Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Adrian88 pisze: 30 sie 2019, 07:04 U mnie 2e niedorobki.
Stukanie z tyłu bagażnika. Okazało się, że to ramka tablicy rejestracyjnej. Jeden wkręt i po sprawie.
Drugie to lewy boczek bagażnika delikatne nie dochodzi (2-3mm). Mają zamówić nowy i wymienić na przeglądzie zerowym.
Czy wam też kazali przyjechać na gratisowa wymianę oleju i nie przekraczać 3k obrotów przez pierwszy tysiąc kilometrów. Szczerze mówiąc to 1.6 tgdi ma więcej niż 204km, bo spokojnie daje radę nawet autom o 200 KM mocy.
Pozdrawiam
Odnośnie wymiany oleju to może nie kazali a sugerowali przy 2 000 km ale nie gratis :) Co do przekraczania obrotów itp., to żeby nie przeginać w jedną i drugą stronę ale bez przesady, czasami przycisnać można ;)

Pzdr
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Adrian88 »

Ja wzięłem urlop i w tydzień dotarłem. Z wymianą oleju gratis to widać zależy od salonu.
Pozdrawiam 😊
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: dziabi3 »

Jano pisze: 23 cze 2019, 11:02 Bagażnik to słaby punkt proceeda. Radio niema RDS to trochę słabe
Jest chyba nawet film na YT jak gościu pokazuje że klapa bagażnika potrafi stukać na bolcu zamka.
Chodzi o ten bolec co za niego się łapie zamek klapy.
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Fahrenheit »

Dzisiaj byłem w ASO ze stukaniem z bagażnika. Taki trochę metaliczny klekot przy jeździe na nierównościach od czasu do czasu. Myślałem, że to zamek klapy albo coś wokoło niego. Diagnoza w ASO została postawiona taka, że to jest lewy siłownik elektryczny. Wytarł sie gdzieś przy takiej kulce i stuka. Mają ponoć już 4 przypadki tego problemu w klapie elektrycznej i na zwykłych siłownikach w Proceedach z przebiegiem w okolicach 2000km. Nie mam pewności czy diagnoza trafna, ale ponoć nie jestem pierwszy i ostatni z tą usterką i ASO liczy powoli na akcję serwisową. Ktoś miał podobny problem i też dostał taką diagnozę?
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kobil »

https://www.youtube.com/watch?v=dbjYm-aWht4

Regulacja odbojów po bokach klapy zazwyczaj załatwia sprawę. To jest dokładnie ten sam problem i rozwiązanie:
https://www.youtube.com/watch?v=So0wFKYxQ8g
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

Znajomy, który już ma swojego proceeda powiedział mi jakiś czas temu że mu klapa stukała więc sam zbadał sprawę i rozwiązał problem. Za 2.50 pln zakupił uszczelki gumowe i podmienił te metalowe, problem rozwiązany :)
Mam nadzieję że KIA ogarnie się i zacznie już w produkcji dawać grubsze podkładki bo taka głupota a psuje renomę.
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Jadę 3.10 do ASO bo mam dokładnie ten problem 😊
Jano
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:28
model samochodu: KIA PROCEED1,4 GT LINE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Jano »

Miałem ten sam problem z klapą bagażnika regulacja kołków odboju w ASO ipo sprawie
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Fahrenheit »

U mnie ASO mocno obstaje przy tym, że to siłownik klapy. Ponoć kombinowali już i z zamkiem i odbojnikami u innych klientów i efekt albo był slaby albo żaden. Lecę do nich w środę 02-10-2019 z odwiedzinami bo zamówili co mieli na wymianę i zobaczymy. Będę ich cisnął aby sprawdzili wszystkie te 3 rzeczy i zdam jeszcze tutaj relację jeśli będą jakieś konkretne efekty ich pracy ;)
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Ja mam wizytę 3.10 ale generalnie dzisiaj zamknąłem bagażnik i ..... przestało stukać :D
Ale tak czy tak coś tam nie trybi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”