Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Pawell
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2020, 15:16
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Pawell »

wolkas
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2020, 21:42
model samochodu: Xceed 1.6 DCT 204 PS.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wolkas »

Do wymiany łożysko/ślimak. Niczemu nie zagraża ale wydaje taki dźwięk szurania. ASO wymienia bez problemu.
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Ryba »

Lisu pisze: 20 sie 2021, 14:52 ...
-parę razy szarpnął przy zmianie biegów podczas dynamicznej jazdy w trybie sport.
-ruszajacy i trzeszczący element do zamykania lewych drzwi kierowcy -to za co się ciągnie :) (podczas zamykania odgina się o około 1cm i trzeszczy) -nie wiem czy zgłaszać bo pourywają mi w ASO zaczepy i będzie gorzej...?
ad1) na sporcie często szarpnie przy zmianie, chyba tak ma być
ad2) zdejmij zaślepki ze śrubek i dokręć sam - jedna w środku łokcia, druga tuż pod uchwytem drzwi (możliwe że jeszcze jest gdzieś trzecia, nie pamiętam). Jeśli to nie pomoże to w ASO muszą zdjąć boczek i popatrzeć co się stało - zgodnie ze sztuką powinni wymienić wszystkie klipsy na nowe, więc powinno trzymać mocno, a nawet jak nie wymienią to będzie OK
Lisu
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2021, 14:01
model samochodu: Proceed GT (penta metal)

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lisu »

Impress pisze: 21 sie 2021, 18:25 U mnie lakier jest spoko. Też miałem obawy czytając takie posty jak Twoje ale jak się okazuje niepotrzebnie. Przód auta mam zabezpieczony folią a na aucie ceramikę i lakier po przeszło 3 miesiącach i ponad 5000km ma perfekcyjny stan. Ceramika dużo daje. Auto trzymam pod chmurką, pod pokrowcem i bardzo go polecam. Nie warto sugerować się opiniami w internecie, że rysuje lakier itp... Jak pokrowiec jest dobrej jakosci to nic nie rysuje. Co do innych popularnych problemów z for u mnie nic nie wystąpiło: ani klapa, ani podłokietnik, ani wtryski. Auto dla mnie ideane i bardzo doracowane.
Ach to moje wścibskie oko. Obawiałem się o ten lakier ale masz rację, niepotrzebnie. Po prostu taki proces technologiczny ma KIA sprawdziłem kilka innych egzemplarzy i w każdym widoczne są równomierne pofaldowania na całej powierzchni. Skoda i Mitsubishi też tak ma. Również trzymam auto pod chmurką jednak bez dodatkowych zabezpieczeń - niech rdzewieje ;) popieram fajne auto.

Ryba pisze: 22 sie 2021, 16:56
Lisu pisze: 20 sie 2021, 14:52 ...
-parę razy szarpnął przy zmianie biegów podczas dynamicznej jazdy w trybie sport.
-ruszajacy i trzeszczący element do zamykania lewych drzwi kierowcy -to za co się ciągnie :) (podczas zamykania odgina się o około 1cm i trzeszczy) -nie wiem czy zgłaszać bo pourywają mi w ASO zaczepy i będzie gorzej...?
ad1) na sporcie często szarpnie przy zmianie, chyba tak ma być
ad2) zdejmij zaślepki ze śrubek i dokręć sam - jedna w środku łokcia, druga tuż pod uchwytem drzwi (możliwe że jeszcze jest gdzieś trzecia, nie pamiętam). Jeśli to nie pomoże to w ASO muszą zdjąć boczek i popatrzeć co się stało - zgodnie ze sztuką powinni wymienić wszystkie klipsy na nowe, więc powinno trzymać mocno, a nawet jak nie wymienią to będzie OK
Spróbuję, dzięki za info!
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Ryba »

Trzecia śrubka jest pod maskownicą w klamce ;)
marcinek82
Posty: 201
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: marcinek82 »

Impress pisze: 21 sie 2021, 18:25 ... Auto trzymam pod chmurką, pod pokrowcem i bardzo go polecam.
Co to masz za pokrowiec jesli mozna wiedziec? Tez sie zastanawiam nad jakims, ale takim z grubsza gora zeby od gradu ochronil.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Impress »

marcinek82 pisze: 24 sie 2021, 18:11
Impress pisze: 21 sie 2021, 18:25 ... Auto trzymam pod chmurką, pod pokrowcem i bardzo go polecam.
Co to masz za pokrowiec jesli mozna wiedziec? Tez sie zastanawiam nad jakims, ale takim z grubsza gora zeby od gradu ochronil.
Pokrowiec mam 5 warstwowy, polskiej produkcji od firmy polcover, dokładnie taki https://polcover.sklep.pl/pokrowiec-na- ... 12834.html

Dałem za niego około 230zł jednak w ostatnim czasie podrożały te pokrowce o 100zł ale moim zdaniem WARTO! W ofercie mają również pokrowce antygradowe o 2 grubościach więc znajdziesz to czego potrzebujesz. Co do samych pokrowców od tej firmy to muszę powoedzieć że są naprawdę solidne. Dobrze się trzymają, nie latają, a od wewnątrz mają delikatną warstwę jakiegoś filcu więc nie rysują lakieru. Do tego ładnie oddychają. Zawsze przed założeniem myje samychód i zakładam pokrowiec na delikatnie mokry lakier, a po zdjęciu jest suchutko. Pokrowce perfekcyjnie chronią przed odchodami, szyszkami czy piachem. Jedyna ich wada jest taka że zakładanie i składanie chwile trwa (pokrowce są duże) i lepiej zakładać jak się wie że auto będzie stało pare dni.

Wiem że brzmi to trochę jak reklama 😃 ale serio jestem bardzo zadowolony bo spełnia swoją funkcję i gdybym miał się sugerować opiniami o jakiś kiepskich pokrowcach z lidla w internecie to bym w życiu go nie kupił.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: KaReS »

Impress pisze: 25 sie 2021, 06:10 Pokrowiec mam 5 warstwowy, polskiej produkcji od firmy polcover, dokładnie taki https://polcover.sklep.pl/pokrowiec-na- ... 12834.html
Nie rozważałeś zakupu pokrowca antygradowego? Wg opisu spełnia rolę tego EXCLUSIVE plus ochrona przed gradem.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Impress »

KaReS pisze: 25 sie 2021, 10:51
Impress pisze: 25 sie 2021, 06:10 Pokrowiec mam 5 warstwowy, polskiej produkcji od firmy polcover, dokładnie taki https://polcover.sklep.pl/pokrowiec-na- ... 12834.html
Nie rozważałeś zakupu pokrowca antygradowego? Wg opisu spełnia rolę tego EXCLUSIVE plus ochrona przed gradem.
Powiem szczerze, że później trochę żałowałem, że nie kupiłem jednak wersji antygradowej, chociaż ta już kosztuje sporo bo wcześniej 500, a teraz 600zł no ale cóż wybrałem wersję exclusive i suma summarum nie żałuję. Myślę, że na niewielki grad spokojnie ten mój pokrowiec i tak wystarczy. Szyszkom spadającym ze sporej wysokości z nadmorskich sosen spokojnie się oparł :) W moim wypadku głównie miał chronić przed ptasim g*wnem bo mnie już krew zalewała i auto właściwie codziennie trzeba było myć.
Marek3003
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Wczoraj pobiłem rekord. Spalanie na trasie długości 300 km - średnie według komputera 11,6. Po zatankowaniu do pełna tego naszego zbiorniczka zasięg na wyświetlaczu - 440 km. :D
I jeszcze podzielę się opinią, że opony Michelin są super na suchym ale na mokrym - bardzo przeciętne. Powiedziałbym ,że nawet słabe. Bardzo niestabilne przy szybkiej jezdzie, trudno wychwycić moment gdy gubią przyczepność.
A do wad muszę dodać wycieraczki. Powyżej 180 km/h praktycznie w bólach ledwo chodzą. Silnik jest zdecydowanie za słaby. Pomyślę o jakiejś chemicznej niewidzialnej wycieraczce,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”