Kia Niro HEV - zima na parkingu

forum użytkowników Kia Niro
Merowing
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2021, 13:49

Kia Niro HEV - zima na parkingu

Post autor: Merowing »

Witam!
na ten moment jestem poważnie zainteresowany zakupem Niro HEV z 2016r. w wersji L.

Zaczą mnie zastanawiać fakt ze posiadam miejsce parkingowe na zewnętrznym parkingu pod blokiem w związku z czym Auto w zimie cały czas będzie narażone na ujemne temperatury - a gdzieś przeczytalem że dla tego auta optymalna tem. przechowywania to 20-22*C... W związku z tym mam prośbę do użytkowników o odpowiedź na kilka pytań:

1. Czy trzymacie swoje Niro na parkingu całorocznie, bez żadnego zabezpieczenia przed niskimi temperaturami/warunkami atmosferycznymi 24h/7?
2. Jaki ma to wpływ na baterię trakcyjną i akumulator 12V?
3. Czy w takich warunkach żywotność baterii w znacznym stopniu skraca się, gdzieś przeczytałem na angielskim forum że bateria wytrzyma do 6 lat takiego traktowania a potem wymiana za duże pieniądze....
4. Co w przypadku gdy naładowanie baterii trakcyjnej i akumulatora 12V spadnie do 0% - np po dlugim czasie nieużywania? (przewiduję, że dość często, po 2 tygodnie albo dluzej będzie nieużywana stała)

Pozdrawiam!
bucior
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2020, 16:54
model samochodu: Kia Niro XL + SRF

Re: Kia Niro HEV - zima na parkingu

Post autor: bucior »

Trzymam kijanke na miejscu postojowym w garazu, więc nie odpowiem na większość pytań.

Niro hev ma przycisk reset 12v, więc nawet w razie rozładowania można samochód otworzyć kluczykiem i doładować wydzielone ogniwa 12v z baterii trakcyjnej, która z założenia nie jest rozładowywana do zera i ma duza pojemność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”