Przejsciówka gniazdko domowe na typ 2

forum użytkowników Kia Niro
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Przejsciówka gniazdko domowe na typ 2

Post autor: Mariusz456 »

Witam

Zarejestrowałem sie na emobility i dostałem kartę do ich punktów ładowania. Przy punkcie jeszcze nie byłem i nie wiem dokładnie jak wyglądają gniazdka ale z tego co widze na stronie w Kaliszu jest dostępny typ 2.
W zestawie Niro plug in dostałem kabel i z jednej strony to końcówka do gniazdka domowego. Pytanie jak w temacie czy jest dostępna przejściówka gniazdko na typ 2? Przeglądałem trochę Internet ale nie natknąłem się na taka. Jeśli tak to link proszę.

Pozdrawiam
swider149
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:28
model samochodu: Kia e-soul

Re: Przejsciówka gniazdko domowe na typ 2

Post autor: swider149 »

Mariusz456 pisze: 29 kwie 2021, 12:53 Witam

Zarejestrowałem sie na emobility i dostałem kartę do ich punktów ładowania. Przy punkcie jeszcze nie byłem i nie wiem dokładnie jak wyglądają gniazdka ale z tego co widze na stronie w Kaliszu jest dostępny typ 2.
W zestawie Niro plug in dostałem kabel i z jednej strony to końcówka do gniazdka domowego. Pytanie jak w temacie czy jest dostępna przejściówka gniazdko na typ 2? Przeglądałem trochę Internet ale nie natknąłem się na taka. Jeśli tak to link proszę.

Pozdrawiam
Nie ma. Musisz kupić kabel typ 2 na typ 2. Jeśli masz 11kw to patrz żeby był 3 fazowy bo inaczej wyciągniesz max tylko 7,2. Używkę no na olx można za 400 zł kupić.
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Przejsciówka gniazdko domowe na typ 2

Post autor: Toma »

Plug in nie obsługuje 3 faz. Kabel można kupić nawet na Ali z dostawa z Czech. Może być jedno lub trójfazowy. Obydwa obsłużą ładowanie. Żeby wyciągnąć z kabla trójfazowego na jednej fazie 7,2kW trzeba kupić ten trójfazowy co obsługuje 22kW (3 faz po 230V x 32A)

Większość punktów ładowania ma stacje z kablem od razu. Nieliczne maja tzw gniazdo gdzie podłączamy się swoim kablem.
Rufio
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2020, 17:24
model samochodu: KIA NIRO XL PLUG-IN

Re: Przejsciówka gniazdko domowe na typ 2

Post autor: Rufio »

Inwerter w niro phev obsługuje ładowanie baterii z mocą max 3 kw/16a,jedna faza.Nic nie pomoże kupno kabli 11,22kw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”