Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lunarek »

Raczej nie co innego. Pompa GDI owszem wydaje pewien charakterystyczny dźwięk, ale nie na tyle żeby go słyszeć we wnętrzu samochodu.
Objawy były dokładnie takie same przy dodawaniu gazu. Za pewną wskazówką któregoś z użytkowników grupy FB powiedziałem w serwisie o możliwej przyczynie. Sprawdzili mocowanie wszystkich rurek i wężyków na ścianie grodziowej za pompą i poprawili. Zrobiło się od razu cichutko. Jeśli uważasz że wszystkie silniki wydają taki dźwięk i jest to OK to znaczy że mój jest popsuty.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: dejmieno »

Sprawdzili mocowanie wszystkich rurek i wężyków na ścianie grodziowej za pompą i poprawili. Zrobiło się od razu cichutko.
Byłem ostatnio w serwisie i mi powiedzieli że to pompa wysokiego ciśnienia i to tak każdy model ma. Ale mnie również wydaje się że to chyba nie jest standardowy dźwięk. Pamiętam że to zaczęło się pojawiać po 5 tyś. km.

No nic będę w serwisie to im zapodam temat i mam nadzieje że mnie nie zbiją tylko chociaż sprawdzą.
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wolkas »

dejmieno pisze: 25 paź 2021, 09:45
Sprawdzili mocowanie wszystkich rurek i wężyków na ścianie grodziowej za pompą i poprawili. Zrobiło się od razu cichutko.
Byłem ostatnio w serwisie i mi powiedzieli że to pompa wysokiego ciśnienia i to tak każdy model ma. Ale mnie również wydaje się że to chyba nie jest standardowy dźwięk. Pamiętam że to zaczęło się pojawiać po 5 tyś. km.

No nic będę w serwisie to im zapodam temat i mam nadzieje że mnie nie zbiją tylko chociaż sprawdzą.
Po 5 tys czy może akurat kiedy na zewnątrz zrobiło się chłodniej:) tak pracuje ta pompa, u jednych może być ciut ciszej u innych głośniej, jeden na to zwróci uwagę a inny nie. Finalnie nic z tym nie zrobisz.
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wolkas »

Lunarek pisze: 22 paź 2021, 13:30 Raczej nie co innego. Pompa GDI owszem wydaje pewien charakterystyczny dźwięk, ale nie na tyle żeby go słyszeć we wnętrzu samochodu.
Objawy były dokładnie takie same przy dodawaniu gazu. Za pewną wskazówką któregoś z użytkowników grupy FB powiedziałem w serwisie o możliwej przyczynie. Sprawdzili mocowanie wszystkich rurek i wężyków na ścianie grodziowej za pompą i poprawili. Zrobiło się od razu cichutko. Jeśli uważasz że wszystkie silniki wydają taki dźwięk i jest to OK to znaczy że mój jest popsuty.
Czyli rozumiem że te wężyki tylko zimą były głośne podczas dodawania gazu a latem spały i się nie odzywały?
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lunarek »

wolkas pisze: 27 paź 2021, 14:22
Lunarek pisze: 22 paź 2021, 13:30 Raczej nie co innego. Pompa GDI owszem wydaje pewien charakterystyczny dźwięk, ale nie na tyle żeby go słyszeć we wnętrzu samochodu.
Objawy były dokładnie takie same przy dodawaniu gazu. Za pewną wskazówką któregoś z użytkowników grupy FB powiedziałem w serwisie o możliwej przyczynie. Sprawdzili mocowanie wszystkich rurek i wężyków na ścianie grodziowej za pompą i poprawili. Zrobiło się od razu cichutko. Jeśli uważasz że wszystkie silniki wydają taki dźwięk i jest to OK to znaczy że mój jest popsuty.
Czyli rozumiem że te wężyki tylko zimą były głośne podczas dodawania gazu a latem spały i się nie odzywały?
A gdzie ja coś napisałem o zimie ?
wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wolkas »

Lunarek pisze: 27 paź 2021, 17:33
wolkas pisze: 27 paź 2021, 14:22
Lunarek pisze: 22 paź 2021, 13:30 Raczej nie co innego. Pompa GDI owszem wydaje pewien charakterystyczny dźwięk, ale nie na tyle żeby go słyszeć we wnętrzu samochodu.
Objawy były dokładnie takie same przy dodawaniu gazu. Za pewną wskazówką któregoś z użytkowników grupy FB powiedziałem w serwisie o możliwej przyczynie. Sprawdzili mocowanie wszystkich rurek i wężyków na ścianie grodziowej za pompą i poprawili. Zrobiło się od razu cichutko. Jeśli uważasz że wszystkie silniki wydają taki dźwięk i jest to OK to znaczy że mój jest popsuty.
Czyli rozumiem że te wężyki tylko zimą były głośne podczas dodawania gazu a latem spały i się nie odzywały?
A gdzie ja coś napisałem o zimie ?
No a ja Ci tłumaczę że ten dźwięk pompy słychać tylko w zimne dni. W okresie letnim nic nie słychać.
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

A u mnie właśnie po 400 kilometrach na autostradzie gama dzwieków jest ..... brak określenia. Coś cyka, puka, piszczy, stuka do tego jakby latało coś plastikowego, nie mogę tego namierzyć. Także najlepiej zamknąć maskę i jechać dalej. Jak się nie pali kontrolka silnika to znaczy ze wszystko jest w porządku. Przecież mamy wszyscy gwarancję. Powoli uczę się nie przejmować bo dostał bym w głowę,
Robberto
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2021, 22:17
model samochodu: Proceed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Robberto »

po 1000 km czyli po ok 2 pełnych zbiornikach paliwa zauważyłem, że ciężko odkręcić korek wlewu paliwa, tworzy się podciśnienie i ciężko odkręcić korek, tez tak macie?
ahez01

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: ahez01 »

Robberto pisze: 28 paź 2021, 21:34 po 1000 km czyli po ok 2 pełnych zbiornikach paliwa zauważyłem, że ciężko odkręcić korek wlewu paliwa, tworzy się podciśnienie i ciężko odkręcić korek, tez tak macie?
U mnie też tak jest.
omar77
Posty: 71
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: omar77 »

Mam podobnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”