PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
gruby220
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:19

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: gruby220 »

rocket
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2019, 23:28

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: rocket »

Dziękuję. Tylko to spalanie w mieście - 7 litrów niemiło zaskakuje. Autem będę jeździł tylko po mieście wielkości Krakowa. Spodziewałem się 5-6.
Adrian
Posty: 40
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:57

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Adrian »

Nie wiem jak trzeba jeździć żeby Niro spalilo 7 litrów. Jeżdżę po mieście na codzień i spalanie oscyluje wokół 5 litrów, nie przekracza 5,5 A często wychodzi 4,7 - 4,8.

7 litrów to może być na zimnym silniku na pierwszych 3-4 kilometrach ale z każdym następnym spada i przy ok 10 km (tyle mam do pracy) stabilizuje się w okolicach 5-tki.

Dodam jeszcze, że posiadam wersję XL na 18 calowych kołach.
gruby220
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:19

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: gruby220 »

Myślę ze spalanie na poziomie 7 ltr w jeździe miejskiej będzie bardzo trudno osiągnąć tym autem.
Mi na jeździe testowej średnie spalanie wyszło 5.5 ltr...małżonka osiągnęła jeszcze lepszy wynik 5ltr...nadmienię ze jak to na jeździe testowej nie myślałem o jak najniższym spalaniu tylko o testowaniu auta...
Auto naprawdę jest ekonomiczne
rocket
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2019, 23:28

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: rocket »

I cyk... nowy cennik. Coś tam dołożyli i cena w górę. :lol:
I znów wersja niby tak samo się nazywa, a wygląd i wyposażenie już inne.
Miałem umówioną jazdę próbną to zadzwonili że demo rozbite i od 2 tygodni cisza.
Patrząc na cennik wyprzedażowy Toyoty i najbliższe dni otwarte to raczej będzie TS kombi.
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: wrzoch »

Witam,

Fakt, podrożało, ale i też pozmieniało się i w środku i na zewnątrz. W środku inna navi, teraz trochę bardziej panoramicznie i lepiej wkomponowane w deskę, z przodu i tyłu inne światła, szczególnie te do jazdy dziennej (mi się chyba bardziej podobają stare, ale to kwestia gustu). Jakieś detale jeszcze pozmieniali - inne tłoczenie "plastikowych alufelg", a raczej całkiem nieźle je udających kołpaków i jeszcze parę pierdół.

Co do spalania 7L/100km w mieście? Powiem Wam tyle, że jeżdżę tym autem 2 lata, zrobiłem nim już ponad 50kkm, więc mam troszeczkę więcej do powiedzenia na ten temat niż "wrażenia po jeździe testowej". Wszystko zależy od stylu jazdy. Jeżeli jest zimno, auto jeździ na bardzo krótkich odcinkach i gaz jest obsługiwany w trybie 0/1, to takie spalanie jest jak najbardziej osiągalne.

Jeżeli jest ciepło, odcinki na których jeździ (nawet po mnieście) są względnie racjonalne, to spokojnie można zamknąć się poniżej 6L/100km w mieście.

Jeżeli do tego dostosuje się technikę jazdy, aby w pełni wykorzystać możliwości tego auta (i jest ciepło, czyli silnik nie musi się włączać żeby dogrzewać kabinę), to nawet w mieście to auto jest w stanie zejść w okolice 5L/100km.

Najniższe realne spalanie jakie zanotowałem w tym samochodzie (liczone z dystrybutora), to poniżej 3.9L/100km, akurat pokrywało się z tym co pokazał komputer.

Najniższe wskazanie komputera z trasy (około 25km, gdzieś w okolicach Jeleniej Góry i nie nie było cały czas z górki), to 2,4L/100km, ale to chyba jakaś anomalia grawitacyjna była.

Silnik elektryczny w wersji HEV jest w stanie pracować do około 120km/h, także powyżej z oszczędności raczej nici, no chyba, że odzyskiwanie energii z hamowania. W PHEV granica jest troszkę wyżej, w okolicach 130km/h, ale PHEV jest nieracjonalnie droższy i moim zdaniem jak ktoś nie ma prądu za free, to nigdy się nie zwróci.

Także reasumując, może moje miasto tak na mnie działa, ale jak w mieście, jeżdżąc naprawdę dynamicznie, w lecie zamykam się spokojnie w 6L/100km, zimą oscyluję gdzieś w okolicach 6.5L/100km, jak jeżdżę autostradami to wzrasta powyżej 7L/100km, ale to tylko wtedy jak mi się spieszy.

Może konkurencja spod litery T te raporty zamieściła. W końcu te auta są zasilane energią kosmosu, jak kiedyś sławne 1.9TDI, które w zależności od źródeł paliły od 3.5 do 4.99L/100km.
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: jamm1 »

Widze ze masz sporo doswiadczenia z Niro.
Mysle o zakupie Niro i jestem ciekawy co to ta dodatkowa nagrzewnica? Szybciej nagrzewa, moze dzialac bez wlaczenia silnika?
Czy klima moze bez wlaczania silnika tez pracowac i jak dlugo?
Czy dynamika na sprocie jest wyraznie rozniaca sie od eko?
Czy tym przyciskiem przy dzwigni biegow "view" mozna wlaczyc kamere cofania w dowolnym momemcie?
Czy podswietlenie dodatkowe deski mozna dopasowac inne do trybu eko a inne do sport?
Czy zaglowki sa regulowane takze w poziomie?
pto
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2019, 00:54
model samochodu: Kia niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: pto »

Mam pytanko zakupiłem nowa kia niro i spalanie wychodzi mi jakieś 6-7 litrów na 100 czy to w trakcie dotarcia tak pali ? I czuje trochę jak zmieniają się biegi czy to normalne ?
Janek_T
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2019, 12:50
model samochodu: kia Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Janek_T »

Odebrałem Kia Niro w lipcu już nową wersję ,do tej pory przejechałem nią 4000 km średnia spalania 4,8 litra
W listopadzie wyjazd z Trójmiasta do Warszawy drogą nr 7 w jedną stronę tyle ile można 5,8 litra powrót 110 tempomat 4,4 litra.
Jazda codzienna po Trójmieście do i z pracy 11 km w okresie letnim poniżej 4 litrów teraz pomiędzy 4,2 a 5 w zależności od temperatury
W sumie jestem bardzo zadowolony z Niro
Różnica spalania między kołami 18 calowymi a 16 calowymi w moim wypadku wynosi około 1 litra na korzyść 16 w okresie jesienno zimowym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”