Wymiana światła wstecznego.

forum użytkowników Kia Niro
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Wymiana światła wstecznego.

Post autor: Mariusz456 »

Witam

Przepaliła mi się żarówka światła wstecznego w Kia De Niro PHEV 2019r (led nie wiem co tam jest zainstalowane prawdopodobnie led nie rozbierałem ).
W instrukcji jedyne co mogę znalezc to udać sie do autoryzowanego dealera Kia w celu wymiany.
Proszę o podpowiedz co to za żarówka (led) jeśli ktoś rozbierał i jak do niej sie dostać? Musze demontować koło i nadproże?
Przy demontażu koła wolalbym juz taka zrarówke posiadać :) .

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz.
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Wymiana światła wstecznego.

Post autor: Calee »

Masz wersję FL (my2020) czy starą? gdyż wersja FL wychodziła już w 2019 roku.

Wersji my2020 światło cofania jest tylko po jednej stronie i jest tam żarówka halogenowa, po drugiej stronie w białym (identycznym) kloszu jest czerwony LED od przeciwmgielnych, więc przy cofaniu zawsze będzie świecić tylko prawa strona.

Natomiast w starej wersji Niro są dwa światła cofania, rodzaj żarówki sprawdź w swojej książce gwarancyjnej, a najlepiej pojechać do ASO tam za darmo sprawdza w programie serwisowym, i jak to jest LED to jest na 7letniej gwarancji, gdyż jest zespolony z lampą, która trzeba wymienić w całości (chodzi o tą małą lampę w zderzaku).

Więc póki masz gwarancję to nie kombinuj samemu.
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Re: Wymiana światła wstecznego.

Post autor: Mariusz456 »

Dziękuję za odpowiedź
Musze sprawdzić co mam za wersję (jestem 2 właścicielem)Wyprodukowany był pod koniec roku jest już z nowa deska rozdzielcza w wersji business line wiec mam nadzieje ze 1 lampę cofania posiada (ile czasu zaoszczędzonego:) )

Pozdrawiam
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Wymiana światła wstecznego.

Post autor: Calee »

Jam masz nową deskę to masz wersję MY20 czyli FL, więc jest tylko jedno światło cofania (które g... daje, bardziej do tyłu świeci mi chyba podświetlanie tablicy niż to światło :), jest chyba tylko po to żeby inne samochody widziały że cofasz ). Zapal sobie przeciwmgielne tylne to zobaczysz jak lewe światło w zderzaku ładnie świeci na czerwono....
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Re: Wymiana światła wstecznego.

Post autor: Mariusz456 »

No to problem rozwiązany. Ile czasu zaoszczędzonego. Mam go od tygodnia dopiero wiec na razie poznaje jak to wszystko się zachowuje.
Mam wesje plugin i średnie spalanie narazie na 400km wychodzi mi 2.2l pieknie i opony zimowe (dzis jade wymienic i myślę że trochę jeszcze spadnie).
Fakt pod gniazdkiem często wisi kabel ale z panelami wychodzi dość oszczędnie 3h do 80%.

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu sprawy
Pozdrawiam
moose
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:31

Re: Wymiana światła wstecznego.

Post autor: moose »

Świtała cofania w każdej wersji i roczniku (wersja pierwsza 2x po FL 1x) W16W
Dostęp bez kanału praktycznie niemożliwy, trzeba zdjąć osłonę pod zderzakiem, potem rozpiąć kabelki i małymi rączkami wykręcić gniazdo żarówki.
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Wymiana światła wstecznego.

Post autor: Calee »

W sumie to nie rozumiem Koreańców, w FL po lewej zrobili przeciwmgielne na LEDzie a po prawej dali zwykła żarówkę do światła cofania, jaki to miało sens?
Chyba że chodzi o to że nie ma białych żarówek świecących na czerwono, więc musieli dać LEDa do przeciwmgielnych...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”