Webasto do NIRO

forum użytkowników Kia Niro
kazitur
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2019, 13:00
model samochodu: Kia Niro

Webasto do NIRO

Post autor: kazitur »

Czy jest jakieś rozwiązanie typu webasto lub nagrzewnica elektryczna z zewnętrznym zasilaniem dedykowane do NIRO HEV
kazitur
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2019, 13:00
model samochodu: Kia Niro

Re: Webasto do NIRO

Post autor: kazitur »

Zadałem pytanie ws webasto do Niro HEV i sam odpowiem na nie - może ta wiedza przyda się kolegom.
Po rozmowie z konsultantem centrali Webasto w Polsce nie mam dobrych wiadomości. Takie urządzenie nie może być zainstalowane w NIRO 2020.
Webasto wymaga zasilania z makumulatora odpowiednio dużego aby zapewnić pracę przez minimum 20 min(?). Niro ma bardzo mały akumulator rozruchowy i nie ma możliwości pozyskania prądu o odpowiednich parametrach na czas samodzielnej pracy Webasto. Można to urządzenie zainstalować jako wspomagające rozgrzewanie pracującego już silnika ale wymagane byłoby ręczne włączenie silnika samochodu - rozwiązanie chyba niesensowne.
Technicy Webasto nadal pracują nad tym problemem - podobno przy współpracy z importerem KIA
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Webasto do NIRO

Post autor: PioKia »

Taka ciekawostka, od wersji 2017-18 Niro nie posiada osobnego akumulatora rozruchowego.
Kia Niro XL
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: Webasto do NIRO

Post autor: wrzoch »

Za to posiada magiczny guzik, który zastanawia wielu ludzi, "ale jak to naładuj akumulator?"
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: Webasto do NIRO

Post autor: kris_gliwice »

Od roku 2020 Kia ma wprowadzić UVO Connect czyli połączenie z komórki do karty SIM zamontowanej w aucie.
Dzięki tej usłudze będzie możliwość zadlnego załączania klimatyzacji.
Opisane to jest na https://kia.jdkulej.pl/wp-content/uploa ... log-PL.pdf.
Nie wiem czy to będzie dostępne zarówno elektrykach jak i w hybrydach.
pto
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2019, 00:54
model samochodu: Kia niro

Re: Webasto do NIRO

Post autor: pto »

Z tego co się dowiadywałem w salonie to te opcje tylko dla elektryków będą dostępne, dlatego nie czekałem na opcje z uvo tylko brałem teraz auto. Zresztą na stronie Kia też to było napisane tylko z gwiazdka.
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: Webasto do NIRO

Post autor: kris_gliwice »

:? Na ten temat są różne informacje. W salonach kia nie wiedzą zbyt wiele na ten temat. Nigdzie na stronach kia nie znalazłem info, że Uvo dotyczy tylko elektryków.
W linku poniżej jest napisane że będzie Uvo dostępne także w hybrydach.
Dotyczy to hybryd po liftingu w wersji business Line i XL.
Uvo ma ciekawe funkcje ale brakuje zdalnego odcięcia zapłonu tak jak to jest w podobnym systemie kia assist. Niestety w kia assist nie ma możliwości sterowania klimą z komórki.
https://kiamakarewicz.pl/news/116/32/Po ... ews-Detail

Na stronie kia w rozdziale modele i ceny także podano że Uvo będzie dostępne dla hybryd w wersji BL i XL.
https://www.kia.com/pl/modele/niro/dane-techniczne/
pto
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2019, 00:54
model samochodu: Kia niro

Re: Webasto do NIRO

Post autor: pto »

Uvo oczywiście ze będzie w hybrydach również ale opcje typu włączenie klimatyzacji, czy uruchomienie ogrzewania dostępne tylko w elektrykach, dlatego opcje co pozostają to przesyl mapy, odczyt jakiś informacji i wzasadzie wszystko dla wersji hybrydowej.
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: Webasto do NIRO

Post autor: kris_gliwice »

No to szkoda. Jedyna nadzieja że firma treesat zdecyfuje się dodać sterowanie klimą w swoim produkcie "Kia Assist".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”