Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: randri »

Jeśli komuś przeszkadza za niski podłokietnik to jest sensowny gadżet :) bardzo wygodny - miękki i dobrze się trzyma - polecam!
Załączniki
1.jpg
2.jpg
krzychopak
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2021, 10:53
model samochodu: Kia ProCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: krzychopak »

randri pisze: 15 kwie 2021, 09:22 Jeśli komuś przeszkadza za niski podłokietnik to jest sensowny gadżet :) bardzo wygodny - miękki i dobrze się trzyma - polecam!
Wygląda jak wygląda... :D ale ważne że wygodne!
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

"Głośna praca wydechu to cecha pojazdu i my nic z tym nie zrobimy bo nie ma na to akcji serwisowej". Takie słowa usłyszałem w ASO gdy przyjechałem z problemem pierdzącego wydechu. Samochodu nawet nie oglądnięto bo temat jest jak najbardziej znany ale Kia nie powiedziała że jest problem, nie powiedziała jak go naprawić (bo przecież w ASO mechanika nie uświadczysz) więc problemu nie ma, za to jest cecha pojazdu.

Poniżej nagranie, gdyby kogoś interesowało jak brzmi Kia Proceed 1.4 po przejechaniu 20K km.

https://youtu.be/B2KOvYC0Xgs

Temat zgłosiłem do Kia Motors Polska.

A odpuściłem sobie 1.6 właśnie z względu na kiepsko, w moim odczuciu, brzmiący wydech to teraz mam pierdzący ¯\(ツ)/¯
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

No cóż... to właśnie KIA i ASO oraz ich podejście do klienta :)
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: dejmieno »

"Głośna praca wydechu to cecha pojazdu i my nic z tym nie zrobimy bo nie ma na to akcji serwisowej". Takie słowa usłyszałem w ASO gdy przyjechałem z problemem pierdzącego wydechu. Samochodu nawet nie oglądnięto bo temat jest jak najbardziej znany ale Kia nie powiedziała że jest problem, nie powiedziała jak go naprawić (bo przecież w ASO mechanika nie uświadczysz) więc problemu nie ma, za to jest cecha pojazdu.
Haha jak to napisałeś to sobie wyobrażałem dźwięk jak z Focusa RS, wchodzę na filmik a tu faktycznie pierdy jak po grochówce :).
ahez01

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: ahez01 »

Masakra, wstyd i żenada. Nigdy więcej samochodu marki KIA.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

Ludzie którzy cieszą się, że kupili nowe auto w podstawie będą nieświadomi wielu rzeczy stad nie będą narzekać. Im wystarczy ze jest nowe i ładne :)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

TomX’d pisze: 20 kwie 2021, 11:33 nowe auto w podstawie
Czyli co masz na myśli ?
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

Ze większość osób kupuje kijanki w podstawowych wersjach i nie zwracają uwagi na nic - stad tak dobra „opinia” bo jak nic nie widzisz, nie zgłaszasz problemów tylko cieszysz się bo masz nowe błyszczące autko - to nie ma statystyk ze jednak KIA taka super nie jest. Nie jest tez najgorsza ale mimo wszystko wiele rzeczy jest nie do przyjęcia.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Może być tak jak piszesz. Ja na samo auto nie narzekam, uważam że dostałem produkt wart tych 120 tys. i jego awaryjność wcale nie odbiega od rynku. Wady czy inne choroby wieku dziecięcego mogą się zdarzać to normalne, ale oburza mnie stanowisko Kia bo zamiast podejść do tematu na zasadzie - naprawimy, to od razu olewka i stwierdzenie nowej, nabytej cechy pojazdu.
Mimo wszystko wierzę w to że jednak centrala się zreflektuje i ogarną temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”