Dźwięk wydechu w kabinie

forum użytkowników modelu ProCeed
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Roman1100 »

@Grundi, mojego ProCeed'a odebrałem dopiero wczoraj po południu. Niestety robiło się już ciemno, a dziś samochód pokrył się zlodzonym śniegiem, więc fotek na razie nie będzie. Wszystkie formalności włącznie z rejestracją i ubezpieczeniem (od nowego roku podobno podwyżka składki :( ) były zamknięte już 27 grudnia, ale dopiero w styczniu można było uruchomić gwarancję na auto, więc jakieś tam limity jednak obowiązują.

I jeszcze jedna refleksja na temat dźwięków w kabinie. Jak napisałem wcześniej, wydechu na biegu jałowym niemal nie słyszę, za to mam wrażenie, ze sam silnik jest głośniejszy niż w testówce z 2020 roku (tam z kolei niemal nie słyszałem silnika). Nie podłączałem na razie skanera OBD, ale mam również wrażenie, że obroty biegu jałowego są ustawione za nisko, bo auto po wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu wpada w delikatne wibracje. Mam nadzieje, że to się zmieni po dotarciu - na razie na liczniku jest tylko 19 km, a nie za bardzo miałem dziś czas potestować auto na trasie.
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Roman1100 »

Niestety, nie mogę już edytować poprzedniego posta, ale z zainteresowanymi tytułowym problemem chciałbym podzielić się kolejnymi spostrzeżeniami. Podtrzymuje poprzednią opinie o ciszy na biegu jałowym, natomiast przy przyspieszaniu z wolnych obrotów coś tam jednak słychać ten charakterystyczny dźwięk wydechu, choć na pewno jest ciszej niż w testowym przed-lifcie z aktywnym "bulbulatorem". Cały czas piszę tu o trybie komfortowym. Niestety, poziom hałasu na ekspresówce jest istotnie wyższy niż w mojej dotychczasowej Hondzie Civic 9 gen - i są to nie tylko głośne opony, ale także szum aerodynamiczny powietrza. Dziś zmieniałem opony i zamiana fabrycznych Michelinów na Nokiany Snowproof P (teoretycznie cichsze o 3 dB) w sumie niewiele w tej kwestii zmieniła. Moim skromnym zdaniem silnik przy spokojnej jeździe ze stałą prędkością 120 km/h nadal pozostaje relatywnie cichy.

Za to - choć to nie ten watek - po wszystkich bardzo alarmistycznych postach na temat spalania, ja akurat jestem pozytywnie zaskoczony.
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: evo1 »

Co do różnic w hałasie w środku można coś dowiedzieć się z fajnego testu naszych sąsiadów:

https://www.youtube.com/watch?v=07MaoXpy9Kc

ok. 17 minuty i dalsza część 18.30

Wychodzi na to że na przednich fotelach nie ma różnicy, ale na tylnych sporo głośniejszy jest MY22, tylko nie zrozumiałem czy przez wydech, czy to kwestia opon. Może ktoś jest bardziej biegły w czeskim i przetłumaczy poprawnie?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Grundi »

Test może i fajny, przez język momentami nawet trochę śmieszny. Tylko ze nie porównuje dźwięku w kabinie Z i Bez „bulbulatora” czyli głośnika sztucznie podbijając dźwięk wydechu w kabinie. A o tym akurat dźwięku jest cały ten wątek. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości,

Jezeli jest ktoś w okolicy Bydgoszczy kto ma jeszcze „ bulbulator” aktywny, niech się ze mną skontaktuje, zrobimy porównanie na żywo, w tych samych warunkach przy tych samych obrotach i prędkościach. Sami się dowiemy i przy okazji ukrócimy wszelkie inne spekulacje.

My mamy MY22 w dezaktywowanym/ wyłączonym głośnikiem.
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Roman1100 »

Ja mam podobne wrażenie, jak to zostało powiedziane w recenzji Michala Karpata - przy 100 km/h przedlift wydawał mi się cichszy niż nowy. Powiedziałbym wręcz, że w MY22 jest pod tym względem bardzo głośno i nie chodzi tu o dźwięk wydechu, ale o rezonans, który powstaje tak w bagażniku, jak i w całej objętości kabiny. Dziś pojeździłem chwilę na ekspresówce i powiedziałbym, że przy licznikowych 120-125 km/h jest nawet ciszej niż przy 100 km/h. Jednak i przy tej prędkości auto z 2020 roku wydawało się cichsze. Chcę wierzyć, że powodem jest zupełnie świeże zimowe ogumienie (trochę ponad 300 km przejechane na nich).

Mój początkowy zachwyt wynikał z tego, ze podczas jazdy miejskiej po usunięciu bulbulatora jest naprawdę przyjemnie cicho.
SzaryKot
Posty: 22
Rejestracja: 13 gru 2021, 11:58
model samochodu: Proceed GT MY22

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: SzaryKot »

Potwierdzam że po odłączeniu modułu, w aucie robi się zdecydowanie przyjemniej.. słychać sam tłumik bez rezonansu czy buczenia. W Comfort przynajmniej na moje uszy jest zauważalna różnica nie mówiąc już o trybie Sport.
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: evo1 »

Czyli jednak bulbulator działa w trybie komfort? Na pewno?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Grundi »

100% w każdym trybie.

Po włączeniu/ odłączeniu/ dezaktywowaniu „ bulbulatora” z kabiny ucieka ten Trol który „pierdział w puszkę po napoju” i nastaje to co być powinno czyli dźwięk silnika ( niezbyt ładny) i pomruk z wydechu ( ten juz jest całkiem przyjemny”
Sosen
Posty: 81
Rejestracja: 26 lis 2021, 22:12
model samochodu: Ceed SW 2022

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: Sosen »

Ten bulbulator jest tylko w wersji GT?
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Dźwięk wydechu w kabinie

Post autor: omar77 »

Sosen pisze: 19 mar 2022, 07:22 Ten bulbulator jest tylko w wersji GT?
TAK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”