Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

forum użytkowników Kia Niro
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: andrzej_gdansk »

www007 pisze:Ja szedłem do salonu kii z myślą o niro, a ostatecznie wyszedłem ze sportage. Niro wszystko fajnie, ale to jednak nie to. Za niski, jakoś nie czuję się w osobówkach, lubię vany i suvy. myślałem że to jego lekkie podwyższone zawieszenie względem zwykłych aut wystarczy, ale nie. Do tego gorsze warunki finansowania (nowy model i hybryda) Jedyny plus to automat w standardzie i niskie spalanie, ale w sportage poczułem się jak w domu na +lepsze finansowanie na - gorsze wyposażenie i spalanie.
Jak ktoś wybiera miedzy ceed, a niro to ok, ale do sportage nie ma startu.
Tego się właśnie obawiam - że i jak dla mnie będzie za niski. Często jeżdżą ze mną dwie starsze osoby z problemami z poruszaniem się, dlatego ceed odpada, jakoś jeszcze wsiądą, ale z wysiadaniem to mega problem :-(. Może w najbliższym czasie uda mi się na dzień wypożyczyć niro z salonu i przetestować...
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: kris_gliwice »

Witam

Miałem jazde testową Niro. Tak jak pisał jw33 faktycznie znacznie słychać szum tylnych opon. Nie wiem czy to kwesta głośnych opon czy słabego wyciszenia. Miałem także wrażenie, że odgłosy z zewnątrz też są znacznie słyszalne. Poza tym OK.
wantsky
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2019, 23:06
model samochodu: KIA NIRO PHEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: wantsky »

wantsky pisze: 29 kwie 2019, 23:14 Mój pierwszy, więc witam wszystkich serdecznie.

Kupiłem właśnie KIA NIRO PHEV. Mieszkam w Szwajcarii i z tego powodu pominę kwestie cenowe. Ładowanie mam w domu i w pracy i po pierwszym tysiącu kilometrów jestem zachwycony.
Do tej pory moje obserwacje:

Zalety:
- aktywny tempomat, może trochę wrażliwy na rowerzystów na mniejszych drogach, ale na autostradach pyszna sprawa
- światła LED - z przodu jest jak w ciągu dnia
- wygodne siedzenia
- super system info-rozrywki - świetne głośniki, bardzo responsywny i szybki, nie palcuje się ekran zbyt mocno
- lane assist spoko, ale muszę się jeszcze przyzwyczaić
- spalanie średnie po trasie Szwajcaria - Włochy - Szwajcaria po górach mam 5.2l/100km
- w trybie sportowym ma wystarczającego dla mnie kopa
- wiele osób narzeka na mały bagażnik, ale ja mam widocznie małe wymagania, bo mi pasi

Wady (na siłę, bo w ogóle mi nie przeszkadzają):
- brak bezprzewodowego Android Auto / Apple Car Play
- tempomat nie rusza samochodu po zatrzymaniu, szkoda, ale nie przeszkadza mi to mocno
Po 11 tysiącach kilometrów mała aktualizacja. Nadal jestem niesamowicie zadowolony z Niro. Po całym przebiegu, średnie spalanie 3.1 l/100km. Robię dziennie ok. 50km (w tym autostrada, więc zasięg dużo mniejszy przy 125km/h). Do tego zrobiłem kilka dłuższych tras 300-1000km.
Opony słyszę, ale nieprzesadnie, przy braku odgłosów silnika uznaję to za normalne dźwięki. Opony mam Michelin na kołach, które dostałem z samochodem.
To co mnie wkurza (i do czego się musiałem przyzwyczaić) - radar tempomatu jest bardzo czuły i czasami wyłapuje rowerzystów na ścieżce tuż obok drogi albo samochód, który już zdążył skręcić i następuje zbiórka w kabinie przy hamowaniu, ale już ogarnąłem, że wystarczy obserwować i przycisnąć delikatnie gaz.
Lane assist chyba musiał się nauczyć trochę działania, teraz jeżdżę na nim non stop i bardzo sobie to chwalę.
Poza tym wszystko działa jak trzeba.
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Orin »

Niro zamówione tydzień temu. Wersja L z pakietem business line. Tylko czekanie na realizację to będzie katorga...
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: jamm1 »

A ile tego czekania się szykuje?
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Orin »

Jak załapię się na produkcję styczniową, to może do końca marca. Jak nie, to do 5 czerwca.
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: jamm1 »

Ja dzis zamowilem i moge czekac nawet 6 m-cy :-(
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Orin »

Rozumiem, że to najbardziej pesymistyczny termin?
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: jamm1 »

Niby tak, a dosc realny to 4 m-ce :-)
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czy ktoś aktualnie kupuje Niro?

Post autor: Orin »

Dzisiaj dowiedziałem się, że 12 lutego moje Niro zostało wyprodukowane. Niestety, realny termin odbioru to druga połowa kwietnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”