Kupno tak czy nie

forum użytkowników Kia Niro
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Kupno tak czy nie

Post autor: Pazdzioch »

Witam
Zastanawiam się nad kupnem Niro, jak oceniacie to auto?
Rafaello
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:38
model samochodu: Seat

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: Rafaello »

Ja zauważyłem że jednak ludzie się boją takich wynalazków... Mało kto to umie naprawiać jak coś będzie nie tak z układem hybrydowym a Kia ma kolejki do serwisu nawet dwa tygodnie jak się umówisz. Po za tym w2018 sprzedało się 345 sztuk Niro co do Toyoty której jeden tylko jej model sprzedał się w 13500 egz. Jest słabą wartością a jak sprawdzałem regenerację baterii to nigdzie nie piszą o Kia ciągle tylko Toyota Lexus i Honda. Też choruję na ten model ale nadal nie wiem czy bardziej postawić na trzy letnie Niro czy Seata Atece 1.4 ... Na oto Moto widać że używane Niro bardzo długo czekają na sprzedaż co jest niepokojące bo w internecie wszystkie testy oceniają że to całkiem przyjemny pojazd.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: Pazdzioch »

No ja Niro znalazłem za ok70 tys, co jest dziwne , bardziej przymierzam się do Stonica , jestem ciekaw opinii posiadaczy Niro jakie są ich odczucia , jeżdżąc tym autem
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: Adrian »

A co ma się zepsuć w "układzie hybrydowym"? Silnik elektryczny - przewody- bateria. Nic tam nie wymaga serwisu. Bateria ma 7 lat gwarancji, w USA 10.
Ludzie się boją, bo nie mają wiedzy. Niro nie jest pierwszym zelektryfikowanym modelem Kia, na innych rynkach elektryczne i hybrydowe Kie jeżdżą już od ładnych kilku lat i nikt nie narzeka. Polecam amerykańskie forum Niro, właściciele z przebiegami ponad 150 tyś km nadal chwalą.
Zanim bateria będzie wymagała regeneracji / wymiany ceny pewnie spadną do wartości porównywalnych z regeneracją turbiny bo cały motoryzacyjny świat rozwija się w tym kierunku.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: Pazdzioch »

:) dzięki za odpowiedź
Gabrys1
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, 20:59

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: Gabrys1 »

Mam Niro od 5 miesiecy. Jezdzi sie naprawde bardzo przyjemnie. Przdesiadlem sie z diesla i jazda hybryda, szczegolnie po miescie to bajka. Korki stały sie teraz mniej uciązliwe, bo jesli sie porusza w korku to w zupelnej ciszy, czesto az radio sciszam zeby sie tą ciszą zachwycać :)
No i spalanie, w zasadzie oscyluje po "," miedzy 4 a 4.7
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: kris_gliwice »

Jakie macie opinię na temat wyciszenia tego auta.
W korkach faktycznie jest cisza ale w trakcie normalnej jazdy wydaje mi się że kabina jest słabo wyciszona oraz słychać szum tylnych kół.
kazitur
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2019, 13:00
model samochodu: Kia Niro

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: kazitur »

Adrian pisze: 19 lip 2019, 21:02 A co ma się zepsuć w "układzie hybrydowym"? Silnik elektryczny - przewody- bateria. Nic tam nie wymaga serwisu. Bateria ma 7 lat gwarancji, w USA 10.
Ludzie się boją, bo nie mają wiedzy. Niro nie jest pierwszym zelektryfikowanym modelem Kia, na innych rynkach elektryczne i hybrydowe Kie jeżdżą już od ładnych kilku lat i nikt nie narzeka. Polecam amerykańskie forum Niro, właściciele z przebiegami ponad 150 tyś km nadal chwalą.
Zanim bateria będzie wymagała regeneracji / wymiany ceny pewnie spadną do wartości porównywalnych z regeneracją turbiny bo cały motoryzacyjny świat rozwija się w tym kierunku.
Jest mała szans, że zepsuje się silnik alektryczny ale ta hybryda jest inna niż zespół napędowy toyoty. Jaką macie opinię o trwałości silnika 1,6 GDI, skrzyni biegów, sprzęgła, alternatoraetc.
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: Kupno tak czy nie

Post autor: Adrian »

Alternator na pewno się nie zepsuje, bo go nie ma ;)

Skrzynie DCT6 montowane są w starych ceedach od lat i jakoś nie słychać o awaryjności.
Podobnie silniki GDi.

Co do wyciszenia, faktycznie z okolicy bagażnika jest najgłośniej - szum opon. Rozmawiałem o tym nawet w salonie i sprzedawca zasugerował wyklejenie dna bagażnika cienką matą wygluszajacą (sa takie maty samoprzylepne o grubosci kilkilu mm). Jako że sortery i tak mam już wymontowane to chyba się na to zdecyduję jak znajdę trochę czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”