Sygnał cofania (na zewnątrz)

forum użytkowników Kia Niro
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Toma »

Proszę nie pisać tak do mnie, nie pisze głupot tylko to jak mam w aucie.
Czy szanowny forumowicz jeździ Kia E Niro i ma taka wiedzę? Ja wiem co na codzień użytkuję i co mogę wyłączyć i jak. Niejednokrotnie tak robiłem.
Pozdrawiam
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Konewka »

Nagraj proszę film, jak cofasz bez dźwięku ostrzegawczego.
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Toma »

Nie wiem co to miałoby na celu?
Napisałem już jak mam w aucie Kia eNiro.
Jeśli dalej jesteś głodny wiedzy to trochę w innym stylu proponuję i bardziej grzecznie, bo póki co ton wypowiedzi sugeruje co innego niż pisałem.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Konewka »

Nie ogarniasz kto do Ciebie pisze. Ja ton? Wskaż, gdzie mój ton był jakikolwiek. Przeanalizuj kto i kiedy odpowiada na Twoje wpisy.

Najprostszym rozwiązaniem poparcia twojej tezy jest nagranie filmu, gdzie cofasz swoim autem bez dźwięku ostrzegawczego (wyciszony), oraz za chwilę z włączonym takim sygnałem - zgodnie z tym, co stwierdziłeś. Idąc w zaparte, abyśmy sami sobie to sprawdzili dajesz dowód na to, że się mylisz. Być może należysz do sporej grupy ludzi, którzy nie potrafią przyznać się do pomyłki? Wystarczy udowodnić, że to my się mylimy, a nie Ty. W moim HEV nie da rady tego wyłączyć - wsteczny bieg w HEV jest realizowany tylko za pomocą silnika elektrycznego dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w pełnej wersji elektrycznej. Dźwięk silnika rozumem, ale sygnał ostrzegawczy cofania to inna funkcja. Czy jesteś w stanie udostępnić nagranie, gdzie cofasz swoim autem i masz wyłączony dźwiękowy sygnał ostrzegawczy?
Ewentualnie, jeśli możesz, załącz zdjęcie z menu opcji, która pozwala ten dźwięk włączyć.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Konewka »

Trochę poczytałem o VESS. Czy wyłączenie tej opcji przyciskiem wyłącza również dźwięk ostrzegawczy cofania?
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Toma »

Tak, wyłącza dźwięk cofania
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Toma »

Konewka pisze: 03 lip 2021, 11:49 Nie ogarniasz kto do Ciebie pisze. Ja ton? Wskaż, gdzie mój ton był jakikolwiek. Przeanalizuj kto i kiedy odpowiada na Twoje wpisy.

Najprostszym rozwiązaniem poparcia twojej tezy jest nagranie filmu, gdzie cofasz swoim autem bez dźwięku ostrzegawczego (wyciszony), oraz za chwilę z włączonym takim sygnałem - zgodnie z tym, co stwierdziłeś. Idąc w zaparte, abyśmy sami sobie to sprawdzili dajesz dowód na to, że się mylisz. Być może należysz do sporej grupy ludzi, którzy nie potrafią przyznać się do pomyłki? Wystarczy udowodnić, że to my się mylimy, a nie Ty. W moim HEV nie da rady tego wyłączyć - wsteczny bieg w HEV jest realizowany tylko za pomocą silnika elektrycznego dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w pełnej wersji elektrycznej. Dźwięk silnika rozumem, ale sygnał ostrzegawczy cofania to inna funkcja. Czy jesteś w stanie udostępnić nagranie, gdzie cofasz swoim autem i masz wyłączony dźwiękowy sygnał ostrzegawczy?
Ewentualnie, jeśli możesz, załącz zdjęcie z menu opcji, która pozwala ten dźwięk włączyć.
Myślę, że się nieco zagalopował forumowicz.
Ja wszystko ogarniam.
To szanowny forumowicz mi napisał, że głupoty piszę i to forumowicz ma problem ze swoją hybrydą.
Pisałem i jeszcze raz napiszę, że ja wiem co mam w eNiro z VESS.
Proszę dalej nie ciągnąć insynuacji, że piszę głupoty, albo coś nie ogarniam.
Aby uciąć dalszą dyskusję w eNiro z VASS mogę cofać po cichu lub z dźwiękiem, tak samo z jazdą do przodu do 30km/h z dźwiękiem lub bez.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Konewka »

Odpowiedź powinna zostać skierować do użytkownika Rufio, to on pisał o "głupotach", nie ja. Proszę zatem o korektę osoby do której pisana jest wiadomość i na przyszłość zwracanie uwagi do kogo się je kieruje:
obrazek PNG.png
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Toma »

Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Sygnał cofania (na zewnątrz)

Post autor: Konewka »

Toma pisze: 03 lip 2021, 20:37 Racja

Z dedykacja
https://youtu.be/CWsQ4a73HWo
O to chodziło. Teraz wszystko jest jasne! Dzięki za filmik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”