PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

Czy ktoś z użytkowników mógłby pomóc w odpowiedzi?
lukamar
Posty: 13
Rejestracja: 15 sie 2020, 12:54
model samochodu: Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: lukamar »

prz3m3k pisze: 21 lut 2021, 18:31 1. Awaryjność skrzyni dwusprzęgłowej - czy faktycznie jest tak jak piszą w internecie, że trzeba się liczyć ze sporym wyadatkiem w przypadku naprawy lub wymiany?
Wątpię, żeby ktoś z użytkowników Niro znał odpowiedź na to pytanie. Nawet jeśli komuś skrzynia się zepsuła to naprawiono ją w ramach gwarancji. Żadnej Niro nie skończyła się jeszcze 7 letnia gwarancja.
prz3m3k pisze: 21 lut 2021, 18:31 2. Wartość auta - planuję zakup tego modelu poprzez leasing ale zastanawiam się jak KIA radzi sobie ze spadkiem wartości. Wcześniej jednym z podstawowych argumentów przemawiających za Toyotą był właśni mały spadek wartości auta
Wg kalkulatora PZU wartość rocznej Niro w wersji XL przy przebiegu 15.000 km to 105.000 - 107.000 pln.
prz3m3k pisze: 21 lut 2021, 18:31 3. Biorę pod uwagę wersję XL i L + BL. Czy są tutaj użytkownicy oby modeli i mogą się wypowiedzieć czy jest warte wydanie dodatkowej kasy za XL ?
Gdyby XL nie miała pamięci fotela i JBL to bym wziął L+BL. Pełna skóra + wentylacja, elektryczny fotel pasażera i aluminiowe nakładki na pedały to fajne dodatki, ale tylko za te raczej bym nigdy nie dopłacił.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pzdr
Łukasz
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

Tzn, że jakakolwiek awaria związana z wymianą sprzęgła lub tej neiszczęsnej dwumasy podlega gwarancji ?
No właśnie też kusi mnie bardziej ta wersja XL ale cholernie droga :/
A mógłbyś podesłać link do tego kalkulatora wartości auta?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: nagdob »

Ja, a właściwie moja żona, ma wersję full, czyli XL. Czyli wszystko, oprócz szklanego dachu. I tylko ta wersja ma wentylowane siedzenia i pamięć fotela kierowcy. Oprócz oczywiście pozostałych bajerów i udogodnień. Nigdy nie kupię już auta właśnie bez wentylacji foteli. To jest wspaniała sprawa jak wchodzisz do nagrzanego słońcem auta i w momencie masz schładzane plecy. Oczywiście przyjemnym chłodem, a nie lodowatym powietrzem. Super komfort. Wentylowanych siedzeń w tej klasie nie ma prawie żaden samochód innej marki. A jak już ma to w bardzo drogich pakietach. Tak dla informacji podam, że Mitsubishi Outlander PHEV w najwyższej opcji nie ma ani wentylowanych siedzeń ani pamięci fotela. To o czymś świadczy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

nagdob pisze: 25 lut 2021, 10:13 Ja, a właściwie moja żona, ma wersję full, czyli XL. Czyli wszystko, oprócz szklanego dachu. I tylko ta wersja ma wentylowane siedzenia i pamięć fotela kierowcy. Oprócz oczywiście pozostałych bajerów i udogodnień. Nigdy nie kupię już auta właśnie bez wentylacji foteli. To jest wspaniała sprawa jak wchodzisz do nagrzanego słońcem auta i w momencie masz schładzane plecy. Oczywiście przyjemnym chłodem, a nie lodowatym powietrzem. Super komfort. Wentylowanych siedzeń w tej klasie nie ma prawie żaden samochód innej marki. A jak już ma to w bardzo drogich pakietach. Tak dla informacji podam, że Mitsubishi Outlander PHEV w najwyższej opcji nie ma ani wentylowanych siedzeń ani pamięci fotela. To o czymś świadczy.
Dzięki za informację. A jak żona lub też Ty oceniasz kwestię awaryjności tego auta lub problemów? Jest coś na co trzeba zwrócić uwagę ?
Zastanawiam się czy powinienem przygotować się na jakieś opłaty bo są elementy ktore szybko ulegają awarii lub eksploatacji.
I ogólnie jak oceniasz komfort jazdy tym autem? Ja w sobotę jestem umówiony na jazdę testową tego modelu
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: nagdob »

Trudno mówić o jakiejkolwiek awaryjności, bo auto w maju skończy dopiero rok eksploatacji. Ma przejechane ok. 11 tys. km. Jeszcze nie było nawet w serwisie. No może było raz jak przyszła mata do bagażnika, wtedy też uaktualnili oprogramowanie UVO. Żona jest bardzo zadowolona z tego autka. Jest ciche, wygodne, a jak trzeba pojechać autostradą też daje radę bardzo dobrze. Wszystkie systemy elektroniczne działają bez zarzutu. Auto warte swojej ceny w stosunku do porównywalnej (ale droższej i to nie mało) konkurencji, a nawet ją przewyższa.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

nagdob pisze: 26 lut 2021, 07:45 Trudno mówić o jakiejkolwiek awaryjności, bo auto w maju skończy dopiero rok eksploatacji. Ma przejechane ok. 11 tys. km. Jeszcze nie było nawet w serwisie. No może było raz jak przyszła mata do bagażnika, wtedy też uaktualnili oprogramowanie UVO. Żona jest bardzo zadowolona z tego autka. Jest ciche, wygodne, a jak trzeba pojechać autostradą też daje radę bardzo dobrze. Wszystkie systemy elektroniczne działają bez zarzutu. Auto warte swojej ceny w stosunku do porównywalnej (ale droższej i to nie mało) konkurencji, a nawet ją przewyższa.
Dzięki za informację. A tak z ciekawości kupowaliście to auto z myślą o sprzedaży za 3 -5 lat czy raczej na dłużej? Pytam bo mimo, że starałem się porównać na otomoto wartość Niro i konkurencyjnej CH-R za rocznik 2016 - 2018 to zastanawiam się czy wartość tego auta mocno spada i za te kilka lat dużo stracę na odsprzedaży tego modelu.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: nagdob »

Trudno powiedzieć. Na razie auto jest w dwu letnim leasingu (na firmę). Po wykupie w zależności od koniunktury będzie dalej jeździło, albo pójdzie w rozliczenie na jakieś nowe, albo zostanie sprzedane. Czas pokaże. Ale jakbym miał kupować auto, jako jeżdżące w gospodarstwie domowym, to też kupiłbym Niro. Chociażby z tych względów o których pisałem wcześniej. Poza tym auto ma 7 lat gwarancji, więc sprzedając nawet pięcioletnie auto jest to dodatkowy atut. Jeszcze odniosę do skrzyni biegów. Jest to skrzynia DCT dwusprzęgłowa 6 biegowa. Działa bardzo dobrze. Na razie nie ma najmniejszych problemów.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

Odnośnie skrzyni biegów to już zdążyłem się naczytać i "wystraszyć" tych kosztów napraw sprzęgła lub dwumasy..
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: nagdob »

Te skrzynie są bardzo dobre i mało awaryjne. Jak w każdym samochodzie, nawet z najwyższej półki, mogą zdarzyć się awarie, ale ogólnie trzeba uznać, że są to już elementy dopracowane. Koszty jak koszty. Mając ogarniętego mechanika można znaczenie je zminimalizować. A już na pewno przy zakupie auta nie myśleć o jego hipotetycznych awariach. Jest gwarancja, w przypadku KIA 7 lat, więc kupować i jeździć.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”