Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

forum użytkowników Kia Niro
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

nagdob pisze: 25 sty 2021, 10:25 Wycie skrzyni jest nie do zaakceptowania.
Rozumiem, że chodzi o przyspieszanie z maksymalną dostępną mocą? W Aurisie jest głośno, ale tylk owtedy, gdy chcemy bardzo dynamicznie przyspieszyć. Moim zdaniem w mieście jest ciszej, niż w Niro.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: nagdob »

Konewka pisze: 25 sty 2021, 10:28
nagdob pisze: 25 sty 2021, 10:25 Wycie skrzyni jest nie do zaakceptowania.
Rozumiem, że chodzi o przyspieszanie z maksymalną dostępną mocą? W Aurisie jest głośno, ale tylko wtedy, gdy chcemy bardzo dynamicznie przyspieszyć. Moim zdaniem w mieście jest ciszej, niż w Niro.
Jeździłem zarówno po mieście jak i w terasie. O ile w trasie jak się rozpędzisz, to wiadomo, że jest ciszej, ale w mieście każdy start ze świateł to wycie. I to dokuczliwe. Auris jest większy od CHR, wiec i może jest ciszej.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

nagdob pisze: 25 sty 2021, 10:32 ...ale w mieście każdy start ze świateł to wycie...
Ponawiam pytanie, czy chodzi o dynamiczne ruszenie?
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Toma »

Podobno CHR po FL jest lepiej wyciszone i mniej słychać eCVT, a ta skrzynia biegów tak działa. Trzyma obroty silnika i to nie tylko dynamiczne przyspieszanie a po prostu przyspieszanie. Idzie się do tego przyzwyczaić, ale fakt jeździ się totalnie inaczej niż ze skrzynią dwusprzęgłową.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: nagdob »

Konewka pisze: 25 sty 2021, 10:34
nagdob pisze: 25 sty 2021, 10:32 ...ale w mieście każdy start ze świateł to wycie...
Ponawiam pytanie, czy chodzi o dynamiczne ruszenie?
Kolega Toma to już trochę wyjaśnił, ja dodam, że wycie skrzyni jest mniej więcej od 40 do 80 km/h. Wiadomo, że jak ruszasz bardzo ospale, to mniej słychać, ale tak jeździć się nie da. Przy "normalnym" starcie słychać, przy dynamicznym to masakra.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Daydream »

Konewka pisze: 24 sty 2021, 14:50
Daydream pisze: 24 sty 2021, 14:44 Muszę tylko umówić się na jazdę próbną - zobaczymy jak to auto w praktyce ma się do C-HR, które osobiście uważam za zaskakująco ciche i wygodne.
Będę wdzięczny za napisanie krótkiego porównania.
Moim zdaniem w Aurisie jest zauważalnie ciszej. Ciekawe, jaki w CHR...
Wiesz co, dla mnie punktem odniesienia jest mój samochód z 2010 roku, a C-HR, jaką również jeździłem na Panku, to model poliftowy z 2020 roku. Widać wyraźnie postęp pod kątem płynniejszego przełączania się jednostki spalinowej, lepsze wyciszenie, mniej kujący dźwięk przekładni podczas przyśpieszania i generalnie większy komfort podróży.

Zgodzę się jednak, że auto to ma istotne wady. Jest potwornie klaustrofobiczne, zegary są nieco archaiczne, a system multimedialny wizualnie przestarzały i mało przyjemny dla oka. Nie podoba mi się też brak prostokątnej, łatwo dostępnej półki na smartfona z ładowarką, bezsensownie rozbudowany tunel środkowy, w którym upchnięto ledwie dwa uchwyty na kubki i zbyt pochylona tylna szyba. I właśnie dlatego moje oczy spoglądają z nadzieją na Niro - zobaczymy, kiedy znajdę czas podjechać do dealera ;)
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

Daydream pisze: 26 sty 2021, 16:02 Zgodzę się jednak, że auto to ma istotne wady.
Każde ma wady. Zaletą Niro jest przestronność - przed kupnem auta siedzieliśmy w kilku zbliżonych gabarytami samochodach i Niro jest z nich najwygodniejsze (190, 182, 170 i 146 cm to moja rodzina). Za wadę uważam słabe wyciszenie auta - Toyota robi to lepiej w tej klasie. Pomimo przyjemniejszych doznań dźwiękowych skrzyni DCT to wolałbym eCVT w Niro - niezawodność takiego rozwiązania przeważa nad doznaniami dźwiękowymi.

Niro jeździ się bardzo przyjemnie i mam nadzieję, że DCT da radę przez najbliższe 9 lat miejskiej eksploatacji (planuję około 10 lat posiadać to auto, roczne przebiegi w okolicy 17 tys km.).
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Pazdzioch »

Mnie zniechęciła prędkość maksymalna . Do miasta jak najbardziej polecam takie auto
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

Pazdzioch pisze: 27 sty 2021, 15:06 Mnie zniechęciła prędkość maksymalna . Do miasta jak najbardziej polecam takie auto
Jaka prędkość maksymalna zachęciłaby ciebie do kupna tego auta?
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: nagdob »

Konewka pisze: 27 sty 2021, 15:25
Pazdzioch pisze: 27 sty 2021, 15:06 Mnie zniechęciła prędkość maksymalna . Do miasta jak najbardziej polecam takie auto
Jaka prędkość maksymalna zachęciłaby ciebie do kupna tego auta?
Gdzieś tu na forum pisali, że można jechać nawet 180 km/h. To, że piszą do 140 km/h to jest chyba nie prawda, bo sam już jechałem 160 km/h na autostradzie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”