Wybieranie głosowe

forum użytkowników Kia Niro
Kristof
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2019, 00:20
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Szczecin

Wybieranie głosowe

Post autor: Kristof »

Witam wszystkich użytkowników,
Niedawno zakupilem używane Niro, wersja L.
Mam pytanko odnośnie wybierania głosowego.
Czy działa Wam wybieranie głosowe? U mnie po naciśnięciu przycisku wyświetla się komunikat, że jest ono dostępne przy zaznaczonym ustawieniu Android Auto/Apple w Wykrywaniu telefonu.
Oczywiście obie opcje są zaznaczone.
Po podłączeniu telefonu kablem i uruchomieniu Android Auto rzeczywiście wybieranie działa (na zasadzie asystenta Google). Jednak chciałbym żeby działało to też w zwykłym menu fabrycznym tak jak jest to opisane w instrukcji. W koncu nie zawsze podłączamy telefon kablem, po coś to fabryczne menu i nawigacja jest.
Czy da się zatem sterować glosowo bez podłączania telefonu z android auto?
Z gory dzięki za odpowiedź
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: Piotrek »

Wybieranie głosowe działa tylko po podłączeniu Android Auto tudzież Apple Car.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Kristof
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2019, 00:20
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: Kristof »

Tego się właśnie obawiałem. Jak dla mnie to poważna wada, jedna z niewielu w tym aucie, bo ogólne wrażenia mam pozytywne.
W instrukcji obsługi na 8 stron się rozpisują o funkcjach wybierania głosowego, ale nawet się nie zajakneli o tym że nie działa jesli samochod ma opcje Android auto.
Wygląda mi to na to, że androida dołożyli później do systemu i nie ogarneli dwóch rzeczy na raz. Dramat.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: Piotrek »

Jest szansa że coś takiego zadziała jak podłączysz samochód do internetu za pomocą hotspotu WiFi w telefonie. Szansa na to jest nikla, ale spróbować możesz, jeśli chcesz :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Kristof
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2019, 00:20
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: Kristof »

Akurat hotspot mam dość często włączony i nic to nie daje.
Komunikat po polsku mowi o tym, że wybieranie głosowe działa przy ustawieniu Android auto/Apple car play w wykrywaniu telefonu. To by sugerowało, że muszę tylko zaznaczyć ta opcje, niekoniecznie uruchamiać.
Dziś jednak wlaczylem sobie z ciekawości jezyk angielski, też nie działa, ale komunikat już mówi o phone projection with Android auto. To już raczej jednoznacznie mówi o tym że działa tylko przy fizycznym podłączeniu Android auto.
Ogólnie tłumaczenie tego komunikatu jak i całej instrukcji obsługi dowodzi, że robił to jakiś przypadkowy tłumacz, znalazłem już sporo błędów w instrukcji.
Wracając do tematu, to dla mnie bezsensowne i nielogiczne że nie działa "zwykle" wybieranie głosowe. To akurat zwiekszaloby wygodę i bezpieczeństwo. Wedlug mnie to typowe pojscie na latwizne, nie chcialo im sie programowac przycisku w dwoch roznych sytuacjach. W 11-letnim citroenie hulalo to bez wiekszego problemu, więc rozczarowanie tym bardziej większe.
Może jest jakaś nadzieja na aktualizację softu gdzie będzie to uruchomione??
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: camelleon »

Kristof pisze: 16 sie 2019, 12:43 Tego się właśnie obawiałem. Jak dla mnie to poważna wada, jedna z niewielu w tym aucie, bo ogólne wrażenia mam pozytywne.
mamy wersje bez android auto.. bez hotspota wifi.. (a moze jest ale nie jest uzywane :))
natomiast samo wybieranie glosowe dziala - bez zadnego podlaczania telefonu kablami czy cos.. mozna wybierac stacje radiowe czy tam inne opcje. nie jest tego duzo ale dziala.. (mamy niro w wersji tej nizszej, bez nawigacji itd..)

sprawdz w ustawieniach radia czy gdzies nie trzeba zaznaczyc jakiegos ptaszka zeby to działało, albo .. sprawdz jakie komendy obsluguje.
Mess with the best
Die like the rest
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: GrzesB »

Nie zadziała - wersje z AA nie mają własnej obsługi głosem. Bez sensu, ale tak jest i już. :(
Optima GT (2018)
robson2006
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2020, 14:19
model samochodu: Kia Niro Hybryda 2020

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: robson2006 »

Wersje z AA mają "zwykłe" wybieranie głosowe po aktualizacji do najnowszego softu. W moim Niro 2020 jest najnowszy soft i działa wybieranie głosowe, a identyfikacja dzwoniącego łącznie ze zdjęciem kontaktu.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Wybieranie głosowe

Post autor: Orin »

U mnie działa bez aa i podłączania kablem. Wersja L z pakietem BL. Rok produkcji 2020.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”