Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

forum użytkowników Kia Niro
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

nagdob pisze: 29 sty 2021, 09:39 Gdzieś tu na forum pisali, że można jechać nawet 180 km/h.
Pokusiłem się, aby to sprawdzić i potwierdzam, że taką prędkość można uzyskać (odczyt z GPS).
nagdob pisze: 29 sty 2021, 09:39 To, że piszą do 140 km/h to jest chyba nie prawda
Specyfikacja techniczna ze strony producenta mówi o prędkości maksymalnej 164 km/h, ale w praktyce jest to na pewno 180 km/h.

Zadałem pytanie @Pazdzioch, bo jestem ciekawy jaka prędkość maksymalna stanowi dla niego barierę zakupu - ta w Niro odstraszyła go i stwierdził, że z taką prędkością to tylko do miasta nadaje się ten samochód (w sumie hybrydy mają największy sens właśnie w mieście, ale nie dlatego, że nie można nimi zapier***** 250 km/h).
bucior
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2020, 16:54
model samochodu: Kia Niro XL + SRF

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: bucior »

Podejrzewam że jak baterie się rozładują to potrafi tylko utrzymac koło 160. Osobiscie rozpędziłem niro hev do 180 spokojnie i chciał dalej przyspieszać, takze nie widzę problemu.

Moim zdaniem największym problemem jest ogrzewanie w zimie i jazda długo na saplinowce, prosty trik na to : ustawienie niskiej temperatury np 19 stopni i używanie podgrzewania siedzeń i kierownicy. Dotyczy to wszystkich zelektryfikowanych samochodzików.

W ogole w Kanadzie mają też podgrzewane tylne siedzenia w kiach....
https://youtu.be/nGvBKS-lpKA
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

bucior pisze: 29 sty 2021, 10:40 W ogole w Kanadzie mają też podgrzewane tylne siedzenia w kiach....
Ja żałuję, że nie było opcji dokupienia tego u nas.
Rufio
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2020, 17:24
model samochodu: KIA NIRO XL PLUG-IN

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Rufio »

Niro phev do 140km/h na samym elektryku,180 km/h ciągnie dalej.Podgrzewana tylna kanapa jest w wersji XL auto z rynku niemieckiego :shock:
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Orin »

A to ciekawe, bo wg instrukcji na elektryku max. 120. Tylko faktycznie wersja HEV.
krzysztof_barszczu
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2021, 09:26
model samochodu: Kia Niro Hev MY2021

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: krzysztof_barszczu »

Witam Was serdecznie forumowicze,

Być może powinienem założyć nowy wątek, ale skoro jestem nowy nie chcę mącić.

Posiadam aktualnie Niro w zwykłej hybrydzie i od niedzieli 31 stycznia nie działa mi UVO - zarówno w samochodzie jak i w telefonie. Nie może połączyć się z serwerem. W samochodzie widnieje pełny zasięg, a mimo to nie mogę nic zrobić. W telefonie nawet nie mogę usunąć tego konta, ponieważ nie ma komunikacji z serwerem.

Czy ktoś również ma aktualnie problem z UVO?

Pytałem mailowo w service (at) kia czy to nie jest globalny problem, ale zamiast krótko odpisać tak lub nie, to odpowiedzieli standardowa "idź Pan do serwisu, przecież w każdym serwisie jest magik, który to ogarnie".
Niestety mam awersję do serwisów w kwestii aktualizacji map, czy czegokolwiek na poziomie oprogramowania bo zawsze jest z tym problem (kogoś nie ma albo nie zrozumieli o co mi chodzi i proszą następnym razem, a w rodzinie mam 3 samochody tej marki), więc pytam najpierw tutaj bo standardowo każą mi przyjechać i zostawić samochód, a na to nie bardzo mam czas.

Poza tym auto naprawdę spoko i bym uznał za kompletny samochód - gdyby tył wydłużyli o 10-15 cm (większy bagażnik) i pod maską był wolnossący silnik od mazdy - to lepszego samochodu by już nikt nie wymyślił;)
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Orin »

Spokojnie, miałem to samo. Zresetuj system np. długopisem. W instrukcji znajdziesz info co do tego otworku na reset. Jak pamiętam, jest on pod ekranem wyświetlacza centralnego.
Pozdrawiam
krzysztof_barszczu
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2021, 09:26
model samochodu: Kia Niro Hev MY2021

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: krzysztof_barszczu »

Dzięki, pomogło!
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Pazdzioch »

Konewka pisze: 29 sty 2021, 09:50
nagdob pisze: 29 sty 2021, 09:39 Gdzieś tu na forum pisali, że można jechać nawet 180 km/h.
Pokusiłem się, aby to sprawdzić i potwierdzam, że taką prędkość można uzyskać (odczyt z GPS).
nagdob pisze: 29 sty 2021, 09:39 To, że piszą do 140 km/h to jest chyba nie prawda
Specyfikacja techniczna ze strony producenta mówi o prędkości maksymalnej 164 km/h, ale w praktyce jest to na pewno 180 km/h.

Zadałem pytanie @Pazdzioch, bo jestem ciekawy jaka prędkość maksymalna stanowi dla niego barierę zakupu - ta w Niro odstraszyła go i stwierdził, że z taką prędkością to tylko do miasta nadaje się ten samochód (w sumie hybrydy mają największy sens właśnie w mieście, ale nie dlatego, że nie można nimi zapier***** 250 km/h).
200 minimum , robię częste trasy a to z opisu specyfikacja 164 jakbym miał cisnąć na max balbym się, że rozwalę silnik , jakieś parę km więcej zapasu i byłoby ok
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

Pazdzioch pisze: 04 lut 2021, 21:36 robię częste trasy...
Skąd zatem pomysł kupna hybrydy segmentu C, która oszczędza paliwo w ruchu miejskim?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”