Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

forum użytkowników Kia Niro
swider149
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:28
model samochodu: Kia e-soul

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: swider149 »

swider149 pisze: 26 mar 2021, 19:30
swider149 pisze: 26 mar 2021, 17:16
swider149 pisze: 26 mar 2021, 14:16
Dzisiaj zrobię to wyślę. Trochę mi to zajęło, ale zrobione jest dobrze bo na drugarce 3 d wydrukowali mi zaczepy z gumkami, kupiłem kątownik, pojemnik 40cmx60cm x20cm wysokość i zmontowałem. Będziesz zainteresowany to się odezwiesz to napisze co i jak i za ile.
Jak zmontuje całość prześlę jeszcze raz.
Załączniki
O tak o mi wyszło. Kolory skrzyń były różne szare bisle czerwone, mi nie zależało na kolorze to wziąłem pierwsze lepsze.
O tak o mi wyszło. Kolory skrzyń były różne szare bisle czerwone, mi nie zależało na kolorze to wziąłem pierwsze lepsze.
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Toma »

Wyglada Ok. Ważne ze spełnia funkcje. Czy nie kurzy się tam pod maska? Zastanawiam się nad zamykana.

Najbardziej mnie interesują kontowaniu i nasadki na oryginalne uchwyty od pokrywy silnika. Które z tych były drukowane na drukarce 3D?
swider149
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:28
model samochodu: Kia e-soul

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: swider149 »

Toma pisze: 27 mar 2021, 14:08 Wyglada Ok. Ważne ze spełnia funkcje. Czy nie kurzy się tam pod maska? Zastanawiam się nad zamykana.

Najbardziej mnie interesują kontowaniu i nasadki na oryginalne uchwyty od pokrywy silnika. Które z tych były drukowane na drukarce 3D?
Nasadki (szare) i gumki w nich osadzone były drukowane, pasują idealnie do "trzpieni" gdzie pokrywa silnika jest, kątownik kupiony w Castoramie. Mi zależało żeby pojemnik był jak największy, bo jak brałem w podobnych gabarytach jak mam to nie dało się otworzyć tak żeby pokrywa nie zamykała się samoczynnie, cały czas opadało i nie dało by się nic wsadzić obiema rękami. W Niro jest może trochę więcej miejsca.
pluto
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2021, 10:09
model samochodu: Kia Sportage
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: pluto »

Orin pisze: 26 mar 2021, 07:55
O ile odkorkują Kanał Sueski :!:
Faktycznie jak nie odkorkują kanału to mogą być problemy z dostawami aut z Korei.
W moim przypadku dostawa do Europy zaplanowano pod koniec kwietnia a na początku maja zjazd do Polski więc chyba jeszcze statek nie wypłynął.
Jak nie wyrobią się z terminem z umowy to zrezygnuję z auta, chodź liczę że to tego czasu wszystko się unormuję.
the Niro driver
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2021, 16:48
model samochodu: Niro HEV L

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: the Niro driver »

Dzień dobry wszystkim!
Jutro odbieram Niro w kolorze śnieżnobiałej perły :D.

Wybrałem wersję L, gdyż posiada wszystko (prawie), do czego przyzwyczaiła mnie moja cytryna C4 z 2013 roku: składane lusterka, ściemniające się lusterko wsteczne, BT, tempomat (tu aktywny), dwustrefową klimę, elektryczne szyby, skórzaną kierownicę, automatyczne wycieraczki.
Trochę będzie mi brakować doświetlania zakrętów i zdalnego otwierania i zamykania szyb.
Myślę, że hybrydowy napęd i automatyczna skrzynia zrekompensują mi te niedostatki. ;)
Swego czasu, przez 1,5 roku służbowym ceedem zrobiłem ca. 150 000 km bez najmniejszych problemów, więc nie obawiam się jakości samochodu.

Do zobaczenia na trasie!
kalen
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2021, 05:43

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: kalen »

Ja kupuje. Rocznik 2020 plug-in, wersja L + BL lub XL. Zależy od oferty cenowej.
Marin
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:51
model samochodu: KIA NIRO HEV BL 2021

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Marin »

Właśnie od tygodnia jeździmy nowym NIRO HEV w wersji BL + BCW. Na razie bardzo jesteśmy zadowoleni. Średnie spalanie (w ruchu peryferia do miasta i powrót) to 4l/100km, w trasie (drogi krajowa+A4+A8+S5) do Poznania spalił 6l/100km. W sumie zrobiliśmy 1500km na razie. Bez szarpania i wycisków.
Na dzisiaj mogę powiedzieć, że brakuje mi w nim jedynie napędu AWD i może trochę większego bagażnika. Reszta bajka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”