencie skręca przez co nie może się schować do końca i trzeba go poprawiać. Sam z siebie chowa się w całości bardzo rzadko. Temat zauważyłem dosyć szybko, możliwe że występował od początku ale w ASO się z tym nie bujałem bo doświadczenie mi podpowiada że najpierw będą mi mówić że nie umiem pasem operować a z koniem kopać mi się nie chce.
Rafal91
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:38
model samochodu: Kia Proceed gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Rafal91 »

Witam, mam taki problem, brak dźwięku w głośnikach nic nie słychać, auto po nocy w garażu dzień wcześniej było ok. Ktoś się spotkał z problemem ?
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

Rafal91 pisze: 30 lis 2021, 07:19 Witam, mam taki problem, brak dźwięku w głośnikach nic nie słychać, auto po nocy w garażu dzień wcześniej było ok. Ktoś się spotkał z problemem ?
Dopytam czy sprawdzałeś to na radiu czy np z bluetooth? Bo mi często się tak zdarzało, że zapomniałem w telefonie zgłośnić multimediów i też nic nie grało ;p
Rafal91
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:38
model samochodu: Kia Proceed gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Rafal91 »

Nie nie na radiu, nie było kompletnie nic słychać w głośnikach. Ale już temat rozwiązany 😀 okazał się bezpiecznik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”