Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Ryba »

Pyjter pisze: 11 maja 2021, 15:05
Ryba pisze: 11 maja 2021, 13:37brakuje np opcji wyłączenia ESG, a to teoretycznie jeden IF w kodzie oraz checkbox w UI
To nie jest kwestia paru linii kodu, bo moduł ESG nie gada z resztą po CAN, stąd bezproblemowo możesz wywalić wtyczkę z modułu za prawą kratką nawiewu i nic błędów nie zgłasza.
Sorry, powinienem podkreślić słowo "teoretycznie". W innych markach jednak jest możliwość dołożenia tego "ifa", więc się da w ten czy inny sposób.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Ja jej nie porównuje do Mercedesa czy Volvo ale do Vw. Szyby nie mogę domknąć z kluczyka. Radio nie wyłącza się po otwarciu prawych drzwi pasażera Ok bardzo dobrze ale dlaczego nie wyłącza się jak go zamknę centralnym. To jak zapomnę to będzie tak grało aż padnie aku? Powtarzam lipa w stosunku do Vw w tej samej cenie. Dokładam wycieraczki i także mały zbiornik. 500 km zasięgu … śmieszne. Dla mnie to w zasadzie 2 tankowania do Zakopanego i to nie przy okazji kawy tylko by nie zabrakło paliwa. Taki wyjazd do Chorwacji musi być przygodą 😀
Phaust
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:57

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Phaust »

Marek3003 pisze: 11 maja 2021, 23:23 Radio nie wyłącza się po otwarciu prawych drzwi pasażera Ok bardzo dobrze ale dlaczego nie wyłącza się jak go zamknę centralnym. To jak zapomnę to będzie tak grało aż padnie aku?
Bo centralny automatycznie się zamyka przy osiągnieciu 20km, chyba nie chcieli żeby radio było podpięte pod to. Myślę ze faktycznie brak jakiegoś czujnika żeby to ogarnąć przy postoju ; zamykaniu centralnego i braku kierowcy na foteli.
Jak siedzieć w samochodzie to radio wyłącza się po 3 minutach chyba
Zbiornik paliwa na 500-600km to faktycznie złe rozwiązanie
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Ryba pisze: 11 maja 2021, 13:37 Ale jednak patrząc na całokształt zakupu nie żałowałem nawet przez sekundę :D
To poczekaj aż pojawi się jakaś ciekawsza usterka :lol:

Na mój pierdzący wydech KMP odpisało że: "Odgłosy pochodzące z układu wydechowego słyszane podczas nagrzewania się lub stygnięcia tego układy wynikają z rozszerzalności termicznej materiału z którego wykonany jest układ wydechowy. Nie jest to wada i zjawisko to nie jest podstawą do wymiany tego układu."

Auto przez 20K nie podlegało prawom fizyki a teraz zaczęło podlegać rozszerzalności cieplnej i pierdzi ale to normalne :shock:

Jedno ASO mnie chamsko spławiło, KMP się wypięło i teraz chyba pozostaje mi tylko jeździć od ASO do ASO próbując szczęścia i możę ktoś w końcu się zlituje....

Osobiście - nigdy więcej KIA
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Ryba »

Oby nie, też miałem przygody z partaczami z ASO.

A byłeś z wydechem w jakimś normalnym warsztacie (nie-ASO) ?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Właśnie dostałem informację z KMP że kierując się dobrem i zadowoleniem klienta podjęli jednak decyzję o bezpłatnej naprawie układu wydechowego. Jest to ich odpowiedź na mój mocno szorstki komentarz sytuacji po pierwszej odmowie.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

Co Ty im powiedziałeś? 😂
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

No to super. A ja mam problem z lakierem. Biały. Przebieg 4800 km cholera dziś 100 km i 18 km autostradą. Wynik jest taki ze mam kolejna trzecia zaprawkę ale jeszcze lepiej bo od uderzenia owada zszedł tak na cm kwadratowym klar. Wyglada to słabo. Jakbym miał lakierowany zderzak to zaraz bym go oddał by robili ponownie. Pod białym nie ma nawet podkładu! Masakra!! Mam Vw 9 letniego przebieg 82 tys i dosłownie 1 odprysk. Kur….. przecież muszę wymalować ten zderzak! Oczywiście nie ma mowy o dobraniu koloru. Ja pier…..
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

TomX’d pisze: 12 maja 2021, 15:05 Co Ty im powiedziałeś? 😂
Że ich odpowiedź jest na żenująco niskim poziomie i że się z nimi nie zgadzam. Nic szczególnego ale stanowczo i dosadnie. Może ten konkretny problem znają i ulegają tylko roszczeniowym klientom, może po prostu stwierdzili że jednak głupio tak i zareagowali. Ciężko powiedzieć ale skoro napisałem na forum że zachowali się tak a nie inaczej to czułem się w obowiązku dopisać że jednak się zreflektowali aby być fair.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: TomX’d »

Spoko najważniejsze ze coś zrobią :) generalnie KMP to porażka niestety jeśli chodzi o podejście do klienta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”