Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Robas
Posty: 137
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:08
model samochodu: Proceed GT max

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Robas »

w moim GT mam problem z odbiorem stacji. wyszuka je ale na części stacji są zakłócenia i szumy. drugi temat to wyciszenie auta, strasznie dudni , najbardziej od 40 do 90 km/h, jakby łożyska były uszkodzone. macie też takie odczucia? no i 3 sprawa, odczuwalne lekkie drgania na kierownicy i na podłodze pod nogami. napiszcie czy macie takie same problemy. zachodze w głowę jak można wypuścić takie coś do sprzedaży... :(
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Piotrek »

Co do drżenia to możesz mieć lipne opony (wyząbkowane albo krzywo odlane) lub niewyważone odpowiednio koła -warto to zgłosić do ASO.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Fahrenheit »

Arkadiusz1984 pisze: 09 lip 2019, 22:38 Witam czy ktos posiada moze proceeda 204konnego z dwusprzeglowa skrzynia automatyczna?Mam wrazenie ze auto nie przyspiesza jednostajnie w trybie normalnym tak jakby co jakis czas sie na moment dlawilo:[
Ja posiadam i nie zaobserwowałem czegoś takiego. Za to jadąc w trybie Sport całkowiecie jednostajnie np 60km/h czasami mam wrażenie jakby samochód nie tyle się dławił co dostawał spadku obrotów. Jest to o tyle dziwne, że po wskazówce obrotomieża nic nie widać, ale po tym wskazniku elektronicznym turbo wydaje mi się, że spada wtedy do zera. Dzieje się to tylko jak jadę ze stałą prędkością poniżej 100km/h. Za pierwszy razem miałem wrażenie jakby to była zmiana biegu na wyższy a potem szybki powrót do niższego... no ale to tylko wrażenie bo bieg stoi w miejscu.3
Nie wiem czy to normalne, bo to moje pierwsze auto z turbiną z jakimkolwiek trybem sport, który sztucznie podbija obroty.

Co do reszty potencjalnych i wymienionych tutaj usterek, to na razie po miesiącu jazdy brak. Jedyne co mnie denerwuje i opisałem w osobnym wątku, to rezonowanie drzwi,jakby lekkie pierdzenie głośnika od strony pasażera, gdy leci głosniejsza muzyka z mocnym basem.
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Adrian88 »

Arkadiusz1984 pisze: 09 lip 2019, 22:38 Witam czy ktos posiada moze proceeda 204konnego z dwusprzeglowa skrzynia automatyczna?Mam wrazenie ze auto nie przyspiesza jednostajnie w trybie normalnym tak jakby co jakis czas sie na moment dlawilo:[
Witam. Jeśli coś dlawi turbine to kontrola trakcji. Można ją wyłączyć, ale wtedy nawet przy 90km/h potrafi zerwać przyczepność. U mnie manual.
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Adrian88 »

U mnie 2e niedorobki.
Stukanie z tyłu bagażnika. Okazało się, że to ramka tablicy rejestracyjnej. Jeden wkręt i po sprawie.
Drugie to lewy boczek bagażnika delikatne nie dochodzi (2-3mm). Mają zamówić nowy i wymienić na przeglądzie zerowym.
Czy wam też kazali przyjechać na gratisowa wymianę oleju i nie przekraczać 3k obrotów przez pierwszy tysiąc kilometrów. Szczerze mówiąc to 1.6 tgdi ma więcej niż 204km, bo spokojnie daje radę nawet autom o 200 KM mocy.
Pozdrawiam
Arkadiusz1984
Posty: 10
Rejestracja: 09 lip 2019, 22:31
model samochodu: Kia proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Arkadiusz1984 »

Przy 150km/h ciezko o zerwanie trakcji.https://youtu.be/HtDU-ohmXZc tak wyglada moj problem:)
Ostatnio nawet odlaczylo mi turbine przy 170km/h i dziwnym trafem po zwolnieniu do ok 80km/h turbo ożyło:) Tak wiec bardzo dziwna sytuacja.Na 16 wrzesnia mam termin w serwisie kia wiec wszystko sie mam nadzieje wyjasni.Na zimnym silniku czasem piszczy tez pasek..
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Adrian88 »

Arkadiusz1984 pisze: 30 sie 2019, 10:50 Przy 150km/h ciezko o zerwanie trakcji.https://youtu.be/HtDU-ohmXZc tak wyglada moj problem:)
Ostatnio nawet odlaczylo mi turbine przy 170km/h i dziwnym trafem po zwolnieniu do ok 80km/h turbo ożyło:) Tak wiec bardzo dziwna sytuacja.Na 16 wrzesnia mam termin w serwisie kia wiec wszystko sie mam nadzieje wyjasni.Na zimnym silniku czasem piszczy tez pasek..
Aaa to inna sprawa. Daj znać jak wyszło. Zaczęły się choroby wieku dziecięcego niestety 😢
Arkadiusz1984
Posty: 10
Rejestracja: 09 lip 2019, 22:31
model samochodu: Kia proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Arkadiusz1984 »

No tak jest jak wyjdzie cos nowego.Znajomy ma q8 i tez kupe problemow.Specjalisci z audi siedza teraz i pisza nowy software bo non stop wyskakuja bledy i gasna monitory:) tak wiec nie ma roznicy czy to korea czy niemcy czy inni producenci:)
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Adrian88 »

Jak to mawiał klasyk... Po co przepłacać...
Ogólnie najwięcej filmów z youtuba z jakimiś usterkami pochodzi z Niemiec... Przypadek?
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Jano pisze: 10 cze 2019, 16:33 Jestem po wizycie w ASO usterka usunięta w bagażniku stukała klapa bagażnika a konkretnie nie odpowiedni ustawiony kołek gumowy
No ja mam właśnie chyba to samo, stuki raczej z klapy bagażnika, początkowo myślałem, że może roleta źle założona. Jutro dzwonię do ASO żeby się,umówić. Auto odebrane w połowie sierpnia. Dodatkowo znalazłem wadę na lakierze - dwa małe "kółka" jak by zacieki, zobaczymy co powiedzą.
Tak poza tym jeździ elegancko. Denerwuje mnie tylko duża różnica w nagłośnieniu między radiem a innymi mediami - MPS, BT, Spotify itp., radio mimo JBL gra poprostu zwyczajnie chyba, że jest DAB+ a tych nie wiele na razie u nas.

Pozdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”