Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

forum użytkowników Kia Niro
Rafaello
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:38
model samochodu: Seat

Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: Rafaello »

Przeczytałem artykuł https://spidersweb.pl/autoblog/skrzynia ... undai/amp/ i komentarze pod w których użytkownicy szczególnie DSG narzekają na szarpanie automatu ... Tak sobie myślę że Niro łapie moment od 1000obr to może nie szarpie w nim skrzynia DCT . Macie w swoich Niro problemy z automatem?
stoat
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:08
model samochodu: kia niro

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: stoat »

U mnie nic nie szarpie. Skrzynia działa płynnie i sprawnie. Delikatnie czuć jak zmienia biegi.
Rafaello
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:38
model samochodu: Seat

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: Rafaello »

A można wiedzieć jaki masz przebieg w Niro?
Gabrys1
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, 20:59

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: Gabrys1 »

U mnie tez zero szarpniec, biegi przerzucane bardzo płynnie, trzeba sie wsluchac żeby to zauważyć.
Przebieg 6000
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: kris_gliwice »

W trakcie jazdy testowej nie czułem szarpnięć.
Czy ta skrzynia wymaga smarowania olejem ?
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: PioKia »

U mnie szarpanie pojawia się podczas nagłego hamowania, wygląda jakby skrzynia nie nadążała z redukcją biegów.
Kia Niro XL
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: wrzoch »

Nie nie macie problemów.

60kkm, 3 lata, so far nic nie szarpie. Znaczy jak się bardzo gwałtownie przyspiesza z gazem w podłodze (kick down), w trybie Sport, to zmiany biegów są wyczuwalne, ale pisze nawet o tym w instrukcji obsługi. Przy normalnej jeździe zmian biegów nie czuć, ale fakt zdażyło mi się może kilka razy, przy ostrym hamowaniu z gwałtownym odpuszczeniem hamulca w trakcie, że tak jakby nie mógł się zorientować czego od niego chcę i wtedy szarpnął. Poza tym nie ma problemów.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: Gifter »

Może być kwestia aktualizacji oprogramowania w skrzyni biegów, rozmawiałeś o tym z serwisem?
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: Konewka »

Odświeżę temat.
Dzisiaj przeczytałem niepokojący komentarz związany z DCT Kia:
NIGDZIE nie są popularne hybrydy z grupy Kia, bo są upierdliwe i awaryjne (Automat dwusprzeglowy zwłaszcza).
(Sekcja komentarzy w artykule na Spidersweb -> https://spidersweb.pl/autoblog/kia-xcee ... discussion)
Co sądzicie o awaryjności DCT Kia?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Skrzynia dwusprzęgłowa w Niro

Post autor: nagdob »

Na razie DCT pracuje bez zarzutu. Odpukać. Auto co prawda nowe, ale nigdzie nie czytałem, żeby skrzynia była jakaś upierdliwa. Upierdliwe skrzynie to mają właśnie toyoty, jedno przekładniowe CVT. To jest porażka. Miałem okazję trochę pojeździć, to i wiem co piszę. Te skrzynie (CVT) wyją niemożliwie głośno w pewnym zakresie, dla mnie porażka. Dlatego szukałem auta z inną skrzynią. I znalazłem, Niro. Poza tym dwu sprzęgłowe skrzynie stosuje VW, Audi, Skoda, Seat. I są to jedne z lepszych rozwiązań.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”