Podłączenie rejestratora

forum użytkowników modelu ProCeed
art

Podłączenie rejestratora

Post autor: art » 09 paź 2019, 10:30

Czy ktoś z Was montował już rejestrator w ProCeedzie? Jakieś wskazówki co do wyboru kamerki/podłączenia? Docelowo interesowałby mnie zarówno przód jak i tył.

waciach
model samochodu: proceed

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: waciach » 09 paź 2019, 15:01

Nie odebrałem jeszcze auta ale w aktualnym używam kamerki i już trochę badałem temat. Najtaniej i najestetyczniej wychodzi wpięcie się w skrzynkę bezpieczników co oferuje np Viofo poprzez dedykowane do tego celu przewody (w dziale Stingera się nad tym trochę bardziej rozwodzą).
Początkowo aby nie tracić gwarancji i nie mieć w tunelu środkowym na stałe zajętej zapalniczki (co nie pozwalało by mi zamykać szufladki gniazd) chciałem dorobić schowane gniazdo albo poprosić ASO ale to koszt ok 500 pln więc lipa bo za te pieniądze kupisz kamerkę i sam ją zamontujesz.
Reasumując, kupujesz kamerkę, wpinasz się w skrzynkę sprawdzając 10 razy czy na pewno w dobre miejsca i prowadzisz przewody wedle uznania (ja przekładałem kamerkę do kilku aut i zawsze prowadzę podsufitką, słupkiem w dół a potem pod uszczelką i nigdy nie było żadnego problemu bo tak cienki przewód wciska się bezproblemowo)

art

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: art » 09 paź 2019, 20:58

Dzięki za szczegółowy opis. Ja też jeszcze nie odebrałem (odbieram na dniach) i niedługo będę kombinował.

ODPOWIEDZ