Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Kubitomakita
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:08
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 204KM
Lokalizacja: Toruń

Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Kubitomakita »

Czy ktoś z posiadaczy samochodu zauważył jakieś usterki lub niedoróbki, typu brak domykania okien z kluczyka lub trzeszczące uszczelki jak w Stingerze?
Jano
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:28
model samochodu: KIA PROCEED1,4 GT LINE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Jano »

Mam Proceed 1.4 Gt line .Mam wrażenie stukania podczas jazdy po nierównym .Myślę że to klapy od schowków jestem umówiony w ASO
zibi
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:08
model samochodu: bmw 530d

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: zibi »

Witam.Córka ma ProCeeda GT - słychać trzaski przy przejeżdżaniu przez nierówności.Była już drugi raz , bo po pierwszej wizycie usterka wróciła.
Twierdzą że to wina wadliwego montażu (złe założenie spinek).Zobaczymy czy to prawda (na razie jest wszystko ok).Jak usterka powróci będę pisał.
Pozdrawiam.
matyska
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2019, 17:19
model samochodu: Kia Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: matyska »

Jano pisze: 22 maja 2019, 19:35 Mam Proceed 1.4 Gt line .Mam wrażenie stukania podczas jazdy po nierównym .Myślę że to klapy od schowków jestem umówiony w ASO
I jak z tym stukaniem ? Faktycznie to była kwestia schowków?
Tak jak pisał wyżej tata u mnie stukanie to była kwestia złego montażu podsufitki - przynajmniej jak na razie tylko tyle zrobili i stukanie zniknęło.
Jano
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:28
model samochodu: KIA PROCEED1,4 GT LINE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Jano »

Jestem umówiony w ASO na 8 czerwca .To chyba nie schowki podczas jazdy na tylnym siedzeniu stuki były ale to nieschowki
Jano
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:28
model samochodu: KIA PROCEED1,4 GT LINE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Jano »

Jestem po wizycie w ASO usterka usunięta w bagażniku stukała klapa bagażnika a konkretnie nie odpowiedni ustawiony kołek gumowy
pkopys
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2019, 18:11
model samochodu: proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: pkopys »

Mam Proceed 1,4 gt line. U siebie znalazłem wadę lakierniczą , przy tylnym prawym błotniku na krawędzi dwa małe zacieki. Żeby je zobaczyć trzeba się dobrze przyjrzeć . Wadę znalazłem przy odbiorze, ale odebrałem i odrazu zgłosiłem reklamację . Kia zaoferowała naprawę poprzez ponowne lakierowanie lub 200 euro rabatu na pierwszy przegląd ( mieszkam w Austrii ). Wybrałem rabat bo znając profesjonalizm lakierników tutaj to po naprawie byłoby jeszcze gorzej. Raz lakierowałem zderzak w poprzednim aucie ( toyota ) w autoryzowanym serwisie , efekt był taki że 2 razy poprawiali i nadal wyglądało to jakby w stodole to robili. Drugą usterką czy raczej cechą tego auta to wytłumienie bagażnika , ciągle słyszę z tyłu auta takie jakby dudnienie prawie jak zużyte łożyska kół . Nie pomagają raczej też opony Michelin Pilot sport 4 jakie mam zamontowane, są okrutnie głośne. To też zgłosiłem i w przyszłym tygodniu mam termin umówiony. Zobaczymy czy coś poradzą na ten problem, jak nie to chyba sam wygłuszę bagażnik jakimiś matami .
Jano
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:28
model samochodu: KIA PROCEED1,4 GT LINE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Jano »

Bagażnik to słaby punkt proceeda. Radio niema RDS to trochę słabe
Arkadiusz1984
Posty: 10
Rejestracja: 09 lip 2019, 22:31
model samochodu: Kia proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Arkadiusz1984 »

Witam czy ktos posiada moze proceeda 204konnego z dwusprzeglowa skrzynia automatyczna?Mam wrazenie ze auto nie przyspiesza jednostajnie w trybie normalnym tak jakby co jakis czas sie na moment dlawilo:[
darek byd
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:20
model samochodu: PROCEED GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: darek byd »

Arkadiusz1984 pisze: 09 lip 2019, 22:38 Witam czy ktos posiada moze proceeda 204konnego z dwusprzeglowa skrzynia automatyczna?Mam wrazenie ze auto nie przyspiesza jednostajnie w trybie normalnym tak jakby co jakis czas sie na moment dlawilo:[
Ja u siebie w trybie normalnym nie zaobserwowałem takich objawów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”