SERWISY KIA

forum użytkowników Kia Niro
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: SERWISY KIA

Post autor: Calee »

Wg mnie najlepiej napisać do kia Polska czy dla danego nr VIN jest gwarancja. Warunkiem gwarancji na cały samochód jest terminowe robienie przeglądów. Więc jak nie był zrobiony przegląd po roku to zgodnie z warunkami gwarancji już nie ma, być może można przywrócić gwarancję ale to może zrobić tylko importer (kia polska) a nie ASO.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: SERWISY KIA

Post autor: zarathos »

Masz prawo serwisować samochód poza ASO i na własnych częściach, jeżeli robisz to na częściach nie odbiegających jakością od OEM. Nie muszą być oryginalne, ale chińskie zamienniki za 50 groszy / 100 sztuk nie przejdą. Więc gwarancji nie straciłeś o ile były dochowane terminy i jest ślad po tym zabiegu: faktura z warsztatu. Jeżeli nie, to adios amigos.
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: SERWISY KIA

Post autor: Calee »

Po pierwsze sama wymiana oleju to nie przegląd (wymiana oleju to koszt 300zł w ASO a przegląd po roku to około 700zł).
Można serwisować samochody poza ASO i nie tracić gwarancji ale musi to być w zgodzie z dyrektywą GVO, czyli przegląd musi być wykonany wg procedur gwaranta.
Jeżeli masz papier (fakturę czy inny dokument) potwierdzający wykonanie wszystkich czynność jakie są robione w rocznym przeglądzie w ASO to gwarancji nie tracisz (teoretycznie, bo w praktyce to pewnie bez sądu się nie obejdzie).
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: SERWISY KIA

Post autor: gisio »

Calee pisze: 23 kwie 2021, 17:32 Można serwisować samochody poza ASO i nie tracić gwarancji ale musi to być w zgodzie z dyrektywą GVO, czyli przegląd musi być wykonany wg procedur gwaranta.
A znasz w PL choć jeden warsztat niezależny, który spełnia te wymogi bo ja nie (piszę o Kia). Wszystkie niezależne warsztaty wciskają klientom kit o w/w przepisach zapominając, że GVO to nie tylko przywileje ale również obowiązki. Sprawa się komplikuje jak jest awaria i ASO lub Importer zaczynają sprawdzać kwity a tam na karcie przeglądowej odznaczone wszystko jak leci nawet sprawdzenie czegoś, czego auto nie posiada na wyposażeniu. To jak to tak?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: SERWISY KIA

Post autor: Calee »

gisio pisze: 23 kwie 2021, 17:58 A znasz w PL choć jeden warsztat niezależny, który spełnia te wymogi bo ja nie (piszę o Kia). Wszystkie niezależne warsztaty wciskają klientom kit o w/w przepisach zapominając, że GVO to nie tylko przywileje ale również obowiązki. Sprawa się komplikuje jak jest awaria i ASO lub Importer zaczynają sprawdzać kwity a tam na karcie przeglądowej odznaczone wszystko jak leci nawet sprawdzenie czegoś, czego auto nie posiada na wyposażeniu. To jak to tak?
Nie znam, dlatego serwisuję w ASO, poprzedni samochód (KIA CEED) od nowości przez 10 lat serwisowałem i naprawiałem w ASO i z NIRO pewnie będzie tak samo. Po prostu nie mam zaufania do innych warsztatów.

(ale KIA pewnie i tak ma to gdzieś, więc jak przyjdzie co do czego to i tak nie będzie to miało większego znaczenia gdyż dla KIA wraz z nowym samochodem jestem nowym klientem)
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: SERWISY KIA

Post autor: gisio »

Calee pisze: 23 kwie 2021, 18:14 ... ale KIA pewnie i tak ma to gdzieś, więc jak przyjdzie co do czego to i tak nie będzie to miało większego znaczenia gdyż dla KIA wraz z nowym samochodem jestem nowym klientem
Akurat z tym się nie zgodzę, no dobra przynajmniej w kwestii serwisu i ewentualnej pomocy nawet po gwarancji. Jeżeli miałeś na myśli sprzedaż nowych aut i programy lojalnościowe to się nie wypowiem ponieważ to nie moja działka.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: SERWISY KIA

Post autor: prz3m3k »

Mam pytanie może głupie ale czy fakt, że zakupiłem w jednym z salonów auto obliguje mnie do korzystania tylko z ich serwisu ASO? Czy np w ramach zgłaszania problemów z autem i/lub przeglądów rocznych mogę pojechać do innego ASO?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: SERWISY KIA

Post autor: nagdob »

Byle by był autoryzowany. Nawet za granicą.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: SERWISY KIA

Post autor: radier »

Mogę prosić o namiar do filtra kabinowego z węglem aktywnym do nowego Niro SG2 HEV.

//EDIT: dla potomnych Filtron K 1444A lub wariant premium Mann-Filter FP 23 024 (Filtr kabinowy Anty-Smog Polifenol)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”