Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Dostawa polifta

Post autor: Blues Brothers »

Skąd masz takie wiadomości, przecież od pewnego czasu w Kia to jest tajne/poufne.
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Dostawa polifta

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Terminy produkcji w fabryce kia nie są widoczne od jakiegoś czasu ktoś bajki Ci pocisnął . W moim przypadku jak terminy były jeszcze widoczne 7 razy zmieniali termin produkcji po tym czasie nastąpiła niewiadoma kiedy będzie . Dopiero jak się pojawił vin w systemie zostałem poinformowany o produkcji autka .
MaciekK
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2022, 20:12
model samochodu: proceed GT

Re: Dostawa polifta

Post autor: MaciekK »

Może macie racje mówię tylko co usłyszałem od ich pracownika
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Dostawa polifta

Post autor: AnonimKia »

Od listopada niby nie ma wiadomości kiedy w systemie, trzeba wpłacić zaliczkę/zadatek i czekać... :( dlatego ta grupa i terminy kiedy zamowione i odebrane jest jedynym miejscem gdzie mozna cos sobie szacowac o ile nie zamkną w Słowacji obywateli przez kaszel i katar
Kilometr
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio

Re: Dostawa polifta

Post autor: Kilometr »

MaciekK pisze: 25 sty 2022, 23:17 Cześć! Ma termin w fabryce na pierwszy tydzień lutego. Nie wiem ile zajmie transport i papierkowa robota mam nadzieje ze jeszcze w lutym odbiorę (zgodnie z umową).
Mi też takie bajki mówili początek listopada potem koniec listopada... a potem gościu powiedział w styczniu że samochód nadal nie wyprodukowany i będzie to na pewno rocznik 2022 xD (no shit sherlock!) 😂

Z powtarzająch wypowiedzi wychodzi na to, że jak już pojawi / dostanie się VIN to w ciągu 2 tygodni będzie wyprodukowany, więc już samochód w jakimś sensie zaczyna powstawać a nie bajeczki wyssane z palca że już za momencik bez pokrycia żadnym dowodem
Kia Rio M 1.0 T-GDI 7-DCT + Most Yellow + AEB + SMT

Zamówienie 27.09.2021
Info o wyprodukowaniu 29.07.2022
13.10.2022 info ze samochód jest w salonie na placu
marcinpawlikovski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2021, 19:09
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-Gdi

Re: Dostawa polifta

Post autor: marcinpawlikovski »

Czy w związku z możliwymi spóźnieniami negocjujecie cenę albo jakieś dodatki które mogliby dorzucić np. opony?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Myśle r w związku z obecna sytuacja na rynku, myśle ze nie masz co „fikać” myśle ze na Twoje auto ( jak już się wyprodukuje) będą dziesiątki chętnych, którzy zapłacą cenę bez upustu, i nie będą roszczeniowi :-) takie prawo rynku, rozmawiałem z kilkoma dealerami, i wróciły czady zapisów na zeszyty :-) Panie X przyjechał samochód zapraszam, ale ja akurat nie mogę nie mam zdolności jednak. Nie ma sprawy, Panie Y zwolniło się auto, zapraszam. Dealerzy przestali przyjmować zaliczki na samochody, jak to ostatnio usłyszałem, z tymi zaliczkami to więcej problemów by było, a tak ten nie chce to weźmie następny, nie następny to jeszcze kolejny,
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dostawa polifta

Post autor: Roman1100 »

Grundi pisze: 27 sty 2022, 23:28 Panie X przyjechał samochód zapraszam, ale ja akurat nie mogę nie mam zdolności jednak. Nie ma sprawy, Panie Y zwolniło się auto, zapraszam.
Dokładnie taką samą historię usłyszałem od dealera... Z drugiej strony, sam trochę na obecnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym skorzystałem (pomogła też popularność ProCeed-a), bo dealer "zaklepał" moje auto na dwa dni przed podpisaniem umowy - dobrze wiedział, że jak nie ja, to na pewno znajdzie się na nie chętny.. Gdyby nie to, auto zamówione dwa dni później być może dopiero dziś byłoby w produkcji. A tak udało mi się również trochę korzystniej ubezpieczyć samochód, bo jeszcze przed wzrostem składek w nowym roku.
Calfy
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2021, 11:39

Re: Dostawa polifta

Post autor: Calfy »

Calfy pisze: 06 sty 2022, 23:11 Zamówiłem GT z wszystkimi pakietami i dachem 1.09.2021. Termin realizacji miałem na 31.12.2021, ale już wiem, że się przeciągnie.
Do połowy grudnia nie było żadnych informacji, ale jakoś 14.12 zadzwonił dealer, że ma już VIN i na dniach auto powinno zjechać do Polski. Ale zanim dostarczą do salonu + formalności + okres świąteczny, to powinienem odebrać gdzieś w pierwszej połowie stycznia. O ile to, co mi powiedzieli to prawda ;)
===
I aktualizacja do mojego własnego wpisu :) Auto zjechało do salonu w Sylwestra. Byłem sobie obejrzeć w poniedziałek, 3.01. Na razie czeka na rejestrację i kwity, potem jeszcze leasing, pierwszy przegląd i serwis itp. Także jeszcze trochę poczekam przed odbiorem, zwłaszcza że jeszcze "długi weekend" po drodze itd.
Ale przynajmniej wiem, że jest ;)
I ostatnia aktualizacja ode mnie :) Wczoraj odebrałem auto, ale w zasadzie z salonu wyjechało 27.01. Pojechało na lawecie na folię i ceramikę :)
Podsumowując mój przypadek.
Zamówienie: 1.09.2021, termin realizacji na zamówieniu: 31.12.2021
Info o VIN z salonu: 14.12.2021
Auto w salonie: 31.12.2021
Auto gotowe do odbioru: 27.01.2022

Uprzedzając pytania: żadnych bonusów za opóźnienie... ;)
Z miłych gestów przy odbiorze dostałem jakieś gadżety, syn dostał autko (Kia Optima :D), a my z żoną szampana na wieczór ;)
scania1980
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2022, 15:28
model samochodu: EV6 GT-line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dostawa polifta

Post autor: scania1980 »

Ja 27.01.2022 zamówiłem Proceed GT 7DCT ze wszystkimi pakietami poza panoramą, w kolorze experience green, w salonie w Częstochowie. Na papierze max termin podali 26.07.2022, ale gdy zapytałem o najbardziej realny czas, Sprzedawca powiedział, że pomiędzy 4 a 5 miesięcy. Oznajmił też,że w przypadku przekroczenia terminy z zamówienia, przewidziana jest rekompensata 2000, lub jakieś pakiety serwisowe, ale jak będzie faktycznie ???
Bardzo jestem ciekaw tego koloru na GT, widziałem w salonie w Bytomiu zielonego GT line i wyglądał świetnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”