SERWISY KIA

forum użytkowników Kia Niro
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: SERWISY KIA

Post autor: Adrian »

Panowie,

Moglibyście podać koszty standardowych serwisów dla Niro (po roku/15tys, 2 latach/30tys itd)?.
Pytam, bo zastanawiam się czy kupując Niro warto dopłacić ok 3 tyś PLN za 4 letni pakiet serwisowy.
pawik22
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:46
model samochodu: Niro

Re: SERWISY KIA

Post autor: pawik22 »

Wszystko zależy gdzie są robione przeglądy. Ja zapłaciłem po 15tyś. 430zł, a po 30 tyś mam zapłacić około 600zł.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: SERWISY KIA

Post autor: gisio »

pawik22 pisze:Wszystko zależy gdzie są robione przeglądy. Ja zapłaciłem po 15tyś. 430zł, a po 30 tyś mam zapłacić około 600zł.
Gdzie robiłeś te przeglądy?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
pawik22
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:46
model samochodu: Niro

Re: SERWISY KIA

Post autor: pawik22 »

Radom a Warszawie około 200zł więcej
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: SERWISY KIA

Post autor: wrzoch »

pierwszy 350, kolejny 600, potem coś koło 400, 60kkm 1kPLN

Musiałbym poszukać faktur, ale mniej więcej tak się kształtowały ceny.
Ten ostatni 4lata/60kkm jak do tej pory był najdroższy.
Przeglądy są co 15kkm/1rok, z tym, że co drugi to tylko olej/filtry i ten jest w miarę tani jak na przegląd w ASO.

Ogólnie so far z kosztów serwisowania jestem zadowolony i wydaje mi się, że to 3k to jest mniej więcej to co zapłaciłbyś normalnie, ale jak kupujesz auto na firmę, to zawsze masz 3kPLN więcej kosztów pewnie do odliczenia i takie tam pseudo księgowe machloje.

No i jakby zdrożały przeglądy, to raczej Cię to nie sieknie.
Ptaq
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwie 2020, 23:48
model samochodu: Kia NIRO

Re: SERWISY KIA

Post autor: Ptaq »

Panowie a co z trudnymi warunkami jazdy. Jeżeli często jeździsz w mieście zalecają wymieniać olej co 7, 5k
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: SERWISY KIA

Post autor: Konewka »

Mam do pracy 5.4 km i będę się stosował. Jeżeli coś się przytrafi to mogą sprawdzić przebiegi i powiedzieć, że nie przestrzegasz warunków gwarancji...
x_mw
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2019, 07:38
model samochodu: KIA NIRO

Re: SERWISY KIA

Post autor: x_mw »

Wymieniłem olej po 10 tys.Serwis Kielecki.Swój olej.Przebieg auta 40 tys.Termin wypadał we wrześniu i teraz będę miał termin majowy 2021 lub 15 tys.Koszt 600 zł ale dodatkowo przegląd i odgrzybianie klimy.Gdybym wiedział kupiłbym jeszcze filtr kabinowy.Serwis liczy sobie prawie stówę.Obsługa na wysokim poziomie.Polecam.
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: SERWISY KIA

Post autor: wrzoch »

x_mw pisze: 29 maja 2020, 06:24 Gdybym wiedział kupiłbym jeszcze filtr kabinowy.Serwis liczy sobie prawie stówę.
Dokładnie, co gorsza jest to ZWYKŁY filtr kabinowy, a za mniej niż połowę tej ceny można kupić markowy z węglem aktywnym, niestety do Niro nie produkują, ale pasuje z Hyundai ix35 i chyba ze Sportage. Wymiana jest dziecinnie prosta i można to zrobić bez użycia jakichkolwiek narzędzi, nawet z fotela kierowcy, chociaż z pasażęra wygodniej, dodatkowo zajmuje jakieś 5 minut. W porównaniu do Forda gdzie ta sama czynność zajmuje minimum 40min, dodatkowo musisz uklęknąć przy swoim aucie i mieć klucz z dwoma przedłużkami, żeby sięgnąć tej zasranej śrubki, po czym odkręcić pedał gazu, klapkę, kombinować jak stary wyjąć, a potem kombinować jeszcze bardziej jak nowe włożyć jest to przepaść na plus.

Serwisy nie robią żadnego problemu (przynajmniej te, w których byłem) z wykreśleniem pozycji wymiany filtra, także polecam jak najbardziej taką opcję.

Co do serwisów w Krakowie - Wadowscy nienajgorzej, Klimeckiego odradzam, na Jasnogórskiej nie byłem, a do Pateckich mam mieszane uczucia.
Mariusz456
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2021, 14:05
model samochodu: Kia De Niro

Re: SERWISY KIA

Post autor: Mariusz456 »

Witam
Podpiął bym się pod temat a mianowicie niedawno kupiłem samochod. Pierwsza rejestracja koniec 2019r. Właściciel zmienił w nim olej flitr oleju ale nie w serwisie. Proszę mi napisać jak to teraz wygląda z gwarancją, przepadła? Jesli chodzi o silnik. Z tego co mówił na elektryczny i baterie gwarancja w dalszym ciągu przysługuje.
Nie chciałbym dzwonic do serwisu bez uprzedniej jakiejkolwiek wiedzy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”