Parujące reflektory

forum użytkowników Kia Niro
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: Parujące reflektory

Post autor: mateuszkonrad »

Skoro tak ma być, to niech parują ;)

Ale załączam fotkę i tak:

Obrazek
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Parujące reflektory

Post autor: Orin »

gisio pisze: 07 sty 2021, 20:10 Odpowiem pewnie niegrzecznie bo pytająco – czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wsiadając do auta akurat szyby z prawej strony są zaparowane a z lewej nie (lub odwrotnie)?
To może Kolego przyjmijmy tak łopatologicznie, że szyba auta jest szkłem reflektora. Żeby zaparowal, musi być właśnie źródło wilgoci. A Twoja wypowiedź tylko wyjaśnia to, czemu próbujesz zaprzeczyć...
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące reflektory

Post autor: gisio »

Uważasz, że jak coś paruje to źródłem tego zjawiska musi być tylko wilgoć? Skoro tak to odpowiedz na pytanie, dlaczego wsiadając o poranku do auta w którym panuje taka sama wilgoć, szyby z jednej strony są zaparowane a z drugiej nie? Poniżej mała podpowiedź w formie obrazkowej:

Obrazek

mateuszkonrad - załączone zdjęcia są wykonane zaraz po wizycie na myjni więc „nie dziwi nic” … (choć i tak pewnie zaprzeczysz)

Niezależnie jakie jeszcze tutaj padną komentarze czy to z Waszej strony czy mojej to stanowisko fabryki w tej sprawie jest jasne i stanowcze – parowanie lamp NIE JEST USTERKĄ.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Parujące reflektory

Post autor: huri_khan »

gisio pisze: 07 sty 2021, 20:10 Odpowiem pewnie niegrzecznie bo pytająco – czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wsiadając do auta akurat szyby z prawej strony są zaparowane a z lewej nie (lub odwrotnie)?
Bo w garażu po prawej stronie jest Skoda a po lewej Audi ?

Na parkingu obojętnie czy stoję tyłem do bloku czy przodem, zawsze zaparowana jest zawsze ta sama lampa.
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: Parujące reflektory

Post autor: mateuszkonrad »

Akurat myjnię to on widział ostatni raz w dniu wyjazdu z salonu :D a zdjęcie lamp jest z dnia posta, z garażu w galerii handlowej ;-)
Jutro wrzucę fotki zaparowanych lamp i auta, żeby było widać, że jest brudny :P

Poza tym, chciałem zauważyć, że przyjąłem Twoje wytłumaczenie i nie wybieram się reklamować reflektorów do ASO :)
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Parujące reflektory

Post autor: Orin »

Ciekawe, ale u mnie parowanie umarło własną śmiercią. Zaparowane nie powtórzyło się!
charry
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2023, 09:33
model samochodu: kia ceed dream team edition 1,4 CVVT 2018r.

Re: Parujące reflektory

Post autor: charry »

w moim Ceed też w znacznym stopniu paruje prawy reflektor i to do tego stopnia że w środku skrapla się woda,według mnie nie jest to normalne i nie powinno się tak dziać.Posiadam trzy inne auta w tym Kie Venge i tam reflektory nigdy nie parowały.Kolega wyżej pisał o prawach fizyki,czyli rozumiem że każdy model lub marka ma swoje prawa fizyki tak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”