SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

forum użytkowników Kia Niro
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: PioKia »

Witam wszystkich posiadaczy KIA NIRO.
Mamy fajne, ekologiczne i ekonomiczne autka, posiadające system bezkluczykowego dostępu. Dla nas, użytkowników super sprawa, niestety dla złodzieja też (kradzież na walizkę). Czy ktoś z użytkowników KIA NIRO testował jakieś zabezpieczenie przed kradzieżą na walizkę (oprócz etui na kluczyk), jak się to spisuje, jak podchodzi do tego serwis KIA ?.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i zapraszam do dyskusji.
Kia Niro XL
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: michal84 »

Ja mam taki klips zakładany na baterię w kluczyku. Kluczyk wyłącza się jak leży lub po 20 krokach po wyjściu z auta. Trzeba klepnąć kluczyk 2x aby się włączył ponownie.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: Orin »

michal84 pisze: 05 kwie 2020, 12:42 Ja mam taki klips zakładany na baterię w kluczyku. Kluczyk wyłącza się jak leży lub po 20 krokach po wyjściu z auta. Trzeba klepnąć kluczyk 2x aby się włączył ponownie.
A gdzie to kupiłeś oraz czy rozwazales także inne zabezpieczenia?
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: PioKia »

Coś o tym słyszałem, jak to działa podczas jazdy autem, czy wtedy nie odłączy kluczyka ?
Kia Niro XL
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: michal84 »

Nazywa się to keylessprotector, tam też kupiłem (przez stronę). Nie wyłącza się w czasie jazdy czy postoju na światłach, działa to tak że mikrowibracje od pracującego auta są wystarczające. Generalnie: działa i tyle. Trzeba się tylko na początku nauczyć klepać właściwie kluczyk ;). Czy rozważałem inne? Raczej albo taki patent albo nic, zawijanie w folię czy chowanie do etui trochę nie przystoi bezkluczykowości. Obecnie stosuje tak że na wyjazdy wakacyjne/podobne, gdzie w publicznym miejscu ktoś mógłby gwizdnąć auto biorę kluczyk z tą pastylką, w inne miejsca normalny. Oczywiście ubezpieczenie z GAP to jedno ale mimo to zostać na MOPie po drugiej stronie kraju bez auta bym nie chciał. To takie moje subiektywne podejście nie chce tu wywołać burzy czy to słuszne czy nie.
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: kris_gliwice »

Ja też zastanawiałem się nad keyless protector ale ostatecznie wybrałem urządzenie i usługę firmy Treesat, który można kupić w salonach Kia pod nazwą KIA ASSIST.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: nagdob »

A co to takiego KIA ASSIST?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: kris_gliwice »

nagdob pisze: 06 kwie 2020, 17:28 A co to takiego KIA ASSIST?
Wszystko jest opisane tutaj https://treesat.io/kia-assist-aplikacja.
W samochodzie montowane jest urządzenie (modem) zawierające kartę SIM GSM oraz odbiornik GPS.
Modem jest wpięty w obwód zapłonu. Modem jest zasilany z akumulatora lub z baterii (w nowszej wersji Niro nie ma akumulatora).
Z telefonu (z aplikacji Kia Assist) za pośrednictwem serwera firmy Treesat możemy zablokować zapłon ale tylko wtedy gdy auto nie porusza się.
Na telefonie widzimy na mapie bieżącą lokalizację auta.
Oczywiście telefon i auto muszą znajdować się w miejscu gdzie jest zasięg sieci komórkowej GSM.
U mnie działa to sprawnie i nie miałem żadnych problemów. Czas od kliknięcia w aplikacji do zadziałania modemu (zablokowanie / odblokowanie zapłonu) w aucie to około 3 sekund. Pozycja auta pokazywana na mapie w aplikacji może być niedokładna w miejscu z utrudnionym zasięgiem GPS (garaż, podziemny parking, etc).
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: nagdob »

Dzięki.
Ale większość tych funkcji powinno załatwić UVO (przynajmniej produkcja od roku 2020). Czyli system Kia Assist sprowadzał by się tylko do możliwości oddcięcia zapłonu i ewentualnie powiadomień o przeglądach itp.? Bo widać, że niektóre rzeczy się dublują.
Jakaś sugestia?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: kris_gliwice »

nagdob pisze: 07 kwie 2020, 08:07 Dzięki.
Ale większość tych funkcji powinno załatwić UVO (przynajmniej produkcja od roku 2020). Czyli system Kia Assist sprowadzał by się tylko do możliwości oddcięcia zapłonu i ewentualnie powiadomień o przeglądach itp.? Bo widać, że niektóre rzeczy się dublują.
Jakaś sugestia?
W Kia Assist najważniejsza funkcja to odcięcie zapłonu a z tego co wiem UVO tego nie ma.
Jeśli ktoś myśli o dodatkowym zabezpieczeniu przed kradzieżą np."na walizkę" to wg mnie UVO nie nadaje się do tego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”