Android Auto

forum użytkowników Kia Niro
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Android Auto

Post autor: jamm1 »

Konewka pisze: 11 mar 2021, 07:30
jamm1 pisze: 11 mar 2021, 07:27 Ja mam XL z 2020 i tez sie nie laczy bezprzewodowo, ale moze dlatego ze mam android 8.0?
Nie chodzi mi o telefon. Używam CarPlay. W ustawieniach samochodu w menu połączeń nie mam opcji "Projekcja telefonu" i zastanawiam się dlaczego...w jakich wersjach/rocznikach taka opcja jest...
Mam opcje "Projekcja telefonu" ale po jej wybraniu każe mi sie podlaczyc przez USB :-(
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Android Auto

Post autor: Konewka »

Odpowiedź z salonu:
"Bezprzewodowy android auto/Apple CarPlay pojawił się dopiero od roku modelowego MY21 (a czasem wyższe wersje nie mają bezprzewodowego dostępu bo mają np fabryczna nawigację)"
lukamar
Posty: 13
Rejestracja: 15 sie 2020, 12:54
model samochodu: Niro

Re: Android Auto

Post autor: lukamar »

Konewka pisze: 11 mar 2021, 18:58 "Bezprzewodowy android auto/Apple CarPlay pojawił się dopiero od roku modelowego MY21 (a czasem wyższe wersje nie mają bezprzewodowego dostępu bo mają np fabryczna nawigację)"
Cześć. Myślisz, że to oznacza, że dla tych wersji w ogóle nie będzie technicznej możliwości aktualizacji o bezprzewodowy AA/CP czy to tylko wyjaśnienie stanu na ten moment? Mam wersję XL MY21 i liczyłem na ten upgrade. Tak samo jak na możliwość wyświetlania AA na całym ekranie (który jest już dostępny w niektórych krajach).
Pzdr
Ł.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Android Auto

Post autor: Konewka »

lukamar pisze: 12 mar 2021, 09:12 Cześć. Myślisz, że to oznacza, że dla tych wersji w ogóle nie będzie technicznej możliwości aktualizacji o bezprzewodowy AA/CP czy to tylko wyjaśnienie stanu na ten moment?
Pzdr
Ł.
Cytat z kolejnej odpowiedzi od salonu (pytanie o możliwość aktualizacji):
"Na chwilę obecną nie słyszałem o takiej możliwości. Może w przyszłość będzie taki upgrade oprogramowania Pana multimediów, ale obawiam się że jest to jednak problem innego sprzętu montowanego w samochodach z roku MY20 i MY21"
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Re: Android Auto

Post autor: Mariusz456 »

Witam
Podepnę się pod temat po części związany z android auto. Z tydzień temu (tak mi sie wydaje) po sparowaniu telefonu z android auto system w samochodzie czytał kontakty.
Na chwile obecna po podłączeniu telefonu na bluetooth mogę zadzwonić odebrać połączenie lecz nie widzę kontaktu wyskakuje tylko numer. Android nie chce pobrać listy kontaktów. Ponawiam próbę i dostaje komunikat aby potwierdzić kopiowanie ze smartfona na którym nic mi nie wyskakuje. W telefonie w aplikacjach mam zgody na czytanie list kontaktów i nic. Telefon to samsung galaxy note 10 lite. Samochód niro plugin z końca 2019 w wersji business line.
Ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać?
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Re: Android Auto

Post autor: Mariusz456 »

Problem z postu wyżej udało się rozwiązać.
Okazal się banalny wystarczyło zresetować ustawienia bluetooth w samochodzie i zesparowac z telefonem od nowa. Wszystko działa jak należy.
Pozdrawiam
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Android Auto

Post autor: marcinos »

Panowie, czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi na pytanie jak wyłączyć radio albo muzykę be wyłączania w telefonie BT ? Po prostu stop, no i tyle bo wyłączyć radia nie mogę, muszę przerzucić na media ale jak dam na media to automatycznie włącza się muza, którą przedtem słuchałem. Chcę po prostu pozbyć się muzyki jak to było w Oplu, nie miałem ochoty słuchać to wyłączałem a tutaj wygaszę ekran to i tak muza nadal napitala. No kombinuję i krew mnie zalewa, czy ja czegoś nie kumam czy jestem skazany na muzę ? A jak już wyłączyłem to i to, to na siłę uszczęśliwiać mnie zaczęły dźwięki natury a ja chciałem jechać w ciszy. Brakuje magicznego przycisku stop.
Mordret
Posty: 43
Rejestracja: 09 mar 2023, 14:24
model samochodu: Kia Niro 1.6GDI HEV 2023 BL + Premium
Przegryzione kable przez kuny: 2

Re: Android Auto

Post autor: Mordret »

marcinos pisze: 08 lis 2023, 23:57 Panowie, czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi na pytanie jak wyłączyć radio albo muzykę be wyłączania w telefonie BT ? Po prostu stop, no i tyle bo wyłączyć radia nie mogę, muszę przerzucić na media ale jak dam na media to automatycznie włącza się muza, którą przedtem słuchałem. Chcę po prostu pozbyć się muzyki jak to było w Oplu, nie miałem ochoty słuchać to wyłączałem a tutaj wygaszę ekran to i tak muza nadal napitala. No kombinuję i krew mnie zalewa, czy ja czegoś nie kumam czy jestem skazany na muzę ? A jak już wyłączyłem to i to, to na siłę uszczęśliwiać mnie zaczęły dźwięki natury a ja chciałem jechać w ciszy. Brakuje magicznego przycisku stop.
Jak wciśniesz na kierownicy guzik od głośniej/ciszej to masz funkcję wycisz.
Dodatkowo na panelu klimatyzacji/guzików od streowania, jak jesteś w funkcji sterowania radiem to można wcisnąć lewą gałkę (tą od zmiany głośności) co również powoduje wyłączenie.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Android Auto

Post autor: marcinos »

Dziękuję dobry kolego, przetestuję. Przycisk głośności mnie nie urządza bo będzie ikona wyciszenia a ja chcę odciąć muzykę. Ale rozwiązaniem pewnie będzie przycisk power.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”