Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Izusek
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2021, 06:25
model samochodu: Astra K

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Izusek »

Hej

Czy kia coś poprawia w tych autach? Chodzi mi, że od początku przewijają się posty podłokietnik/klapa. Czy w tych świeżych autach dalej są te usterki?

Te problemy wyżej to wsumie jest nic. Naczytalem się dzisiaj na forum na fb ile to ludzi miało problemy z wtryskami, oleje w skrzyni nie te, auta po kilka razy na lawecie. Wiadomo, że to nie dzieje się u wszystkich. Czy kia coś po dziś dzień poprawiła?

Dziwię się trochę bo kupuje NOWE, żeby chociaż na gwarancji nic nie sie nie martwić Czy dzisiaj odpali, chociaż te 50tys km.
Dla przykładu 2017 kupiłem opla Astre za 93 tys złotych, teraz mam 60k przejechane i jedyne wizyty w ASO to wymiana oleju, jeszcze nawet klocków Czy tarcz nie musiałem wymieniać.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

Izusek pisze: 14 lip 2021, 17:57 Hej

Czy kia coś poprawia w tych autach? Chodzi mi, że od początku przewijają się posty podłokietnik/klapa. Czy w tych świeżych autach dalej są te usterki?

Te problemy wyżej to wsumie jest nic. Naczytalem się dzisiaj na forum na fb ile to ludzi miało problemy z wtryskami, oleje w skrzyni nie te, auta po kilka razy na lawecie. Wiadomo, że to nie dzieje się u wszystkich. Czy kia coś po dziś dzień poprawiła?

Dziwię się trochę bo kupuje NOWE, żeby chociaż na gwarancji nic nie sie nie martwić Czy dzisiaj odpali, chociaż te 50tys km.
Dla przykładu 2017 kupiłem opla Astre za 93 tys złotych, teraz mam 60k przejechane i jedyne wizyty w ASO to wymiana oleju, jeszcze nawet klocków Czy tarcz nie musiałem wymieniać.
Prawdopodobnie jak wejdziesz na forum astry to znajdziesz wątki w których wyjdzie, że to najgorsze auto, wszystko się sypie i to wiadomo wina opla :) Kilka osób to bardzo mały % wszystkich jeżdżących ;)
Izusek
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2021, 06:25
model samochodu: Astra K

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Izusek »

goldenguti pisze: 14 lip 2021, 19:10
Izusek pisze: 14 lip 2021, 17:57 Hej

Czy kia coś poprawia w tych autach? Chodzi mi, że od początku przewijają się posty podłokietnik/klapa. Czy w tych świeżych autach dalej są te usterki?

Te problemy wyżej to wsumie jest nic. Naczytalem się dzisiaj na forum na fb ile to ludzi miało problemy z wtryskami, oleje w skrzyni nie te, auta po kilka razy na lawecie. Wiadomo, że to nie dzieje się u wszystkich. Czy kia coś po dziś dzień poprawiła?

Dziwię się trochę bo kupuje NOWE, żeby chociaż na gwarancji nic nie sie nie martwić Czy dzisiaj odpali, chociaż te 50tys km.
Dla przykładu 2017 kupiłem opla Astre za 93 tys złotych, teraz mam 60k przejechane i jedyne wizyty w ASO to wymiana oleju, jeszcze nawet klocków Czy tarcz nie musiałem wymieniać.
Prawdopodobnie jak wejdziesz na forum astry to znajdziesz wątki w których wyjdzie, że to najgorsze auto, wszystko się sypie i to wiadomo wina opla :) Kilka osób to bardzo mały % wszystkich jeżdżących ;)
Tutaj nie masz racji bo coś tam się udzielałem na forum, (150 postów) i praktycznie nie było usterek po za jedną powazna ale naprawili ja i od 2017 juz była produkowana bez tej wady.
Co do procy to wiadomo, że to jakiś mały procent ma problemy bo Ci zadowoleni raczej nie pisza dużo.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Oto odpowiedz Kia na bujający się fotel : Weryfikacja mocowań i wszystkich elementów odpowiedzialnych za stabilność fotela przeprowadzona przez ASO KIA HADM nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Luz wyczuwalny przy nienaturalnym obciążeniu (np. bujanie fotelem na siłę). Jest to więc cecha a nie jego wada. Czyli wszystko jasne fotel mi lata i puka ale to jego cecha a nie wada. Czyli użytkuje dalej aż się urwie.
ahez01

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: ahez01 »

Marek3003 pisze: 22 lip 2021, 23:26 Oto odpowiedz Kia na bujający się fotel : Weryfikacja mocowań i wszystkich elementów odpowiedzialnych za stabilność fotela przeprowadzona przez ASO KIA HADM nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Luz wyczuwalny przy nienaturalnym obciążeniu (np. bujanie fotelem na siłę). Jest to więc cecha a nie jego wada. Czyli wszystko jasne fotel mi lata i puka ale to jego cecha a nie wada. Czyli użytkuje dalej aż się urwie.
Oni odpowiadają tak na wszystkie usterki. Mi samochód ściągał w prawo to odpisali to samo nie ma usterki...
Pawell
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2020, 15:16
model samochodu: Kia Proceed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Pawell »

Hej!
czy w Waszych kijankach

1. Też tak wygląda metalowa ramka grila? Tzn czy też ma tyle przebarwień? Tu widok suchego, po trasie (bez deszczu). Myłem go wczoraj.

2. Odpryski na listwie zderzaka. Może ze dwa powstały przez uderzenie kamyczka. Reszta nie wiadomo skąd. Byle większy owad/piasek robi odpryski (ledwie widoczne). Później odpada płatami na myjce ręcznej :( Zderzak nad listwą ma 2-3 widoczne uderzenia od kamieni. Niemożliwe jest, aby listwa wyłapała 30-40 uderzeń, a zderzak centymetr powyżej już nie.

Wstępnie z ASO rozmawiałem ws. pkt 2. Odbyli mnie, że wina niczyja. Normalna eksploatacja. Większe płaty powstały przez odpryski itd
Wygląda żałośnie. Słaby PR dla tego modelu i ogólnie kijanek. Wydawało mi się, że choćby dla renomy ogarną temat, bo na drodze tych aut jest relatywnie mało i przez to wiele osób zwraca na nie uwagę. Zastanawiają się co to za hybryda. Tuning producenta czy garażowy :lol: Już miałem kilka pytań, np. na parkingu czy podczas tankowana na stacji. Wcześniej pytania dotyczyły tego "co to jest?" teraz "co to za odpryski?" :oops:

W detailingu ogarną to za grosze, ale dlaczego mam się z tym bujać osobiście, skoro jest gwarancja? Po drugie mieszając samemu, można utracić gwarancję karoseryjną (i UWAGA/przy okazji - sprawdźcie zagłębienia obok ograniczników klapy bagażnika. Przy tych gumowych stożkach, które często są tematem akcji gwarancyjnej. U mnie pojawiła się rdza w tych miejscach :shock: delikatnie, ale jest... to również będę zgłaszał). Także nie warto dłubać samemu, bo później odwołują się właśnie na samowolkę.

Wracając do listwy. Mi się wydaje natomiast, że ten element został po prostu lipnie przygotowany. Boczne listewki, pod drzwiami (te czerwone) są jakby jakimś tworzywem, ale już chyba barwionym w całości, a ten delikwent z przodu ma na sobie chyba tylko folię :?:

BTW zanim ruszę w ponowne rozmowy z ASO chciałbym poznać Waszą opinię. Może ktoś ma podobnie lub prowadzi już w tej sprawie akcję z ASO i chciałby się podzielić doświadczeniem i tipami? Z góry dzięki ;)
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-08-2 o 12.47.50.png
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: vladi »

To co widzisz na chromach to efekt który pozostawiają wysychające plamy wody - wysychające minerały wraz z woskiem z szamponu tworzą taki "nalot" który szczególnie widać przy słabym świetle jak się niebo odbija. Po umyciu zawsze do sucha mikrofibrą przetrzyj i po kilku myciach nie będzie śladu, to samo plastiki czarne nad szybą tylną, lusterka, czarne plastiki przy nadkolach i oczywiście progi :)

Możesz też użyć chemii do usuwania śladów po wodzie np: SpotOff od Shiny Garage - robi cuda na chromach, grillach, lakierze i plastikach... oczywiście jak lubisz mieć nieskazitelnie czysty samochód i bawić się w detailing
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: gisio »

Czerwona listewka -> do lakierowania gwarancyjnego. Chromy to kwestia stosowanej chemii do mycia auta oraz tego o czym wspomniał przedmówca.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Pawell pisze: 02 sie 2021, 13:27 Hej!
czy w Waszych kijankach

1. Też tak wygląda metalowa ramka grila? Tzn czy też ma tyle przebarwień? Tu widok suchego, po trasie (bez deszczu). Myłem go wczoraj.

2. Odpryski na listwie zderzaka. Może ze dwa powstały przez uderzenie kamyczka. Reszta nie wiadomo skąd. Byle większy owad/piasek robi odpryski (ledwie widoczne). Później odpada płatami na myjce ręcznej :( Zderzak nad listwą ma 2-3 widoczne uderzenia od kamieni. Niemożliwe jest, aby listwa wyłapała 30-40 uderzeń, a zderzak centymetr powyżej już nie.

Wstępnie z ASO rozmawiałem ws. pkt 2. Odbyli mnie, że wina niczyja. Normalna eksploatacja. Większe płaty powstały przez odpryski itd
Wygląda żałośnie. Słaby PR dla tego modelu i ogólnie kijanek. Wydawało mi się, że choćby dla renomy ogarną temat, bo na drodze tych aut jest relatywnie mało i przez to wiele osób zwraca na nie uwagę. Zastanawiają się co to za hybryda. Tuning producenta czy garażowy :lol: Już miałem kilka pytań, np. na parkingu czy podczas tankowana na stacji. Wcześniej pytania dotyczyły tego "co to jest?" teraz "co to za odpryski?" :oops:

W detailingu ogarną to za grosze, ale dlaczego mam się z tym bujać osobiście, skoro jest gwarancja? Po drugie mieszając samemu, można utracić gwarancję karoseryjną (i UWAGA/przy okazji - sprawdźcie zagłębienia obok ograniczników klapy bagażnika. Przy tych gumowych stożkach, które często są tematem akcji gwarancyjnej. U mnie pojawiła się rdza w tych miejscach :shock: delikatnie, ale jest... to również będę zgłaszał). Także nie warto dłubać samemu, bo później odwołują się właśnie na samowolkę.

Wracając do listwy. Mi się wydaje natomiast, że ten element został po prostu lipnie przygotowany. Boczne listewki, pod drzwiami (te czerwone) są jakby jakimś tworzywem, ale już chyba barwionym w całości, a ten delikwent z przodu ma na sobie chyba tylko folię :?:

BTW zanim ruszę w ponowne rozmowy z ASO chciałbym poznać Waszą opinię. Może ktoś ma podobnie lub prowadzi już w tej sprawie akcję z ASO i chciałby się podzielić doświadczeniem i tipami? Z góry dzięki ;)
Cześć,
Właśnie 3 dni temu po myjce "odpadł" mi kawałek koloru, podobnie jak u Ciebie na zdjęciu taki prostokąt mam teraz biały. 11.08 mam przegląd i będę to zgłaszał ale co z tego wyjdzie czort wie :roll:

Pozdr
Piecykkk
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2020, 21:40
model samochodu: Procesu GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Piecykkk »

Przerabialem to juz. Za 1 razem bedac w serwisie powiedzieli, ze nie do naprawy ze wina uzytkowania uszkodzenia mechaniczne itp. po nastepnej wizycie uparlem sie, ze maja to zrobic jak mialem takich odpryskow 50, oldstawilem zrobili bez problemu, stwierdzili ze taki to ich urok i kazda wraca. A bylem pierwszym, ktory zakupil ja w Częstochowie. Takze standard trzeba po prostu odstawic na lakierowanie. Ja dodatkowo okleilem sobie folia przezroczysta bo mam swiadomosc tego, ze to moze sie powtarzac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”