Kia niro - prośba o poradę

forum użytkowników Kia Niro
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: Orin »

Zauważyłem, że po zatrzymaniu auta, na autohold świecą cały czas światła stop. Co ciekawe, nie gasną światła dzienne jak przy "zaciągnięciu" ręcznego. Czy wiecie moz e, jak zdeaktywowac świecenie stopu w położeniu autohold? Z góry dziękuję.
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: wrzoch »

Ptaq pisze: 01 maja 2020, 01:38 A ja mam 8000 km i poziom oleju silnikowego rośnie (taka mała rafineria), wg Kia Motors Polska jest ok.
To nie jest OK, robią Cię w balona, a wiem, bo mnie też robili ... przez 1.5 roku.

Któryś z wtryskiwaczy Ci się zacina/leje paliwo i to czego Ci przybywa to na 100% nie jest olej, a właśnie benzyna.

Jeśli parkujesz w stałym miejscu, albo jeszcze lepiej masz garaż, gdzie temperatura też jest praktycznie stała, to sobie rób zdjęcia bagnetu co kilkaset km, ten bagnet jest bardzo wrażliwy na to czy auto stoi poziomo, także czasem można po prostu źle zmierzyć, ale jak masz pomiar w tych samych warunkach, ten czynnik można wyeliminować.

U siebie zauważyłem też, że po jeździe po autostradach poziom wraca do normy (nie wiem czy ta benzyna odparowuje, czy wyżyguje to przez odmę na zawory, i czego bardziej się boję, ale tak się dzieje). Jak zaczynałem jeździć głównie po mieście, to to dość szybko rosło.

Wymiana wtrysków pomogła, chociaż nie jestem pewny, że w 100% wyeliminowała problem. W każdym razie jak przy 8kkm go widzisz, to ciśnij ich, bo to nie jest normalne.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: Konewka »

wrzoch pisze: 25 paź 2020, 20:11 Wymiana wtrysków pomogła, chociaż nie jestem pewny, że w 100% wyeliminowała problem. W każdym razie jak przy 8kkm go widzisz, to ciśnij ich, bo to nie jest normalne.
Czy masz jakieś nowe wnioski z obserwacji po wymianie?
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: wrzoch »

Po wymianie wahania poziomu oleju znacząco zmalały, rzekłbym w normie.

Teraz jestem świeżo po przeglądzie, będę się przyglądał znowu.

Zastanawiałem się nad założeniem oil catch tanka w obwodzie odpowietrzenia skrzyni korbowej, ale nie wiem co na to gwarancja i trochę się boję zimy, żeby mi przypadkiem odma nie zamarzła.
emagal
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2020, 20:14
model samochodu: KIA Nior

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: emagal »

Witam!
Mam Niro 1,5 roku model 2020 wersja L.
Jak powinien działać RDS w radiu? Przyzwyczajony jestem do normalnych informacji wyświetlanych na bieżąco o trwającej audycji i granego utworu. tymczasem w moim egzemplarzu wyświetla się tylko informacja uzyskana podczas skanowania (szukania stacji) i już tak zostaje na zawsze - do kolejnego skanowania. Zgłaszałem problem na pierwszym przeglądzie w KIA, jednak serwis stwierdził, że w niro ten RDS nie działa tak standardowo. :?
Czasu nie miałem i ochoty na dyskusję więc temat sobie odpuściłem, do teraz. W sumie jak było napisane w zamówieniu radio z RDS to ma być i działać tak jak w innych autach.
I tu moje pytanie, do posiadaczy tego model Niro - jak wam działa RDS w radiu?
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: mateuszkonrad »

Mi pokazuje nazwę stacji i co aktualnie leci i w trakcie słuchania, to się zmienia :) Ale nie na wszystkich stacjach się to aktualizuje.
Calee
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2020, 19:48
model samochodu: Niro HEV FL

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: Calee »

emagal pisze: 05 lip 2021, 17:30 Witam!
Mam Niro 1,5 roku model 2020 wersja L.
Jak powinien działać RDS w radiu? Przyzwyczajony jestem do normalnych informacji wyświetlanych na bieżąco o trwającej audycji i granego utworu. tymczasem w moim egzemplarzu wyświetla się tylko informacja uzyskana podczas skanowania (szukania stacji) i już tak zostaje na zawsze - do kolejnego skanowania. Zgłaszałem problem na pierwszym przeglądzie w KIA, jednak serwis stwierdził, że w niro ten RDS nie działa tak standardowo. :?
Czasu nie miałem i ochoty na dyskusję więc temat sobie odpuściłem, do teraz. W sumie jak było napisane w zamówieniu radio z RDS to ma być i działać tak jak w innych autach.
I tu moje pytanie, do posiadaczy tego model Niro - jak wam działa RDS w radiu?
To akurat może być kwestia niektórych polskich nadawców, którzy w polu PS przeznaczonym dla statycznej nazwy stacji (8 znaków) przesyłają dynamicznie inne informacje. Niektóre kraje zabraniają tego procederu. Do przesyłania tekstu (np. nazwy wykonawcy) jest przeznaczone pole RT.

Więc zgodnie ze standardem RDS, odbiornik powinien to pole odświeżać tylko podczas skanowania, ale że niektóre odbiorniki (prostsze, jednolinijkowe) wyświetlają tylko PS i odświeżają to pole dynamicznie to niektórzy nadawcy to wykorzystują..
To też powoduje problem że podczas skanowania stacji, zamiast nazwy stacji, masz fragmenty tekstów komunikatów zamiast nazwy.

Np. RFM FM w mojej okolicy nadaje prawidłowo.. Jak przełączysz ekran na radio to dużą czcionką masz nazwę stacji, a pod spodem małym tekstem różne komunikaty odświeżane dynamicznie, w tym wykonawcę i grane utwory. A np. radio Kolor komunikaty puszcza do pola nazwa stacji, co powoduje błędy.

Tu masz opisy
https://radiopolska.pl/vademecum/odbior/co-to-jest-rds
A tu opis problemu (en) http://www.rds.org.uk/2010/Usage-of-PS.htm

Szczegółowe opisy RDSu:
https://pl.qwe.wiki/wiki/Radio_Data_System
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Radio_Data_System


Jak ktoś z was jest typem społecznika to może zainteresować tym problemem KRRIT.
emagal
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2020, 20:14
model samochodu: KIA Nior

Re: Kia niro - prośba o poradę

Post autor: emagal »

Dzięki, też już poczytałem o tym w necie i by się zgadzało. W Szczecinie Zet-ka, której słucham od wielu lat, nie nadaje prawidłowo i stąd ten problem. Za to RMF FM wyświetla mi się prawidłowa nazwa i informacje poniżej.
Tak więc problemu z RDS-em nie ma tylko te nasze polskie stacje...
Przy okazji próby rozwiązania "problemu" z RDS nauczyłem się wchodzić w ustawienia dealerskie i engineering.
Tylko co ja tam mogę "udoskonalić"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”