Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

forum użytkowników Kia Niro
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: nagdob »

Nie wiem jak jest z leasingiem konsumenckim, czyli takim jakiego szukasz. Ale w ub. roku najlepsze warunki leasingu na firmę dawał Alior Bank. Teraz daje też tzw. pożyczkę leasingową dla osób fizycznych. Niestety nie ma jakiegoś formularza wyliczeń, tzn. jest, ale trzeba im podać swoje dane i pewnie zadzwonią, albo wyślą na e-mail. Wygooglaj sobie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
robi1976
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2020, 00:17
model samochodu: KIA NIRO 1,6 GDI Hybrid

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: robi1976 »

nie wiem jak z konsumentami, ale dla firm odradzam Alior
zmiany w czasie trwania kredytu, opłaty z du.. wzięte
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: mateuszkonrad »

Mi przy demóce najkorzystniej wyszła oferta z ING (sam ogarniałem) w ramach promocji na hybrydę rejestracja auta była za darmo a regulamin klarowny i jasny :)

Alior zbiera słabe opinie. KIA sama z siebie w salonie daje zwykle BNP, czasem PKO BP S.A.
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Daydream »

Dzięki za odpowiedzi! Jakie terminy finansowania wybraliście i ile raty Wam wyszło?
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: mateuszkonrad »

3 lata, wpłata własna 20%

rata brutto 2465 zł
realny koszt dla mnie przy JDG 1800 zł
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Daydream »

Całkiem całkiem, ja chyba rozważę najem długoterminowy Kia For You - ciekawie wygląda to w wydaniu autorskiego programu Kii + czytając opinie, wady tego rozwiązania mają dla mnie umiarkowane znaczenie :) Im dłużej czytam o Niro, tym bardziej wydaje się w fajny sposób kumulować wszystkie pozytywne cechy dzisiejszych samochodów. Muszę tylko umówić się na jazdę próbną - zobaczymy jak to auto w praktyce ma się do C-HR, które osobiście uważam za zaskakująco ciche i wygodne.
Konewka
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:08
model samochodu: Niro L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Konewka »

Daydream pisze: 24 sty 2021, 14:44 Muszę tylko umówić się na jazdę próbną - zobaczymy jak to auto w praktyce ma się do C-HR, które osobiście uważam za zaskakująco ciche i wygodne.
Będę wdzięczny za napisanie krótkiego porównania.
Moim zdaniem w Aurisie jest zauważalnie ciszej. Ciekawe, jaki w CHR...
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: mateuszkonrad »

Ja z ciekawości zanim zdecydowałem się na Niro wynająłem sobie CHR od Panka i, że tak powiem:
  • mało miejsca na kolana, w ogóle z przodu miałem wrażenia małej ilości miejsca, kokpit jakby na mnie napierał
  • środek z ekranem multimedialnym nie moja bajka, nie podobają mi się auta z tym tabletem wystającym
  • nie podoba mi się kierownica toyoty
  • zegary też mi się nie podobają :D
  • na tylnej kanapie wg mnie ciasno i ciemno, boki drzwi strasznie do góry idą (rozumiem, że to wynik narysowanej linii auta
  • wiem, że wszyscy to piszą, ale też napiszę, Toyota przy przyspieszaniu wyje i to słychać w kabinie
Niro nie podobało mi się od początku, wersja sprzed faceliftingu mnie nie porwała, dopiero jak zobaczyłem nowy przód i tył, to się zainteresowałem :)
  • w wersji poliftowej ekran multimedialny jest super wpasowany, fajnie że przestali kombinować i po prostu go zatopili w desce
  • w wersji wyposażenia M i L zegary mi się nie podobają, wolę elektroniczne w L + BL lub XL
  • nie wyje, co ma dla mnie znaczenie + zmienia fajnie biegi
  • być może to miłość, ale chce się nią jeździć + trochę jakbym miał dwa samochody w trybie ECO jest trochę ospała, w trybie SPORT jakby ktoś jej wymieniał silnik w trakcie jazdy + jeździ się nią przyjemnie
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: jamm1 »

Mam dokladnie takie same spostrzezenia :-)
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: nagdob »

Daydream pisze: 24 sty 2021, 14:44 Całkiem całkiem, ja chyba rozważę najem długoterminowy Kia For You - ciekawie wygląda to w wydaniu autorskiego programu Kii + czytając opinie, wady tego rozwiązania mają dla mnie umiarkowane znaczenie :) Im dłużej czytam o Niro, tym bardziej wydaje się w fajny sposób kumulować wszystkie pozytywne cechy dzisiejszych samochodów. Muszę tylko umówić się na jazdę próbną - zobaczymy jak to auto w praktyce ma się do C-HR, które osobiście uważam za zaskakująco ciche i wygodne.
Ja podobnie jak mateuszkonrad jeździłem wcześniej CHRem. To był dla mnie dramat. Wycie skrzyni jest nie do zaakceptowania. Poza tym wygląd kokpitu i zegarów wymiata na prawdę większość aut z tej półki. No i wyposażenie. Wszędzie płaci się dużo więcej za wszelkie dodatki, które w Niro są standardem w ramach danego pakietu.
Ale żeby nie było, jedynym mankamentem jest brak wersji z napędem na 4 koła. Co prawda trzeba się obejść, ale to byłby wtedy samochód super extra w tej klasie i cenie.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2021, 10:28 przez nagdob, łącznie zmieniany 1 raz.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”