Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Ja mam niecałe 7 tyś przebiegu. Mam 5 odprysków na zderzaku. Siedzę i robię zaprawki. Czerwony pasek na razie cały. Jestem pewien, że nie podlega to gwarancji. Już pisałem o tym że lakier położony jest FATALNIE! Chyba bez podkładu. Przyjdzie czas że będę musiał zdemontować zderzak i oddać do lakierowania....całego samochodu nikomu nie zostawię,
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Panowie praktycznie od początku mam po odpaleniu palącą się lampkę czerwoną niezapiętego środkowego pasa na kanapie. Kanapa jest złożona a lampka dalej się pali. Gaśnie na wyświetlaczu po około 1-2 minutach. Nic nie pika ale denerwuje. Oczywiście mam zapięty środkowy pas i to pomaga ale zostawia on ślad - odkształca się "skóra" na podłokietniku. Czy tak ma być? Czy to wada czy cecha? Mogę to zgłosić na gwarancji? Czy dostać się pod fotel i jeb... z pięści w te kostki?
Adam-K
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2020, 10:40
model samochodu: Kia Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Adam-K »

Też mnie to bardzo denerwowało. Aż sprawdziłem co mówi na temat temat instrukcja. I okazało się, że tak ma być.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

czyli jak pas zapnę to komunikatu nie ma a ma być ?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Tak, jest to cecha i wszyscy tak mają. Ja już nawet tego nie zauważam.

Mam pytanie z innej beczki ale wbijam bo mnie ciekawość zżera a nie chcę zakładać osobnego tematu. Zdarza się że po zaparkowaniu w garażu za autem dosyć mocno czuć gryzący zapach amoniaku, ewidentnie z rury wydechowej. Co to ?
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Dziwne u mnie nic takiego nie ma. Kat nie sprawny? Niemożliwe,
Ja bym sprawdził skład spalin na stacji diagnostycznej,
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: zarathos »

Dolewasz coś do paliwa? Albo tankujesz jakieś "premium"? Niektóre dodatki do paliwa potrafią nieźle capić.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Nic nie dolewam i tankuję zawsze 95 na BP lub Orlen.

Nie jest tak że to ciągle czuć tylko czasem i to też tylko i wyłącznie po wyłączeniu zapłonu na zasadzie parkuje, gaszę, wysiadam, idę do bagażnika i wali jakby teściowa włosy malowała w bagażniku. Nie drążyłem nigdy czy to ma jakąś zależność typu zimny silnik czy coś bo nie uznałem tego za problem ale też nigdy nie spotkałem się z takim zapachem.

Nie sądzę aby coś było zepsute, bardziej z ciekawości pytam bo może to nie wada a konsekwencja posiadania jakiegoś eko czegoś w układzie wydechowym.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Sid »

zarathos pisze: 09 sie 2021, 14:04 Dolewasz coś do paliwa? Albo tankujesz jakieś "premium"? Niektóre dodatki do paliwa potrafią nieźle capić.
Jest sens dolewać coś do dziesiejszych silników?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: zarathos »

Sid pisze: 09 sie 2021, 22:16
zarathos pisze: 09 sie 2021, 14:04 Dolewasz coś do paliwa? Albo tankujesz jakieś "premium"? Niektóre dodatki do paliwa potrafią nieźle capić.
Jest sens dolewać coś do dziesiejszych silników?
A czytał instrukcję? Co 15000 km zalać środek czyszczący do paliwa :P (rzecz jasna najlepiej taki z ASO :D). Sens jest, dobre dodatki pozwalają chociaż częściowo oczyścić zawory ssące które w silnikach GDI, zwłaszcza bez pośredniego dotrysku benzyny zarastają nagarem.

Przy okazji zawarty w nich alkohol wiąże wodę w baku co też jest na plus. Lanie do każdego tankowania jest bez sensu, ale raz na jakiś czas warto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”