Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

Dokładnie jak napisałeś :)
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Pyjter »

Temat trzeszczenia przy ruszaniu, parkowaniu, gwałtownym starcie - przerabiał ktoś?

Dźwięk jakby klejącej się gumy opony na mokrym parkingu podziemnym, dłoni na gładkiej tapicerce skórzanej, miękkiego pseudoskórzanego elementu deski rozdzielczej o inny element, dłoń o balonik. Strasznie ciężko opisać. Trzeszczenie guma o metal, guma o plastik. Na początku usłyszałem to przy dynamicznym ruszeniu, myślałem ze od przeciążenia gdzieś tam kokpit trzeszczy, ale jak usłyszałem w czasie parkowania tyłem na skręconych kołach to zwątpiłem.

Na pewno to nie są opony i prawie na pewno nie auto-hołd. Dźwięk niesie gdzieś na długości podszybia, ale czy z zewnątrz czy wewnątrz nie mam pomysłu.

Przerabiał ktoś podobny problem i ma jakikolwiek pomysl? Na razie pozostaje mi podglosnic audio do momentu aż się coś bardziej roztelepie/przestanie, bo nawet nie mam żadnych konkretów żeby w ASO powiedzieć.
pavel7775
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:28
model samochodu: KIA PROCEED 1.4 T-GDi 2020

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: pavel7775 »

Jano pisze: 10 cze 2019, 16:33 Jestem po wizycie w ASO usterka usunięta w bagażniku stukała klapa bagażnika a konkretnie nie odpowiedni ustawiony kołek gumowy
W którym miejscu trzeba ten kołek gumowy ustawić?
Z góry dzięki za info.
pavel7775
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:28
model samochodu: KIA PROCEED 1.4 T-GDi 2020

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: pavel7775 »

waciach pisze: 27 wrz 2019, 09:52 Znajomy, który już ma swojego proceeda powiedział mi jakiś czas temu że mu klapa stukała więc sam zbadał sprawę i rozwiązał problem. Za 2.50 pln zakupił uszczelki gumowe i podmienił te metalowe, problem rozwiązany :)
Mam nadzieję że KIA ogarnie się i zacznie już w produkcji dawać grubsze podkładki bo taka głupota a psuje renomę.
W którym miejscu trzeba te uszczelki podmienić?
pavel7775
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:28
model samochodu: KIA PROCEED 1.4 T-GDi 2020

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: pavel7775 »

Jano pisze: 27 wrz 2019, 15:30 Miałem ten sam problem z klapą bagażnika regulacja kołków odboju w ASO ipo sprawie
W którym miejscu znajdują się te kołki odboju?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Kołki odbojowe to te okrągłe dyngsy na dole klapy, wchodzące w okrągłe wgłębienia w zderzaku. Można je regulować przez wkręcanie/wykręcanie - u mnie nic to nie dało. Nawet mocne ich wykręcenie nie niwelowało problemu.

Podkładki natomiast to też klapa ale te bardziej prostokątne plastiki po bokach klapy przykręcone na widoczne śruby torxa. Tam trzeba sobie dociąć podkładkę i wsadzić pod spód. ASO wkłada takie pianki, które działają 1 dzień więc nie polecam. Lepiej dociąć coś samemu z twardszego materiału.
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lunarek »

Można kupić okrągłe podkładki w Leroy Merlin.
Koszt 5 zł.
Cisza od roku :)
siwy2907
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2020, 20:11
model samochodu: KIA PRO CEED 1.6

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: siwy2907 »

A jakiś link do tych podkładek ktoś ma? Byłbym wdzięczny. ASO faktycznie słabo sobie z tym bagażnikiem radzi
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lunarek »

siwy2907 pisze: 06 maja 2021, 20:04 A jakiś link do tych podkładek ktoś ma? Byłbym wdzięczny. ASO faktycznie słabo sobie z tym bagażnikiem radzi
Proszę:
https://m.leroymerlin.pl/hydraulika/nar ... puREWffcpk

Po 2 sztuki na górne odbojniki.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

Trochę inwencji… wystarczy nawet filc twardszy i po problemie nie musza być podkładki gumowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”