PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

nagdob pisze: 26 lut 2021, 08:38 Te skrzynie są bardzo dobre i mało awaryjne. Jak w każdym samochodzie, nawet z najwyższej półki, mogą zdarzyć się awarie, ale ogólnie trzeba uznać, że są to już elementy dopracowane. Koszty jak koszty. Mając ogarniętego mechanika można znaczenie je zminimalizować. A już na pewno przy zakupie auta nie myśleć o jego hipotetycznych awariach. Jest gwarancja, w przypadku KIA 7 lat, więc kupować i jeździć.
No mechanik to tylko jeśli nie bierzesz w leasing. Ja właśnie myśle nad leasingiem i nie chciałbym wpaść w spore koszty napraw itd ale dzieki za Twoją/żony opinię :)
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

No więc jestem już po jeżdzie testowej zarówno modelu NIRO jak i XCeed. Dla mnie zdecydowanie pod względem komfortu jazdy wygrywa Niro.
Zastanawiam się tylko czy faktycznie wybór wersji XL to dobry pomysł z uwagi na tę "skórzaną" tapicerkę czy to nie jest tylko ładne przez pierwsze kilka miesięcy a potem skóra zaczyna pokazywać swoje oblicze czyli przetarcia itd. CZy ktoś posiada wersję XL i jest w stanie podzielić się informacją jak prexentuje się ta skóra po kilku miesiącach użytkowania?
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

nagdob pisze: 25 lut 2021, 10:13 Ja, a właściwie moja żona, ma wersję full, czyli XL. Czyli wszystko, oprócz szklanego dachu. I tylko ta wersja ma wentylowane siedzenia i pamięć fotela kierowcy. Oprócz oczywiście pozostałych bajerów i udogodnień. Nigdy nie kupię już auta właśnie bez wentylacji foteli. To jest wspaniała sprawa jak wchodzisz do nagrzanego słońcem auta i w momencie masz schładzane plecy. Oczywiście przyjemnym chłodem, a nie lodowatym powietrzem. Super komfort. Wentylowanych siedzeń w tej klasie nie ma prawie żaden samochód innej marki. A jak już ma to w bardzo drogich pakietach. Tak dla informacji podam, że Mitsubishi Outlander PHEV w najwyższej opcji nie ma ani wentylowanych siedzeń ani pamięci fotela. To o czymś świadczy.
A jak kwestią tej skórzanej tapicerki? Czy musisz o nią szczególnie dbać żeby nie pękała? I czt faktycznie drobne zachaczenie przez jeans może mocno zarysować materiał?
Rufio
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2020, 17:24
model samochodu: KIA NIRO XL PLUG-IN

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Rufio »

Bierz xl,skórą się nie martw! Najleprzy jest latem brak potliwości jajek przez wentylowane fotele
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

Mocny argument:D bardziej chciałbym poznać opinię na temat trwałości tej skórzanej tapicerki
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: jamm1 »

Rowniez polecam skore.
Wentylacja to cos rzeczywiscie swietnego.
U mnie po prawie roku nie ma sladow zniszczenia.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

A moglibyście pochwalić się rzeczywistymi i aktualnymi zdjęciami waszej tapicerki? I drugie pytanie czy specjalnie o nią dbacie jakimś preparatem?
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

Chyba nikt nie chce się pochwalić swoją tapicerką :)) To jeszcze pytanie do użytkowników modelu Niro - czy jest tu ktoś kto skusił się na kolor lakieru Snow White Pearl ? Zastanawiam się czy jest to taki typowy biały i jak kwestia utrzymania czystości wyglądu tego auta
bucior
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2020, 16:54
model samochodu: Kia Niro XL + SRF

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: bucior »

prz3m3k pisze: 28 lut 2021, 19:51 A moglibyście pochwalić się rzeczywistymi i aktualnymi zdjęciami waszej tapicerki? I drugie pytanie czy specjalnie o nią dbacie jakimś preparatem?
Mam Niro XL od grudnia 2019, garażowany za wyjątkiem wypadów. Skóra chyba jak nowa, mimo usilnych prób dziecka na tylnej kanapie :). W sumie nie potrzebowałem skóry, ale nie dało się wszystko bez skóry a teraz nawet jestem zadowolony. Jeżdżę 10k/rok, nie zawsze z dzieciakiem, nie używam żadnych preparatów do skóry.

Faktem jest ze nie ma dużo info o niezawodności Niro, ale jak nie masz ciężkiej nogi i nie wyrywasz klamek to będziesz zadowolony.

Z rzeczy o których czytalem na reddit:
Klamki można urwać, to chyba naprawili w nowszych modelach
Wtryski mogą lać przy super krótkich trasach, co niby objawia się podnoszeniem poziomu oleju, u mnie chyba ok
Skrzynia biegów - szarpanie, tu chyba warunki, styl jazdy mają wplyw, ale są też raporty o dużych przebiegach bez problemów

Ciężko jakąś statystykę z pojedynczych zgłoszeń wygenerować...
Ostatnio zmieniony 02 mar 2021, 10:57 przez bucior, łącznie zmieniany 1 raz.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: prz3m3k »

No własnie to jest delikatny problem, że za dużo informacji nie ma. Obecnie mam ofertę na model XL ale kolor biały i się głowie czy to dobry pomysł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”