PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
camelleon
model samochodu: RIO

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: camelleon » 19 wrz 2018, 12:31

PioKia pisze:to jest mały problem

nie ma problemu żadnego.. (post wyzej poczytaj)
Mess with the best
Die like the rest

Piotrek
model samochodu: Kia Optima

Post autor: Piotrek » 19 wrz 2018, 14:46

Nie gdybam - wiem. Temat był poruszany w wątku o optimie.
Co do gazu poczytaj instrukcję - montaż LPG kasuje gwarancję na wszystko prócz blacharki - wiem bo mam i temat zgłębiałem. Głupie to jest, ale taki są fakty.
Dlatego też, drogi camelleonie, zanim coś napiszesz to przeglądnij całe forum i poszukaj informacji bo świat kia nie kończy się na niro i stonicu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb

sylb

Post autor: sylb » 19 wrz 2018, 19:47

No dobra, odbyłem dzisiaj jazdę próbną NIRO.
Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym, podszedłem do tego mega pozytywnie po informacja, jakie się naczytałem jak to świetnie się jeździ hybrydami, bo reakcja jest natychmiastowa na każde muśnięcie pedała gazu.
Rzeczywistość okazała się zgoła inna, odczucia moje są takie, że to jest mega muł. Pomimo deptania tego drugiego gazu. (pedał gazu w NIRO dział dwu stopniowa, 1 stopień normalna jazda, 2 stopień to redukcja, obroty na max. i ile fabryka dała ze wszystkiego.)
Nie wiem dlaczego, samochód którym jeżdżę na co dzień i do którego to porównuję to OUTLANDER 2.0D( i w żadnym razie to nie jest rakieta), jest cięższy i mam mniejszą moc. Testowałem go w warunkach miejskich i na „Zakopiance”.
Myślałem, że wyprzedzanie innego samochodu, jadącego po górkę 80km/h, będzie bardziej efektywne.

O cenie zasadniczo nie dyskutowałem, został mi zaoferowane 4,5% bo na firmę.

Larry

Post autor: Larry » 19 wrz 2018, 23:53

@sylb testowałeś w trybie Sport czy Eco ?

camelleon

Post autor: camelleon » 20 wrz 2018, 10:56

Piotrek pisze:Co do gazu poczytaj instrukcję - montaż LPG kasuje gwarancję na wszystko prócz blacharki - wiem bo mam i temat zgłębiałem.
...
świat kia nie kończy się na niro i stonicu.
A: moze optima traci tak gwarancję, ja mam info np z Vengi z ASO i gwarancja poszla na osprzet silnika i silnik, reszta została. Moze optima jest inna, a moze pan Edek montujący cos spierniczył?! nie wiem.. pozatym gazowac optimę.. instalacja sredniej klasy to koszt 6.5 tysiaca.. i nie mowimy o instalacji którą ktoś proponuje w standardzie tylko na recznym doborze komponentów wg potrzeb kierowcy. bo mozna miec pierdyliard regulacji zarzadzanej smartfonem tylko po co? a mozna wstawić renomowane komponenty na sprawdzonym bezawaryjnym sterowniku itd.. wiec temat gazu temat rzeka.. moze trzeba było napisac do kia polska czy przewidzieli gaz w ogole? bo jesli dla danego modelu nie ma gazu to moze dlatego tracisz cala gwarancje. venga wychodzila z gazem montowanym przez kia polska.. wiec gwarancja wyglada inaczej podobnie jest w rio czy ceedach..

B: świat nie kończy sie na optimie - pisanie wątków w sportagach czy sorentach carensach ceratach i innych nie ma sensu jesli nie znam auta..

C: pisanie postów w ceedach picanto vengach rio i innych które znam jezdze lub jezdzilem też nie ma sensu jesli dyskusja nic nie wnosi. Stonic i Niro są na tyle nowe że warto..

pozdrawiam, spusc cisnienie :)
Mess with the best
Die like the rest

Piotrek
model samochodu: Kia Optima

Post autor: Piotrek » 20 wrz 2018, 12:40

Dla Ciebie jednak świat chyba kończy się na samochodzie który posiadasz i nic poza nim nie widzisz, a szkoda, bo gdybyś widział i czytał (bo o czytanie mi chodziło) wątki o innych samochodach to byś wiedział jakie jest podejście kia polska do montowania autorskich zabezpieczeń.
A co do gazu w optimie - to zastanawiam się co Ty byś chciał za 6.5k do wolnossaka wsadzić? Bo w takiej cenie to nawet Prins nie jest.

Pozdr.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb

camelleon

Post autor: camelleon » 20 wrz 2018, 14:12

Piotrek pisze: gdybyś widział i czytał (bo o czytanie mi chodziło) wątki o innych samochodach to byś wiedział jakie jest podejście kia polska do montowania autorskich zabezpieczeń.
oczywiscie, ale ja nie podpieram sie zdaniem innych tylko swoimi doswiadczeniami uzyskiwanymi po latach wspolpracy z Kią. i jesli wiem ze mozna cos zrobic w jednym salonie nie tracac pewnych gwarancji a w innym sie nie da to.. moze trzeba zmienic salon.

jak pokazuje zycie.. jedna pani kupila sobie RIO zamawiala z gazem "fabrycznym", owszem dostala ale gaz zalozylo ASO na miejscu nie KIA polska.. i to juz powoduje roznice w gwarancji i kłopoty itd.. i ty tylko i wylacznie byla wina salonuu sprzedajacego. Salon salonowi nie rowny.

a kia polska jesli chodzi o formularz zgloszeniowy to nie jest za bardzo podobna bo potrafi dwa razy na to samo pytanie odpowiedziec na dwa rozne sposoby :) wiec dobre ASO wydaje sie byc lepszym zrodlem informacji.
Mess with the best
Die like the rest

szwed
model samochodu: Superb

Post autor: szwed » 28 wrz 2018, 21:36

Szanowni Użytkownicy Niro, mam pytanie o reflektory LED. Jak one się sprawują? Czy ktoś z was ma porównanie do świateł ksenonowych? Jak w porównaniu z nimi wypadają światła led w Niro?

PioKia
model samochodu: Kia NIRO XL

Post autor: PioKia » 01 paź 2018, 20:44

Nie wiem jak do ksenonów ale do H7 jest przepaść, przed autem jest jasno jak w dzień.
Kia Niro XL

szwed
model samochodu: Superb

Post autor: szwed » 01 paź 2018, 21:50

Dzięki za odpowiedź.
A czy Niro ma doświetlanie zakrętów poprzez lampę przeciwmgielną (jak w Skodach) lub przez dedykowaną żarówkę w reflektorze?

ODPOWIEDZ