SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

forum użytkowników Kia Niro
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: nagdob »

No to własnie napisałem, że Kia Assist w przypadku posiadania UVO sprowadzi się jedynie do blokady zapłonu. Myślę, że przy odrobinie "zaangażowania" będzie można coś zakombinować z tym odcięciem, także mając tylko UVO. Spece coś wymyślą. :)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: kris_gliwice »

nagdob pisze: 08 kwie 2020, 08:05 No to własnie napisałem, że Kia Assist w przypadku posiadania UVO sprowadzi się jedynie do blokady zapłonu. Myślę, że przy odrobinie "zaangażowania" będzie można coś zakombinować z tym odcięciem, także mając tylko UVO. Spece coś wymyślą. :)
Z tym zakombinowaniem jest problem gdy auto jest na gwarancji.
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: PioKia »

Ja właśnie kupiłem KeylessProtector i testuje, działa bez zarzutu. Było trochę problemu z założeniem tego klipsa na baterię w pilocie (upierdliwa budowa gniazda baterii w pilocie Kia Niro), ale po telefonie na infolinię z prośbą o poradę, udało się. Ma parę zalet, jest niezależny od instalacji auta, jest do samodzielnego montażu i sprzedając auto można go przenieść do nowego auta. Jedyny minus to cena, ale dobry pomysł musi kosztować.
Kia Niro XL
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: nagdob »

kris_gliwice pisze: 08 kwie 2020, 18:37
nagdob pisze: 08 kwie 2020, 08:05 No to własnie napisałem, że Kia Assist w przypadku posiadania UVO sprowadzi się jedynie do blokady zapłonu. Myślę, że przy odrobinie "zaangażowania" będzie można coś zakombinować z tym odcięciem, także mając tylko UVO. Spece coś wymyślą. :)
Z tym zakombinowaniem jest problem gdy auto jest na gwarancji.
Chyba, że Kia sama zaproponuje dodatkową opcję, ale już nie za 1000 zł, tylko np. za 500 zł.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: michal84 »

PioKia pisze: 08 kwie 2020, 21:47 Ja właśnie kupiłem KeylessProtector i testuje, działa bez zarzutu. Było trochę problemu z założeniem tego klipsa na baterię w pilocie (upierdliwa budowa gniazda baterii w pilocie Kia Niro), ale po telefonie na infolinię z prośbą o poradę, udało się. Ma parę zalet, jest niezależny od instalacji auta, jest do samodzielnego montażu i sprzedając auto można go przenieść do nowego auta. Jedyny minus to cena, ale dobry pomysł musi kosztować.
Klips ma też swoją grubość, więc fabryczna bateria robi się zbyt gruba. Trzeba użyć 2025 zamiast 2032 i jest idealnie.
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: PioKia »

Masz rację, zresztą producent zabezpieczenia przewidział to i dodaje w komplecie cieńszą baterię CR2025. Niestety w kluczyku Kia NIRO gniazdo baterii jest inaczej zrobione niż w Kia STINGER i pomimo założenia cieńszej baterii trzeba się trochę nakombinować. Ja dodatkowo obciąłem jedną blaszkę w dodatniej elektrodzie gniazda baterii, żeby wyeliminować prawdopodobieństwo wystąpienia zwarcia i uszkodzenia Protectora lub kluczyka.
Kia Niro XL
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: kris_gliwice »

Z tego co przeczytałem o KeylessProtector to wyłączenie zasilania w pilocie odbywa się automatycznie po odejściu od auta a załączenie poprzez dwukrotne klepnięcie w miejsce gdzie trzymamy pilota (najpierw musimy się zatrzymać przy aucie).
Trochę ten wymóg zatrzymania się i dwukrotnego klepnięcia kłóci się z ideą keyless, której sensem jest to, że nic nie musimy robić poza przyciśnięciem guzika na klamce drzwi auta.
Dlatego moim zdaniem wygodniejszy Kia Assist. Oczywiście ten system też wymaga dodatkowego działania czyli załączenia i wyłączenia blokady zapłonu w aplikacji na telefonie ale ja to robię tylko wtedy gdy zostawiam auto w miejscach gdzie jest większe ryzyko kradzieży.
Jak parkuje u siebie na posesji lub w pracy na parkingu strzeżonym to nie zakładam blokady więc nie muszę wykonywać żadnych dodatkowych działań tak jak to muszą robić użytkownicy KeylessProtector.
Podsumowując KeylessProtector jest super ale w moim przypadku wygodniejszy w użytkowaniu jest Kia Assist.
amaltea
Posty: 12
Rejestracja: 25 wrz 2021, 20:57
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: amaltea »

Cześć!
Ja mam dodatkowy immobilizer wpięty w magistralę CAN. Usługę wykonano w ASO, kosztowała ok.1100zł. W opinii fachowców z "Auto Świat"-a jest to najlepszy sposób zabezpieczenia dodatkowego. "Pilot" tego immobilizera jest maleńki (płaski), dokleiłem go na taśmę dwustronnie przylepną do właściwego pilota i wszystko hula, a ja jestem spokojniejszy. Pamiętać tylko trzeba, aby raz na pół roku wymienić baterię, bowiem przy spadku napięcia poniżej 3V gdy wsiądziecie do samochodu, nie będzie można go uruchomić - "ciemność widzę, ciemność" - pamiętacie?
Doraźnie można otworzyć delikatnie to urządzenie, wyjąć baterię, potrzeć przez chwilę w rękach (naprawdę minimalnie się podładuje), włożyć z powrotem, uruchomić samochód i szybko pojechać po nowe baterie CR 2032. Ja wtedy wymieniam też baterię w pilocie-kluczyku głównym.
Pozdrawiam wszystkich czytelników tego forum.
amaltea
Posty: 12
Rejestracja: 25 wrz 2021, 20:57
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: amaltea »

Jeszcze raz o zabezpieczeniu przed kradzieżą.
Żaden modem z GPS-em nie zabezpieczy naszego samochodu. Złodzieje dysponują urządzeniami, za pomocą których najpierw sprawdzają, czy w samochodzie jest zamontowany antykradzieżowy GPS. Ja pierwotnie również planowałem zainstalowanie tego modemu, byłem nawet umówiony w serwisie KIA. Ale zgłębiłem temat, dowiedziałem się, że złodzieje mają na to sposób - i odpuściłem.
Dodatkowa "tabletka" na baterii pilota, to dobry sposób. Tyle, że wymaga wykonania jakiś dziwnych czynności.
Zapłaciłem może trochę więcej, ale mam dodatkowy immobilizer (żadnych innych czynności nie muszę wykonywać) - immbobilizer jest zaprojektowany i wykonany w Polsce specjalnie dla pojazdów marki KIA z dostępem bezkluczykowym. Jestem zadowolony i śpię spokojnie.
Tego typu urządzenie można zamówić i zamontować w serwisach KIA.
fdemaire
Posty: 34
Rejestracja: 27 lip 2021, 08:14
model samochodu: KIA NIRO HEV zakupiony z Niemiec , wersja spirit, odpowiednik XL

Re: SYSTEM BEZKLUCZYKOWY - ZABEZPIECZENIA PRZED KRADZIEŻĄ

Post autor: fdemaire »

amaltea pisze: 20 sty 2022, 16:06 Jeszcze raz o zabezpieczeniu przed kradzieżą.
Żaden modem z GPS-em nie zabezpieczy naszego samochodu. Złodzieje dysponują urządzeniami, za pomocą których najpierw sprawdzają, czy w samochodzie jest zamontowany antykradzieżowy GPS. Ja pierwotnie również planowałem zainstalowanie tego modemu, byłem nawet umówiony w serwisie KIA. Ale zgłębiłem temat, dowiedziałem się, że złodzieje mają na to sposób - i odpuściłem.
Dodatkowa "tabletka" na baterii pilota, to dobry sposób. Tyle, że wymaga wykonania jakiś dziwnych czynności.
Zapłaciłem może trochę więcej, ale mam dodatkowy immobilizer (żadnych innych czynności nie muszę wykonywać) - immbobilizer jest zaprojektowany i wykonany w Polsce specjalnie dla pojazdów marki KIA z dostępem bezkluczykowym. Jestem zadowolony i śpię spokojnie.
Tego typu urządzenie można zamówić i zamontować w serwisach KIA.
Dzieki za info,
Możesz trochę przybliżyć temat ?
Zamierzam tez zamontować coś takiego w moim HEV
Gdzie to montowałeś i jaki to model
Dzieki za info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”