Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

forum użytkowników modelu ProCeed
undeniable
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:50
model samochodu: -

Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: undeniable »

Cześć!

Chcę kupić samochód i bardzo podobają mi się nowe Kie, te w usportowionych wersjach GT.

Wszędzie widzę testy ProCeeda GT, również tylko te samochody są dostępne w salonach do jazd próbnych. Wiadomo, o tym modelu jest głośno. Ja nie potrzebuję jednak tak dużego bagażnika, a i dodatkowe centymetry w mieście są mi nie na rękę, nie mówiąc już o wyższej cenie.

Chciałem was spytać, jakie są różnice pomiędzy Ceedem i ProCeedem w wersjach GT, poza oczywiście wyglądem. Silnik jest ten sam, skrzynia biegów też. Jak jest z zawieszeniem, układem kierowniczym? Czy samochody są podobnie wyciszone? Czy oglądając testy ProCeeda mogę założyć, że w Ceedzie będzie "tak samo"? :)

Może ktoś jeździł oboma modelami i jest w stanie opisać swoje wrażenia?
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: colin23 »

Jestem w podobnej sytuacji. Zdecydowanie nie potrzebuję przedłużonej wersji :-) Chciałbym Ceed GT i trudne do zrozumienia jest to, że nie ma go u dealerów :-(
Udało mi się jedynie znaleźć jakiś opis różnic w TopGear i Ceed był chyba o 50kg lżejszy i przez to minimalnie zwrotniejszy. Reszta podobno identyczna.
W ciemno zamawiać samochód za 100tys a potem powiedzieć że jest prawie jak ProCeed to trochę za duże ryzyko.
undeniable
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:50
model samochodu: -

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: undeniable »

O, czyli nie jestem jedynym dziwakiem, który interesuje się Ceedem GT zamiast Proceedem :lol:

Pytałeś może u dealerów? Mi powiedzieli, że samochód ma te same komponenty i różni się tylko budową tyłu. Z drugiej strony widziałem w Internecie głosy, że nie jest to prawda... Ciekawe jak jest z wyciszeniem, podobno Ceed ma koło zapasowe i coś tam słychać przez to.

Dzwoniłeś do dealerów z pytaniem o Ceeda GT? Nie mieli nigdzie to obejrzenia?
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: colin23 »

To samo mówili. Ale nie można im do końca ufać. Jest fajny film 20 minutowy z salonu w Niemczech gdzie go prezentują. Wygląda jak Proceed. Ale pytanie np. o tylny zawias? Teoretycznie powinno być to samo.

Póki co obdzwoniłem wszystkich w Katowicach i okolicach. Muszę wykonać rozeznanie w Krakowie. Ewentualnie śmignę do Ostravy.

Ktoś w Katowicach zamówił Ceeda GT ale nie było jeszcze info o dacie odbioru. Będę chciał go obejrzeć u dealera.

A Ty gdzie pytałeś? Widziałem GT do sprzedaży w Gdańsku chyba.
undeniable
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:50
model samochodu: -

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: undeniable »

Dowiedziałem się, że znajomy znajomego kupił Ceeda GT i odebrał :shock:
Spróbuję się jakoś ustawić z nim na obejrzenie. Na razie dowiedziałem się, że jest zadowolony (no ale dlaczego miałby nie być :lol:). Potwierdziłem też, że samochód nie ma koła zapasowego tylko z zestaw naprawczy, a to właśnie stamtąd podobno pochodzi hałas w Ceedzie (Pertyn o tym mówi w teście Proceeda)
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: colin23 »

A skąd jest kolega? Manual czy AT?

Ciekawe czy wejdzie tam dojazdówka z proceed?
undeniable
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:50
model samochodu: -

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: undeniable »

Kolega z Warszawy. Nie wiem jaka skrzynia, ale podejrzewam automat. Tu możesz sobie zobaczyć bagażnik w Ceedzie GT: https://youtu.be/mNZzU1funQg?t=336

Pytałem w sumie tylko w kilku salonach w Warszawie. Nie robiłem jeszcze poważnych poszukiwań, założyłem na początku że wystarczy mi przejechanie się Proceedem ;)
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: colin23 »

Hmm czyli dojazdówka ze zwykłego ceeda wejdzie chyba.
Do Warszawy mam kawałek. Mam nadzieję coś znaleźć bliżej :-)

Zadania dla Ciebie:
Sprawdzić czy manual czy AT.
Podjechać do salonu i zobaczyć czy do GT wejdzie dojazdówka ze zwykłego.
Looknąć na środek czy jest to samo co w proceed gt.
Spytaj też o realne spalanie w mieście i trasie przy łagodnym traktowaniu.

Dzięki
hill
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:17
model samochodu: CEDD GT

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: hill »

Hej Panowie , w zeszłym tygodniu zamówiłem Ceeda Gt , po testowaniu PROCEEDA , i po obejrzeniu w salonie już sprzedanego Ceeda Gt.
Generalnie auta są takie same pod kątem zawieszenia i wykończenia wnętrza , różnica to nadwozie krótsze , około 30kg mniej , i krótsza o 1,5m droga hamowania :D .
hill
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:17
model samochodu: CEDD GT

Re: Ceed GT (hatchback) czy ProCeed GT? Są różnice?

Post autor: hill »

undeniable pisze:Dowiedziałem się, że znajomy znajomego kupił Ceeda GT i odebrał :shock:
Spróbuję się jakoś ustawić z nim na obejrzenie. Na razie dowiedziałem się, że jest zadowolony (no ale dlaczego miałby nie być :lol:). Potwierdziłem też, że samochód nie ma koła zapasowego tylko z zestaw naprawczy, a to właśnie stamtąd podobno pochodzi hałas w Ceedzie (Pertyn o tym mówi w teście Proceeda)

Bagażnik jest taki sam jak w normalnym ceedzie 395 litrów , tylko że ma zestaw naprawczy zamiast koła- czyli jest wygłuszony specjalnym tworzywem styropianem czy czymś podobnie wyglądającym. Pertyn rzeczywiście mówił o tym na filmikach swoich, ale po jeździe 1,4 turbo i tam jest właśnie koło zapasowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”