Środki czystości

forum użytkowników Kia Niro
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Środki czystości

Post autor: prz3m3k »

Czy polecacie konkretne środki jakich używacie do mycia auta zarówno na zewnątrz (karoseria, szyby) jak i wewnątrz (deska rozdzielcza, skórzana tapicerka) ?
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Środki czystości

Post autor: Konewka »

Cześć.
W środku używam głównie:
  • ADBL Interior Cleaner - mocniejsze zarysowania plastiku (progów itp)
  • Funky Witch Gentleman Matt Plastics & Rubber Protectant lub ADBL Interior QD LIMITED EDITION - przetarcie kurzu z deski
  • COLOURLOCK Leder Protector (wersja soft) - pielęgnacja skóry
Szyby:
  • Elite Detailer Professional Glass Cleaner - nie polecam, słaby
Na zewnątrz:
  • ADBL Synthetic Spray Wax - aplikacja po umyciu i osuszeniu
Jak coś zakupisz i będziesz używał to napisz co, no i czy warto.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Środki czystości

Post autor: prz3m3k »

Dzięki bardzo za info :)
Właśnie szukam czegoś w internecie właśnie. Odnośnie mycia auta na zewnątrz to z racji tego, że auto nowe nie chce jechać na myjnie i póki co myłem go ręcznie pod domem ale nie wiem jak długo utrzymam taką formę - najlepiej byłaby myjnia bezdotykowa ale to co piszą w necie o tym jak źle wpływa na karoserję to nie wiem czy się zdecyduję
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Środki czystości

Post autor: Orin »

prz3m3k pisze: 27 kwie 2021, 09:41 Dzięki bardzo za info :)
Właśnie szukam czegoś w internecie właśnie. Odnośnie mycia auta na zewnątrz to z racji tego, że auto nowe nie chce jechać na myjnie i póki co myłem go ręcznie pod domem ale nie wiem jak długo utrzymam taką formę - najlepiej byłaby myjnia bezdotykowa ale to co piszą w necie o tym jak źle wpływa na karoserję to nie wiem czy się zdecyduję
Jeśli mycie bezdotykowe wpływa źle na karoserię, to i tak w najmniejszym stopniu, niż pozostałe metody. Od lat wszystkie swoje auta myję w ten sposób i z lakierem nic złego się nie dzieje.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Środki czystości

Post autor: prz3m3k »

Orin pisze: 27 kwie 2021, 09:57
prz3m3k pisze: 27 kwie 2021, 09:41 Dzięki bardzo za info :)
Właśnie szukam czegoś w internecie właśnie. Odnośnie mycia auta na zewnątrz to z racji tego, że auto nowe nie chce jechać na myjnie i póki co myłem go ręcznie pod domem ale nie wiem jak długo utrzymam taką formę - najlepiej byłaby myjnia bezdotykowa ale to co piszą w necie o tym jak źle wpływa na karoserję to nie wiem czy się zdecyduję
Jeśli mycie bezdotykowe wpływa źle na karoserię, to i tak w najmniejszym stopniu, niż pozostałe metody. Od lat wszystkie swoje auta myję w ten sposób i z lakierem nic złego się nie dzieje.
Masz na mysli korzystanie z myjni bezdotykowej zamiast myjni na stacjach benzynowych?
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Środki czystości

Post autor: Orin »

Tak, chodziło mi o zwykłe bezdotykowe.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Środki czystości

Post autor: prz3m3k »

Orin pisze: 27 kwie 2021, 14:50 Tak, chodziło mi o zwykłe bezdotykowe.
To dopytam Ciebie czy używasz tylko tej myjki z użyciem wody a czyszczenie robisz ręcznie swoimi środkami?
Czytałem, że po pierwsze ciśnienie jakie jest w tych pistoletach powoduje mikro zarysowania lakieru a druga sprawa, że chemia jaka jest używana w tych programach "czyszczenia" również nie jest przyjazna dla karoserii. Stąd moje pytanie do Ciebie
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Środki czystości

Post autor: Orin »

Nie stosuje żadnych swoich środków. Nigdy nie stwierdziłem żadnego rysowania lakieru. Jedynie czego unikałem, to intensywnego mycia w pierwszych tygodniach od odbioru auta. Współczesne lakiery są bardzo miękkie, a w szczególności te po dopiero co opuszczonej linii produkcyjnej.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Środki czystości

Post autor: prz3m3k »

Ok, dzięki za info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”