PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
dorkar50
model samochodu: kia niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: dorkar50 » 18 lis 2018, 13:43

Witam
Noszę się z zamiarem kupna KIA NIRO i szukając opinii na jej temat znalazłam forum dyskusyjne o tej marce i jak na razie to same superlatywy.
Odwiedziłam również forum na stronie niemieckiej marki KIA,bo przeczytałam że jest ona tam dość popularną marką i modelem,i przeczytałam że co niektórzy mieli problem z wtryskiem paliwa .
Czy w Polsce może ktoś wie coś na ten temat ?

Adrian

Post autor: Adrian » 19 lis 2018, 13:01

Czesc,
Ja tez przymierzam sie do kupna Niro.
Duzo czytam i ogladam (na YT) na jej temat, takze na angielskich i amerykanskich forach i nigdzie nie natknalem sie na informacje o problemach z wtryskiem.
1.6 to raczej sprawdzona i bezawaryjna konstrukcja.
Pzdr

pawik22
model samochodu: Niro

Post autor: pawik22 » 19 lis 2018, 21:00

No właśnie trochę bym polemizował, mianowicie u mnie wystąpił ten problem. Samochód zakupiony w styczniu, po około dwóch miesięcy objawił się problem nad którym serwis KIA głowił się cztery miesiące. Chodziło o to że samochód po zapaleniu (na zimnym silniku lub po postoju min. 4godz) obroty zaczęły spadać i falować przez kilkadziesiąt sekund po czym silnik pracował normalnie. Serwis wpadał na różne winy : a to złe paliwo. W końcu doszli przy udziale speców z działu technicznego KIA żeby może sprawdzić wtryski. No i bingo jeden wtrysk zalewał. Wobec powyższego wymienili wszystkie wtryski. Jak na razie OK

Mały Michalek

Post autor: Mały Michalek » 02 gru 2018, 13:22

No i oby nic więcej się już nie trafiło..., co by to nie bylo, to zawsze podnosi człowiekowi cisnienie.
Ja obecnie jeżdżę i sprawdzam ile wciągnie paliwa w okresie zimowym. Dodam, że dziennie dużo nie jeżdżę, jakieś 10/15 km w jedną stronę.

Adrian

Post autor: Adrian » 21 sty 2019, 14:19

Mały Michałek i jak spalanie i wrażenia z jazdy?

dorkar50
model samochodu: kia niro

Post autor: dorkar50 » 27 sty 2019, 20:50

witam
czy ktoś miał problemy z blacharką ,tzn.pojawiła się korozja

pozdrawiam

Piotrek
model samochodu: Kia Optima

Post autor: Piotrek » 28 sty 2019, 08:43

Korozja? W rocznym samochodzi? Weź się bracie ogarnij I nie spamuj.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb

Mały Michalek

Post autor: Mały Michalek » 15 lut 2019, 10:19

Adrian pisze:Mały Michałek i jak spalanie i wrażenia z jazdy?
Adrian, spalanie jest wporzadku. Ostatnio pojechałem na stok w Bukowinie. Spalanie na odcinku 380 km wyszło 4,3 a w drodze powrotnej 4,2.
Wychodzi na to, że w zimę w dłuższych trasach wychodzi całkiem dobrze. Inaczej się ma na krótkich odcinkach, tu spalanie wychodzi w granicach 6,8. Kijanka nie zdąża się nagrać a co, a tym idzie nie wchodzi na baterie.
A co do wrażeń... - jak wszyscy wiedzą w górach, są górki. Jak wciskalem pedal i wchodził w "power" bez zmiany na "sport", Niro jedzie, ale wskaźnik spalania wchodzil na 30,0 litrów i tu podziała się kończy. Nie mam pewności, czy nie bo większe.
Poprobowalem jazdy bez trzymania kierownicy (asystent pasa ruchu) . Aktywuje się od 60 km i działa, choć wolę trzymać kierownicę. Co do nawigacji, to wydaje mi się, że coś z nią nie tak. Może to kwestia aktualizacji, zobacze po aktualizacji. Była ustawiona na drogi "szybkie" a poprowadziła mnie po drodze "krótkiej". Kto zgodnie jak się to skończyło??? Dla ułatwienie podpowiem, że pojechałem na stok po jeżdżąc na desce. :lol:

Adrian

Post autor: Adrian » 16 lut 2019, 17:51

Mały Michałek dzięki za odpowiedź.
Ja w końcu zamówiłem swoją Niro i pozostaje czekać do sierpnia.

Mały Michalek

Post autor: Mały Michalek » 18 lut 2019, 20:16

Dość odległy czas odbioru, no chyba, że zamówiłes jedna z "kablem"?
Ta z kablem, też trochę przyjemności z jazdy Ci da. Niech się spisuje...

ODPOWIEDZ